Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves fiam annyira fel tzd...

5 éves fiam annyira fel tzd idegesíteni, mint senki és semmi más. Ti is jártok így néha? Hogyan nyugtatjátok meg magatokat?

Figyelt kérdés

Szándékosan rosszalkodik, tudom, hogy figyelmet akar. Meg is kapja, de van, amikor más teendőm van. Minden áldott nap sorozatosan csinálja azokat a dolgokat, amikről tudja, hogy idegesítenek engem. Amikor pedig egyre feszültebb leszek, egyre ingerültebb, hangosan kinevet. Annyira fel tud húzni, hogy fáj a gyomrom és remeg a kezem és inkább otthagyom és a másik szobába megyek, mielőtr szájonvágom. Milliószor elmondtam már neki, hogy ez rossz nekem, hogy idegesít, hogy rossz viselkedés (pl dobogni éjszaka társasházban), de olyan mintha nem érdekelné igazán. Kapott büntetést már (állt sarokban, volt mesemegvonás is, pedig ennek nem vagyok híve), de csak megvonta a vállát es nem érdekli igazán.


A nagyobbik bajom, hogy fizikailag kezdek rosszul lenni. Múlt éjjel annyira fájt a fejem, hogy már sírtam. Nem vagyok fejfájós amúgy. De stresszként élem meg, hogy szivat a gyerekem. Visszaidézi azokat a rettenet osztálytársaimat még általánosból, akiknek az volt a hobbija, hogy másokat idegesítenek (tanarokat pl) és aztán kinevetik, megalázzák mert tudják hogy úgy sem tehet semmi érdemlegeset.


Mit tesztek ilyen esetben?

Miért ilyen velem?



2018. okt. 14. 20:17
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírásért. Telefonról írok és most is sík ideg vagyok.
2018. okt. 14. 20:19
 2/35 anonim ***** válasza:
69%

Közel 6 éves a lányom és sokszor engem is teljesen felidegesít. Mit teszek?

Ha teljesen kiborított akkor üvöltök de úgy, hogy egyből abbahagyja, vagy elkezd bőgni. Fél tőlem ilyenkor, volt már, hogy kapott is.

Tudom, nem ez a legjobb pedagógia, de azt sem fogom hagyni, hogy a fejemre nőjön, vagy kinevessen, visszapofázzon.

2018. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Hányszor fordul elő veled egy héten hogy kiakadsz?


Én már azon gondolkodom, hogy valami bajom lehet (vagy kifáradtam), de én napi szinten érzem a stresszt már.


Ha kiabálsz, fél, hogy megütöd? És akkor abbahagyja? Er valamit vagy csak a te feszültséged csökken tőle?

2018. okt. 14. 20:33
 4/35 anonim ***** válasza:
91%
Dobogni éjszaka?! Miért és hogyan?
2018. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Ha nincs kedve aludni, akkor dörömböl, és akkor persze bemegyek rászólni, mert már a szomszédot is ki fogja akasztani. Ha rákiabálok, hogy elegem van a viselkedéséből, stb. kiröhög és 15 perc múlva újrakezdi.
2018. okt. 14. 20:35
 6/35 A kérdező kommentje:
Tegnap korábban feküdtem le én is, mert iszonyat fájt a fejem, de az ilyen hülyeségei miatt még 3x fel kellett kellnem, mert vállalhatatlan a viselkedése. Ha épp nem dobog, akkor csak játszik, amit persze nem lehet. Vagy kijárkál wc-re és útközben felkapcsolgatja a villanyokat.
2018. okt. 14. 20:37
 7/35 anonim ***** válasza:
36%
Nem veréssel kell nevelni. Van eleget friss levegőn?
2018. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Heti 5 nap oviba jár, délelőtt 1 órát vannak kint. Nem alszik bent, megyek érte és itthon alszik, gyalog sétálunk hazáig. Minden délután megyünk ki. Hétvégén kirándulni szoktunk minden szombaton (ez családi, kb. 4-5km gyalog).


Szerintem ez nem indokolja, hogy szándékosan piszkál. Napközben is csinálja, nem csak akkor, ha alvásról van szó. Ez csak egy példa volt.


Múltkor fogmosáskor idegesített fel. Direkt eljászotta, hogy ügyetlenkedik és rám köpött. Vagy egy hete például jöttünk haza bevásárlásból és szándékosan trappolt a folyosón, pedig tudja, hogy haragszom érte (idősek laknak mellettünk). Vagy a játszótérről kis kupac homokot hozott haza a zsebében és a lábtörlőre öntötte. Míg ezt takarítottam, bekente a szekrényajtót a gyerekszobában krémmel.


És persze vicces, ha idegességemben kiabálok.


Ahogy ezt írom úgy érzem magam, mint egy idióta, hogy ezt hagyom. De nem tudom megfékezni, mert nem érdekli, amiket mondok vagy teszek.

2018. okt. 14. 20:54
 9/35 anonim ***** válasza:
10%
Sok apróságot felfujsz... Homokot vitt haza? Nagy dolog. Mi családi házban élünk, van egy 9 éves kisfiam is. Sok minden érdekli és engedem is neki. Gyerek. Nem rossz.
2018. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Egy-egy nem érdekelne engem sem. De ezek egymást érik.


Titeket ez nem idegesít fel?


Biztos bennem van a hiba. De én megőrülök tőle.


Neked mi a gyenge pontod? Ami tényleg felidegesít? Mondasz egy peldát?

2018. okt. 14. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!