Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek férfinek mennyi a...

Szerintetek férfinek mennyi a legfelső korhatár amikor még nyugodtan vállalhat gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van 2 gyerekünk, 13 és 4 éves lányaink. Férjem nagyon szeretne még egy gyereket, én még eléggé bizonytalan vagyok a dologban.

A párom érvei, hogy miért vállaljunk most:

-most ő 36 éves, és már nem szeretne gyereket 2-3 év múlva mert elmondása szerint így is érzi, hogy idősödik, kevesebb a türelme és pár év múlva túl késő lesz neki.

-megvan az anyagi egzisztenciánk, nem szenvedünk hiányt, közép szinten igencsak jól élünk, függetlenül az én jövedelmemtől.

-nagy családot, sok unokát szeretne és szeretett is volna mindig

-tiszta szívéből vágyik még egy gyerekre

-utolsó érv, szándékosan, mert ez számít a legkevésbé: hátha lenne egy fiú is.


Az én érveim, hogy halasszuk még pár évig:

-nincs munkahelyem egy jó ideje, ettől függetlenül van egy kevés bejövetelem, ami nem állandó, tehát bármikor megszakadhat

-a kisebbik gyerekkel nagyon megszenvedtem az első fél évet, és ettől még mindig rettegek, hogy ugyan ilyen lesz a harmadikkal is.

-ha bármi történik a Férjemmel, nem tud esetleg dolgozni, én egyedül kevés ideig tudom fentartani a családomat a megtakarított pénzből ha nem találok akkor sürgősen munkahelyet.

-szeretnék először állandó anyagi bejövetelt, a fent említett okok miatt.

-félek hogy a harmadik gyerek most túl sok lenne, megviselné a kapcsolatunkat, habár ezt nem tudom pontosan, nem sok okom van ilyet gondolni.

Ezektő függetlenül szeretnék nagyon még gyereket csak úgy érzem szükség lenne még egy pár évre, hogy önfeledten, rózsaszín köddel tudjam várni a harmadik gyermekünket.



2020. okt. 6. 08:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
53%

Én egyetértek a pároddal. 40 felett már nem vállalnék.

Mi a férjemmel egyidősek vagyunk, de látom az ismerőseim között, ahol a nő 30 a férfi 40, nem mindig volt jó döntés a kései gyerek. Persze vannak kivételek is, viszont itt a párod is érzi, hogy neki késő lenne 40+ a gyerek.

2020. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 45 lenne a határ. De mit számít, kinek mi. Az a fontos, hogy a Férjed és Te mit gondoltok róla.


36 évesen bőven nemhogy kifele megy a gyerekvállalás megfelelő idejéből, szerintem pont most van benne, és egy jó 10 év még simán belefér. De ez az én véleményem :)

2020. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
37%
A férjem 57 éves,most 4 hónapos a kicsink:)Az apám is ennyi volt amikor a húgom született.Apu most 80 éves.
2020. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
26%

35 felett nem vállalnám.


Nekem is szükségem van a szüleimre, neki is szüksége lesz. Öregként meg nem sok hasznomat veszi.

2020. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%

Az én férjem is a 40. szülinapját lőtte be határnak, de a 45 is belefér szerintem. A nők kora sokkal kritikusabb szerintem.


Viszont mindkettőtök érveiben van igazság bőven, nem egyszerű kérdés.

2020. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
67%

#3 ez azért már túlzás. Ha becsúszott a gyerek és nem akartátok elvetetni, azt mondom oké, bevállalósak vagytok. De, ha tervezett gyerek....

A szüleim voltak 57 évesek, amikor 4 hónapos volt az unokájuk.

2020. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

#5 ha magát a terhességet nézzük, a nő kora a kritikus valóban.

Viszont a terhességen túl, mind a két szülő kora számít.

2020. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
22%
Férfi szerintem akárhány éves lehet. A családban van olyan férfi akinek bőven 60 felett lett gyereke a második házasságából. A nőnél necces, bár a környezetemben abban is jó tapasztalatokat látok. 36 éves férfi fáradtnak érzi magát? Szedjen vitamint, vizsgáltassa ki magát. És kössetek egy életbiztosítást, balesetbiztosítást, a férjem is most kötött, fontos ha gyerekek vannak.
2020. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem 45-ig kb.

Viszont én abszolút neked adok igazat. Mi lesz, ha egyedül maradsz?

Nőként szerintem annyit érdemes vállalni, amennyit egyedül is el tudnánk tartani. Félelmetesen sokszor kerülnek a nők ilyen helyzetbe. Pedig mindenki azt hiszi, hogy nála más lesz.

Ezzel nem az ördögöt akarom a falra festeni, csak megerősíteni abban, hogy reálisak lehetnek a felelmeid.

Még nehezebb lesz elhelyezkedned, ha újra kiesel 3 évre. De lehet rosszul látom.

Ráadásul a lelki tényezők is validok lehetnek.

Szerintem próbáljátok a két gyereknek mindent megadni(és itt nem az anyagiakra gondolok). Majd lesz "fiatok" akár unoka, akár a lányok jövőbeli párjakent.

2020. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%
7, egyetértek alapvetően, csak arra céloztam, hogy női oldalról magamra vonatkoztatva már nem férne bele a negyedik X többedik gyereknél sem, férfinél meg igen. Bár nekem az 57 pl nagyon sok lenne, ma a férfiak várható élettartama ebben az országban 72-73 év...
2020. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!