Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás hozzátáplálás...

Szoptatás hozzátáplálás mellett,majd tovább? Öt hónapos a babám,hat hónaposan el kell kezdeni a hozzátáplàlást.Szeretném e mellett sokáig szoptatni,ha sikerül.Vàrok tippeket,ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

#Anyatej,hozzátàplálás
2020. dec. 30. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Semmi boszorkányság... Szoptatod ugyanúgy, ahogy eddig, közben szépen fokozatosan vezeted be az ételeket, étkezéseket.

Ahogy egyre nagyobb mennyiségeket eszik, egyre inkább háttérbe szorul majd a szopizás. De ez jó esetben egy hosszú folyamat.

Aztán amikor már rendesen eszik, akkor megmarad a szopizás megnyugvásra, szomjoltásra, elalvásra.

2020. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
9 hónapos, már csak azt eszi mint mi. Mind az 5 étkezés ki van váltva, mégis napjában többször igényli a cicit, és nem azért mert éhes (mert néha nekünk kell leállítani hogy ne egyen többet, mert annyit enne egy-két kajából mint egy felnőtt 🙈 pl brokkolis-lazacos tészta). Éjszaka meg csak cicivel alszik vissza. Nyoma nincs hogy ne igényelné vagy hogy apadna a tejem. Annyi hogy figyelem mikor igényli és akkor adok neki. Mondjuk ez általában úgy néz ki, hogy amikor már semmi nem használ de még mindig nyűgös, akkor tudom hogy ez cicizés lesz. És az esetek 99%ában utána kisimul a világ és újra mosolyogva megy az útjára.
2020. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Azt tanácsolják, hogyha nem kiváltani szeretnéd, akkor mindig szoptatás után kóstoltass.

Egyébként a BLW irány nagyon jó arra, hogy a szoptatás sokáig fennmaradjon, mert eleve nem szigorúan 6 hónaposan kezd (a hagyományosnál se kell kötelezően akkor kezdeni, mert NEM minden gyerek áll készen 6 hónaposan...), a blw nem tömi jóllakásig a gyereket, hanem rábízza a gyerekre.

Szkeptikus voltam és teljes egészében most se fogadom el az irányzatot. Azt a részét tartom hülyeségnek, hogy óvintézkedés, fokozatosság nélkül komplex ételekkel kezd, de módosítva ok.

2020. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Én minden etetés után megszoptattam,mert igényelte. Sokáig éjszaka is szopott.

2 évig szoptattam. Akkor is csak azért választottam el, mert már csont sovány voltam.

2020. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Szoptatod amíg kéri


Csak nehogy úgy jàrj mint én


2,5 és mèg mindig kéri


Mellette meg ott a 10 hónapos is.. ő is anyatejes..


🙈

Nem egyszerű..



Kicsinek ott izgultam, h mi lesz majd.. aztán enni nem akart csak szoptatni kellett

2020. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat.:) Mindegyik segített.
2020. dec. 30. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!