Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a nagyi fegyelme...

Mit gondoltok a nagyi fegyelmezési módszeréről?

Figyelt kérdés
Ma mesélték a gyerekeim (7 és 9 évesek), hogy amikor nyáron pár napot a mamánál töltöttek, és nem akartak rendet rakni, a mama az egyikük szájába tömött egy piszkos bugyit. Állítólag ők csak nevettek ezen, de engem elgondolkoztat, hogy ez így rendben van-e? Tegyem-e szóvá szerintetek? A nyáron, ha lehet, megint mennének hozzájuk pár napra. A mama elmondása szerint semmi magatartás gond nem volt a gyerekekkel!

2020. dec. 29. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
hát azért ez elég beteg. Kinek a bugyija volt az? Jézusom, én nem engedném oda őket többet
2020. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Erről miért kell kérdést kiírni? (Már ha nem kamu.)


Egyértelműen nem normális dolog, egy kézreütés is százszor normálisabb mint ez.


Szólj a kedves mamának, hogy ez mégis mi volt, mert lehet, hogy a gyerekek fantáziája az egész.

2020. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a gyerek sajátja. Ma mesélték el, és én is úgy érzem, hogy nagyon nem OK. Anyósom ráadásul.
2020. dec. 29. 12:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Dehogy kamu. Ma mesélték. Semmit nem tudtam róla. Most fogom a férjemnek elmondani.
2020. dec. 29. 12:30
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem fulladhat meg tőle a gyerek? Pláne ha eszeveszettül riheg-röhög közben? Én veszélyesnek tartom, semmiképpen se csinálnám.


A gyerekek milyen hangsúllyal mondták el? Jövő nyáron szívesen mennének újra hozzá?

Azért a gyerekeimet eligazítanám, hogy ha a nagymama utasítja őket valamire, akkor azonnal és vita nélkül engedelmeskedjenek.

A nagymamával a nyaralás előtt beszélnék. Nem hoznám ezt szóba, csak kérném, hogy ha fegyelmezési gondok lennének, akkor nekem szóljon, és azonnal hazahozom őket. Ill. ezt a gyerekek előtt is elmondanám, hogy amint nem tudnak viselkedni nagymama előtt, azonnal véget ért a nyaralás, és viszem őket haza.


De ha netán ők sem akarnának menni, mert rossz élmény volt ez nekik, természetesen nem erőltetném.

2020. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyugodtan leszúrhattok, hogy miért engedem oda őket, meg miért itt kérdezek, de higgyétek el, teljesen meg vagyok döbbenve, a mama mindig azt mondja, hogy minden OK, aranyosak a gyerekek. KETTŐ éjszakát aludtak nála, az ő kifejezett kérésére. És biztos nem találták ki, mert külön külön mondták el.

Nyilván én is azt gondolom, hogy ne menjenek oda többet, de ez nem annyira egyszerű. Ugyanis ő az egyetlen nagymama, anyukám már nem él. És az uncsitesókkal is ott találkoznak, akiket nagyon szeretnek. És azt sem értenék, miért nem mehetnek oda. Nagy ház, kerttel, tök jó (lehetne).

2020. dec. 29. 12:46
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi Neked is. Talán veszélyes nem volt, de rendkívül megalázó szerintem. Ahogy az első írta, ennél még egy kézreütés is jobb lett volna egy fokkal. Természetesen mindig mondom, hogy fogadjanak szót a mamának, és minden nap felhívom a maát, hogy minden rendben van-e. És ő MINDIG azt mondta, hogy nagyon jók a lányok, amit én el is hittem, mivel elég nyugodt gyerekek, elfoglalják magukat. Szeretnek oda menni.
2020. dec. 29. 12:50
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Èn ràkèrdeznèk a mamànàl is, de ha ez ìgy törtènt, nem engednèm oda a gyerekeket. Lehet, hogy csak azèrt mondtàk el a gyerekek most, mert nem tartottak fontosnak, vagy annyira zavarban voktak. Vagy csak kitalàltak, vagy csak viccből csinalta a mama. Ha tenyleg fegyelmezèskènt a szàjàba tömte, az nagyon nem ok.
2020. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát ők is azt mondták, hogy viccből tömte, mert nem pakoltak el:(
2020. dec. 29. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Anyos beteg.
2020. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!