Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis korkülönbséggel érkezett...

Kis korkülönbséggel érkezett második baba mennyire forgatta fel az életeteket?

Figyelt kérdés

Januártól elkezdünk próbálkozni a tesóval, akkor lesz fél éves a kislányom. Nyilván nem tudni, hogy mikor jön össze, de én azért kis korkülönbségben reménykedek.


Viszont félek is az újabb babától, most annyira ideális az életünk, a lányom tündéri nyugodt baba, most így, hogy egyedül van, tökéletesen be tudom osztani az időm és vele is maximálisan úgy tudok foglalkozni, ahogy arra szüksége van, minden figyelmem rá tudom fordítani, és mindemellett magamra is, a férjemre is, a háztartásra is van időm, szóval abszolút mesébe illő az egész helyzet. Nagyon félek, hogy a testvére teljesen más habitusú lenne, akivel sokkal nehezebb, de még ha ugyanolyan álombaba, mint a lányom, akkor is igazából szeretném neki megadni ugyanazt a törődést és figyelmet, mint amit az első babámnak tudtam megadni, úgy, hogy a lányommal sem foglalkozok kevesebbet. Kicsit lehetetlen küldetésnek hangzik :D Vagy lehetséges lenne így megoldani? Szerencsére a férjem nagyon támogató, maximálisan kiveszi a részét mindenben, szóval egy szavam sem lehet, mégis félek, hogy két gyerekkel, akik ennyire közel vannak egymáshoz korban, mennyire tudnánk megbirkózni.


Várhatnánk persze, amíg nagyobb lesz a korkülönbség, talán nem lenne akkor ennyire félelmetes a dolog, ha a lányom már oviba jár, amikor jön a tesó, de nem leszek már fiatalabb én sem, és nem akarunk tovább várni a próbálkozással, a lányom is nehezen jött össze, plusz valahogy nekem jobbnak tűnik, ha korban ilyen közel vannak egymáshoz, még ha most nehezebb is. Csak attól még szeretném jól csinálni, mindkét gyereknek a legtöbbet és a legjobbat nyújtani, és azért eléggé félek, hogy ez mennyire megvalósítható.


Nálatok ez hogy működött? A nagyobb testvér hogy viselte, hogy ilyen fiatalon már megoszlott a figyelem?


2020. dec. 26. 13:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
10%
Semennyire ott hagytam őket az apjukra
2020. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Off :

Szerintem is jó dolog a kis korkulonbseg de azért a kicsi legalább az 1 évet töltse be. Ez így nagyon korai lenne ha sikerülne hamar.

De ha ti úgy érzitek akkor persze miért ne.

Sok sikert.

2020. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 de akkor az apjuk életét csak felforgatták valamennyire, ő mégis mit nyilatkozik a kérdésben?


#2 köszi :) Eredetileg nekünk is az volt a tervünk, hogy akkor kezdünk próbálkozni, csak belegondoltunk, hogy a lányunkra is majd' egy évet vártunk, mire összejött, nem akarjuk húzni az időt. Most sem számítok rá, hogy egyből sikerülne.

2020. dec. 26. 14:36
 4/17 Derjaderja ***** válasza:
76%

Hát nekünk 23 hónap, nem tudom, azt kicsinek tartod-e. 3 hetes múlt a kisfiam, és egyelőre nem forgat fel semmit. Nem is mondanám, hogy nehetebb az elet, annyi, hogy ő ölbabáskodni szeret, de hordozva ez nem baj. A napirendbe szépen belesimult pl a nagy alvása délelőtt sétaidőben van.

Lehet butaság, de olyan mintha méhen belül már alkalmazkodott volna. Az esti mese olvasást is pl szereti, valahogy mintha tudná, hogy akkor az van.

A lányom nem ilyen volt picinek, mindig vmi mast akart, de a más helyett is mást, ölben sem volt nyugodt. Vele egyedül nehezebb volt akkor mint most kettőjükkel. Mert ő meg most már nagy és jól "kezelhető".

Persze még bármi lehet.

2020. dec. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
En meg inkabb azt látom h sokan bevallaljak h kis korkulongseg es nagyon belefaradnak az egészbe útközben. Almbabad van most de nem csak azt nem tudod h milyn lesz a kicsi de azt se h o milyen lesz a dackorszakban. Bizonyos erelemben konnyebb amugy most a lanyommal 2 eves mint picikent de nasreszt meg sokkal nehezebb sokkal tibb filyelmet igenyel most és az akarata is csak növekszik! Erre senki nem fog neked tudni valaszolni. Akkor vallald ha úgyis oke ha marhanehez lesz. Max nem lesz az es orulhetsz neki!
2020. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden az ùj baba habitusàn mùlik.
2020. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Ha kényelmesnek érzed, miért akarod felrúgni,avval, hogy lesz még egy? Ezt sosem értettem: jó, ideális, rotnsuk el.
2020. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Most még benne vagytok, ha már nagyobb lesz, 4 vagy több éves az első, nehezebb lesz újra elkezdeni az egészet elölről. A fél év viszont nekem kevésnek tűnik, ha tényleg annyira ideális a helyzet, akkor még kicsit kiélvezném, nehogy túl hamar sikerüljön. Nem véletlenül mondják a 2-2,5 évet ideális korkülönbségnek.


Szerintem te ezt már eldöntötted, és megbeszélted a férjeddel, csak egy kis megerősítésre vársz, hogy igen, jól csináljátok, szóval majdnem mindegy, hogy mit kommentelünk.:) Mivel tényleg akarod, én ezt mondom, csináld.:)

2020. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 abban igazad van, hogy megerősítésre várok, de pont azért, mert most, hogy lassan valósággá válik a dolog, elkezdtem agyalni egy csomó mindenen és bepánikoltam. És gondoltam ha valakinek vannak tapasztalatai a kérdésben, akkor talán az segít megnyugodni. Nem gondolnám, hogy könnyű lesz két kisbabával, de azért vannak szintek, és hátha reálisan tudom felmérni mások tapasztalatai alapján, hogy mibe is vágok bele.
2020. dec. 26. 15:55
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
2 szülés között legalább legyen meg a 20 hónap. Orvosok ajánlják.
2020. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!