Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet szoptatás és fogamzásgát...

HAJNALKAA18 kérdése:

Lehet szoptatás és fogamzásgátló mellett lehetséges hogy van ovuláció?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom, akit szoptatok és mellette desirett fogamzásgátlót szedek.

Valahogy jött egy megérzés és csináltam egy LH tesztet, ami pozitív lett.

A kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges egyáltalán? Járt már valaki így?

A teszt előtt együtt voltam a párommal lehet belőle terhesség?



2020. dec. 15. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, lehet, olvasd el a használatiját a fogamzásgátlónak. Ez egy vacak minitabletta.
2020. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
El olvastam többször, de azt írta nagy hatékonysággal rendelkezik, de akkor ezek szerint mégsem.
2020. dec. 15. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
A nőgyógyászom azt mondta nekem, hogy ha legalább 8 óránként szoptatok (éjszakát is beleértve), akkor azzal együtt ez a minipill elfogadható védettséget ad. Felírta, kiváltottam, elolvastam a betegtájékoztatót és kidobtam a szemétbe.
2020. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam most: "In a comparative efficacy trial (which allowed a maximum time of 3 hours for missed pills) the overall ITT Pearl-Index found for Desirett was 0.4 (95% confidence interval 0.09 - 1.20), compared to 1.6 (95% confidence interval 0.42 - 3.96) for 30 μg levonorgestrel.

[link]

Tehát a Pearl-indexe 0,09 és 1,20 között van attól függően, mennyire pontosan ugyanakkor veszed be minden nap és van-e valamilyen egyéb hatás (hasmenés, hányás, antibiotikum) a szedés alatt. A beszedés 3 órás csúszásával 0,4% (tehát 100 nőből egy év alatt 0,4 nő esik teherbe ha három órát csúszik a beszedéssel - azaz 1000-ből 4, ami 250-ből egy).

2020. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy minden mosóporra az van írva, hogy habzásmentes, és minden vízkőoldóra, hogy csodákat csinál. Aztán valahogy mégsem. Mi legyen ráírva? Jobb, mintha semmit se szednél, de mérget ne vegyél rá? Nyilván nem.
2020. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: azért a tanulmányoknak talán lehet hinni. Nem gondolod?

A minipill megbízható, ahogy a kombinált fogamzásgátló is. Csak ugye normálisan kellene szedni, amire az emberek jelentős része képtelen, aztán persze mindenki hülye, csak ő nem.

Nem véletlen, hogy pontos szedés mellett a kombinált tabletta pearl indexe 0.8, "átlagos" használat mellett meg 6-8. Mert az emberek még ahhoz is sötétek, hogy normálisan alkalmazzák...

2020. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

A minipill USAban nagy divat. Sokan szedik, akik nem szedhetnek osztrogent is tartalmazó 2fazisu fogamzásgátló tabletattat. Nem szoptatnak mellette es nem lettek terhesek sem. A lenyeg, hogy lehetoleg percre pontosan ugyanakkor vegye be a használó, de egy 3 oras idoablak meg belefer. Viszont kihagyott, elfelejtett tablettát nem lehet 12 oran belul pótolni, meg varni a csodát, hogy egy nap nem szamit. Mondjak ketfazisunal is, hogy egy kihagyás is növeli a terhesség kockázatát, de nagyon kismértékben.

En semmi ilyet nem szedek, szedtem, de a munkám miatt elegge tisztaban vagyok ezekkel. A változókori hormonpotlast is ördögtől valónak tartjuk, pedig nyugaton, foleg USA-ban az is termeszetes es alapvető dolog.

Szoval a Mini pill sem szemet, meg kukaba valo valami, ha valaki amugy nem idegenkedik a hormonális fogamzasgatlastol akkor ettol sem kellene.

Ha meg igen, akkor keressen alternatív megoldasokat, használjon óvszert, vagy méhen belüli hormonmentes eszközöket, illetve sterilizaltassa magat vagy a párját.

2020. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden nap pontosan szedtem be a gyógyszert természetesen.

Csupán az érdekelt, hogy a szoptatás és a gyógyszer mellett együtt előfordulhat - e ilyesmi. Van-e valakinek saját tapasztalata a tanulmányokon kívül.

Természetesen ha várandós leszek tárt karokkal fogjuk fogadni a csemetét, hiszen tervben van a kistesó csak vártunk volna még 1-2 évet 😊

2020. dec. 15. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván előfordulhat, mert semmi sem 100%, de kicsi az esélye.
2020. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!