Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjemmel nem beszélünk,...

A férjemmel nem beszélünk, mióta terhes vagyok. Mit tegyek, hogy javuljon ez a helyzet? Hogy tudnék enyhíteni ezen?

Figyelt kérdés

Volt egy eü. problémám, 2 évig fogamzásgátlót szedtem, hogy a tüneteket úgy, ahogy elnyomja. Viszont tavaly nyáron rengetegszer jött a semmiből a hirtelen szédülés, hányinger, nagyon ideges és ingerlékeny lettem. Több barátnőm mondta, hogy ez lehet a gyógyszertől is, megkérdeztem az orvosomat és mondta, hogy igen, lehetséges. Akkor abbahagytam a szedését, a nőgyógyászom mondta, hogy ettől függetlenül az alapproblémám megmaradt és ha bármikor gyereket szeretnénk a férjemmel, azonnal egy meddőségi központban kezdjünk. Ez tavaly augusztusban volt. Utána nem is jött meg 4 hónapig egyáltalán, majd később is összevissza.


A párom és én nem akartunk kisbabát, vagyis ő nagyon ellene volt, én meg úgy éreztem, hogy teljes az életem gyerek nélkül is, nem éreztem soha azt a hatalmas, őrült vágyat, hogy nekem azonnal gyerek kellene. Nem utálom őket, a barátok, rokonok gyerekeivel is eljátszom, babusgatom őket, de ennyi.

Viszont miután a tablettát abbahagytam, nem védekeztünk sehogy. A férjemnek ezt nem mondtam meg, mivel alapból nagyon aggódik értem és úgy voltam vele, hogyha úgysem akarunk gyereket, miért fárasszam azzal, amiket az orvosom mondott. Több, mint egy évig nem is volt problémánk ebből, viszont a múlt hétvégén csináltam pár tesztet és mind pozitív lett.

Én megijedtem, ő kiakadt, hogy ez a betegségem és a gyógyszer mellett hogy lehet. Akkor elmondtam, hogy a gyógyszert tavaly óta nem szedem, mert rosszul voltam tőle. Ezen összevesztünk, mert szerinte én direkt lettem terhes és hogy tudta jól, hogy ez lesz, nekem nem elég az anyagi biztonság, amit ő nyújtani tud, én mindig többet és többet akarok és ő a harmincas éveiben sem akart gyereket, most 40 évesen még inkább nem hiányzik neki.

Ez volt az előző hétvégén, a karácsonyt nagy műmosolygásokkal csináltuk végig és közölte, hogyha bárhol felhozom a gyerektémát, kocsiba ül és ott hagy. Január 5-én megyek orvoshoz és nekem sokat jelentene, ha elkísérne.

De jelenleg egyáltalán nem is beszélünk egymással, ha kettesben vagyunk.

Én sem így akartam, abban a tudatban voltam, hogy természetes úton, segítség nélkül egyáltalán nem lehetne gyerekem.



2020. dec. 27. 12:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is úgy hangzik, hogy direkt csináltattad fel magad, ne haragudj. Szerintem ezzel az átulással kukázhatod a kapcsolatot, sose fog hinni neked, se megbocsájtani, a gyereket meg mégúgysem akarja.


Ha ennyire teljes az életed gyerek nélkül, és ő se akarja akkor miért nem az abortusz volt az első gondolatod? Mert te akartad ezt a gyereket, azért.


Nincs ezzel baj, de azzal igen hogy átverted. Azzal is átverted, hogy nem szedted a gyógyszert, te nem nemakartad farasztani ezzel hanem titkoltad előle. Hidd el mindenkinek leesett, hogy babáznál.


Én nagyon megutálnálak a helyében, igaza van teljesen, hogy haragszik.

2020. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

Gyakorlatilag átverted, nem?


Mármint, mennyibe telt volna közölni, hogy "drágám, már nem szedem a fogamzásgátló tablettát, csak hogy tud". És akkor ő eltudta volna dönteni, hogy elmegy a boltba és vesz egy csomag óvszert vagy nem.


Szóval megértem, hogy elhidegült tőled és nem áll szóba veled. Mik a terveid a terhességgel?

2020. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Jól átverted.
2020. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Átverted. Hazudtál neki. Ha tudta volna, hogy nem szedsz gyógyszert védrkezett volna. Ha még időbe belefér vetesd el. Ha nem akkor keszülj fel az egyedülálló anya szerepére és ne kérj tőle gyerektartást.
2020. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
59%
#1 vagyok. Miért lettem lepontozva? Ugyanazt írtam mint a többi csak kifejtettem.
2020. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

"5-én megyek orvoshoz és nekem sokat jelentene, ha elkísérne."

Hát addig kérdezz rá, két műmosolygás között: akarod, hogy elvetessem???

és ha "igen" a válasz, akkor is kísérjen el, legyen veled, és az orvoshoz is menjen be a vizsgálat után a megbeszélésre.

2020. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%
Én zöld pipát nyomtam neked is, 1-es.
2020. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Köszi, nem azért panaszkodtam, csak nem értem a logikát 😅 majd úgyis jön valaki és jól lepontoz mindnekit. Tőlem ment a zöld pipa mindenkinek, úgy látom más is látja hogy itt átverés történt, és joggal haragszik a férj.

Én soha nem tudnám megbocsájtani, hogy rám lett kényszerítve egy baba úgy hogy sose akartam gyereket (van gyerekem, de ha nem akartam volna...)

2020. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%
Vetesd el es helyreall a beke.
2020. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nem akarja, hogy elvetessem. Mondta, hogy nem tenne ki egy ilyen beavatkozásnak amúgy sem.


Nem vertem át, mivel úgy tudtam, hogy nem lehet gyerekünk kezelések, gyógyszerek nélkül.

2020. dec. 27. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!