Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan/mivel fegyelmeztek?

Hogyan/mivel fegyelmeztek?

Figyelt kérdés

Két égedelem a két gyerekem. Imádnivalóak, nagyon okosak, de be nem áll a szájuk, és igazi kis csapatként működnek össze, mindig kitalálnak valami izgalmasat. A fegyelmezés nem megy, mondok valamit és semmi foganatja. Ha játékot vagy mesét vonok meg, nem érdekli őket. Verekedni nem stílusom. Kiabálni néha szoktam, amikor már minden ötletem elfogyott. De tanácstalan vagyok, és kezd elfajulni a dolog, tényleg nagyon elevenek. 5 éves és 3 éves.


Ti mit csináltok?


2018. szept. 22. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk ennyi idősen az vált be, hogy ha rosszalkodott vagy nem fogadott szót, leült az ágyára gondolkodni. Nincs játék közben, semmi, csak ül és ha úgy látta hogy megértette mivel bántott meg, kijöhet hozzánk vagy játszhat tovább. Persze bocsánatkéréssel.


Másik, kicsit nagyobb korban: kedvenc játék vagy mese tiltása rosszalkodástól függően 1-2 órára vagy akár napokra.


Nem kellett egyiket sem sokszor alkalmazni, átment az "üzenet".


Hidd el, minden gyerek okos amikor rosszalkodni kell. Amelyik azonban valóban az, az ilyen büntik után nem csinálja többet mert felfogja hogy nem kéne.


(minden rosszalkodós nevelőst kérdést így kezdenek az anyukák hogy a gyerekük mennyire okos)

2018. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Én kiabálok, de nagyon. Konkrétan fél ilyenkor tőlem a lányom. Bevált módszer, bár szerintem hosszú távon nem éri meg így viselkedni.

Ha extra hülye, akkor van, hogy kap tőlem.

A túlengedékeny nevelés híve nem vagyok. Van amikor a szép szó, játékmegvonás semmit sem ér, csak kiröhögik a felnőttet.

2018. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
1. vagyok, a nagynéném is ordibálással neveli az ötévesét. A gyerek már immunis rá, sőt már eleve ordít az anyjával rosszalkodás előtt mert tudja hogy "hangoskodás" következik. :)
2018. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves első. Tehát, ha nem megy át neki az üzenet azért, mert elveszem a játékát egy órára, akkor csak én hiszem, hogy okos, amúgy hülye. Nekem is átjött az üzenet, kár, hogy szánalmas.
2018. szept. 22. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

5-2,5-ujszülöttünk van.


Megbeszéljük mi volt a gond, leülünk és addig nem hagyjuk abba amig meg nem értik mi miért nem jo.


Mi nem igazán büntetünk, általában a pozitiv megerősitést alkalmazzuk.

Ha ügyesek akkor nagyon megdicsérem,ha valami nem ok,beszélgetünk.


Illetve olyat csináltam,hogy nem p akoltak össze,ugyhogy mondtam,hogy amit én rakok el az megy a kukába,többet nem kellett ilyet csinálnom..( pár nap mulva visszaraktam a játékokat)


Igaz nekünk annyira szerintem nem vészesek. Mindhárom lány,jol elvannak.


A mese elvonásnak nem vagyok hive,nálunk az annyira alap,hogy szerintem negativan hatna mindenre.

2018. szept. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

5-ös vagyok, lehet megprobálnám a helyedbe a jutalomtáblát.

Nem irtad,hogy miben rosszalkodnak,de ezzel lehetne motiválni öket talán.


Kitaláljátok,hogy mit szeretnének (lehet tárgy,szabadidö stb) mi fér bele neked mint szülönek és mi hány pontot ér.. stb.

2018. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

4-re: oké, a kommented alapján már minden világos. Nem tudom mit vársz a gyerekeidtől amikor az anyjuk nem tud szöveget értelmezni, emiatt egyből pofátlankodva, mocsok módon támad. Leszánalmasozni valakit csak mert leírta hogy ne aggódj, ha a gyerekek okosak akkor működni fognak a szabályok?

Nem csodálom az égedelem szófogadatlan kölkeidet ezek után. Hidd el amíg te ilyen vagy, ők sem lesznek jobbak de meg sem érdemled. Szánalmas vagy te.

2018. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy ja, aki egy 3 és 5 évest nem tud letörni, annak ne legyen ekkora arca! A rossz gyerekeiddel legyen nagy, akkor talán nem lesznek égedelmek.
2018. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Semmi konkrétumot nem írtál, milyen helyzetek adódnak. Így tanácsot se nagyon lehet adni.

"be nem áll a szájuk" - ezt gondolom te sem tekinted rosszalkodásnak.

"igazi kis csapatként működnek össze" - ezt nyilván még annyira sem.

"mindig kitalálnak valami izgalmasat" - na, itt kellett volna leírnod, hogy mit.


A mese megvonást nagy hibának tartom. Mondjuk én általában nem vagyok büntetés-párti.

Ha túl elevenek, akkor sokat kell mozgatni őket. Esetleg valami néptáncra, sportra vinni őket.

Ha tényleg okosak, akkor próbálnám elmagyarázni, miért akarom, hogy ezt tegyék, azt ne tegyék.

Egyetértek 5-össel abban, hogy büntetés helyett célravezetőbb a rossz cselekedetek megbeszélése, és a jó dolgok dicsérése.


Nálunk más jellegűek a konfliktusok, pl. nem szeret óvodába menni és hisztizik, vagy apróságon felkapja a vizet és duzzog. Ilyenkor sokszor az ölelés, a szeretet kinyilvánítása oldja a feszültséget benne. Olvastam, és nekem is kőkemény tapasztalatom, hogy amikor egy kisgyerek a legundokabbul viselkedik, akkor van leginkább kiéhezve a szülője szeretetére.

2018. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
“Letörni”? 72%-os, inkább veled a baj. Kerdezo észrevétele pedig jogos.
2018. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!