Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igazán kis korkülönbség...

Az igazán kis korkülönbség mindig véletlen / becsusszant baba?

Figyelt kérdés

Értem ezt a kb. egy ev de max 14 honapos korkülönbségekre.


3 csaladot ismerek akiknel "igy sikerült" de mindhármuknál "véletlen" lett a második (vagy többedik) terhesseg.


Egyebkent azt latom a kezdeti nehezsegek ellenere teljesen jól elboldogulnak ezek az edesanyak.


Tekintsünk el attol most, hogy ez az előző században még teljesen általános volt. Napjainkra kerdezem igy ez a múltbeli norma nem erdekel.


Az erdekel, hogy van-e itt valaki, vagy ismer-e valaki olyan nőt vagy csaladot, aki megszülte a gyerekét, majd kb 3 hónap múlva, tudatosan tervezetten vallalt egy újabb terhességet? Illetve vélemények, tapasztalatok is erdekelnek. Koszi.



2019. márc. 4. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
3 hónapos volt a kisfiam, amikor már nem védekeztünk, később sikerült csak teherbe esni, így 17 hónap lesz köztük a korkülönbség.
2019. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Picit ugyan több de a 3 kisebb gyerekünk között másfél év, illetve 15 hónap a korkülönbség. Tudatosan vállaltuk így.
2019. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi! Majd meg persze irjon akinek van tapasztalata!


Ram mindig olyan furan neztek ezert.. (nem mintha erdekelne csak igy legalabb latom hogy nem en vagyok egyedul) egyebkent balszerencsemre 11 hónapos volt a lanyom amikor először megjott, (szoptattam) es meg utana nem is estem teherbe azonnal igy nekunk 2 ev lesz a korkuli. (mi kb fel eves kora ota nem vedekeztunk)

2019. márc. 4. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, talán 11 hó van a 2 gyereke között, ők tudatosan tervezték így.
2019. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm megszulte az első babáját, két hónap van csak a gyerekeink között - és már akkor tervezni kezdték a másodikat.

Én oszinten nem értettem, hulla volt ő is én is ejszakaztunk, szoptattunk ő is én is, megosztottuk a gondjainkat.

A belunk lógott az első hónapokban szó szerint :))) ennek ellenére mondom, ők már a másodikat tervezték.

Össze is jött, 4 hónap után, azaz a lányok között 13 hónap van.

Nem igazán panaszkodott vagy ilyesmi, ugyanúgy voltak nehéz napjaik mint nekem később (nálunk 2.5 év van a gyerekek között).

Mondjuk lehet azért is siettek mert barátnőmnek komoly állása karrierje van mielőbb vissza akart menni dolgozni, testvért viszont mindenképp akartak.

Plusz 35 volt mikor az elsőt szülte.

2019. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Napra pontosan 1 év van a fiaim között. Tervezett baba volt a kicsi, későbbre vártuk, hat héttel korábban érkezett.
2019. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

A ket nagyobb gyerek kozott 14 honap van es tervezetten. (Az elso gyerek nagyon nyugodt es jo baba volt, ezert mertuk igy bevallalni a masodik gyereket es terhes is lettem az elso ciklusban, amikor nem vedekeztunk).

Amugy mindenki azt hitte, hogy tervezetlen gyerek, meg is jegyeztek sokan es ha mondtuk, hogy ugy akartuk, akkor csak legyintettek, hogy “persze, persze).

A vicc az egeszben, hogy a harmadik gyerek tiz evvel kesobb szuletett, szinten tervezetten es most is megjegyeztek kb ugyanazok (rokonsag), hogy biztos csak becsuszott. Nagyon mokasak, mondjuk bennunket pont nem erdekel, mert evi egyszer talalkozunk maximum.

2019. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) ugye hetes.. Hat de viccesek ezek a rokonok.


Nos, köszönöm a valaszokat! Mindenkinek ment a zold kez es sok boldogságot a babakhoz, gyermekekhez!

2019. márc. 4. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!