Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

Párommal együtt cca. 600 ezer forint a netto fizetésünk, ami kb fele-fele arányban oszlik meg.

Megtakarításunk cca. 4 millió forintunk van.

Jelenleg albérletezünk, de a baba érkezése előtt szeretnénk családi házba költözni. Budapesten tervezünk venni házat, cca 40 millió forintért.

A havi törlesztő havi 200 ezer lenne (babaváró+csok+csok hitel+piaci lakáshitel VAGY babaváró+piaci lakáshitel).

Most kb 150 ezer forintból élünk havonta+lakbér (120 ezer)+rezsi (35 ezer).

Ebből megvan mindenünk amire szükségünk van, nem nélkülözünk.

Az én munkahelyem fix cég, a szakmám keresett, nyugdíjas állásként tekintek a szakmámra, a munkahelyem pedig kifejezetten nő- és családbarát, így nekem nem kell félni a munkanélküliségtől.

Párom informatika területén dolgozik, így az ő munkája is stabilnak tekintethető.


Pár hónap múlva szeretnénk elkezdeni a próbálkozást a babával, de az így pont egybe esne a házvásárlással is.


Ti bele mernétek vágni? Ekkora törlesztőt be lehet vállalni 25 évre?

25 évesek vagyunk.

Illetve a család mellettünk áll mindenben, így ha beüt a krach se kerülünk utcára, de nem szeretnénk a családot terhelni, így önerőből próbálunk előrébb jutni.


2021. jan. 2. 17:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%

Én tuti nem vennék a helyetekben 40 milliós házat. A mai világban bármi előfordulhat, és ne felejtsd el hogy kb 2 évig nem is fogsz dolgozni, csak a gyedet fogod kapni.

A baba is sokba kerül. Én max. 100 ezret fizetnék havonta hitelbe.

2021. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképpen.
2021. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
63%
Persze, tök jó így.
2021. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Biztos, hogy nem, soha nem vennék fel olyan nagy hitelt, aminek havi 200 ezer forint a törlesztővel (mármint ekkora fizu mellett).


Ha akartok két gyereket, még ha bölcsibe adod is őket két évesen, akkor is évekig csak a max. Gyed jár majd csed után, ami havi 170 ezer forint. Még a törlesztővel sem jön ki belőle.


Ha a párod keres 300-at, akkor is csak 460 körül lesz a bevételek, törlesztővel után 260-300 körül adókedvezménnyel, csp-al együtt.


Na most rendben, ez elég megélhetése egy 4 fős családnak, de nem tudtok mellett gyűjteni, márpedig 40 millióból még itt nálunk Debrecenben is csak olyan házat veszel, amit újítani kell valamennyire, nemhogy Pesten.


És a házzal kapcsolatos kiadásokra nem elegendő havi 20-30 ezreket félre rakni, mert abból sosem lesz semmi. És ha valamelyikőtökkel történik valami? Akkor ilyen nagy hitel mellett megélni sem fogtok. Oké, segít a család, de onnantól majd tartsanak el vagy mi?


Ne legyetek olyan felelőtlenek, mint az a sok idióta, aki havi többszázezres hitelt vesz fel, aztán semmi másra nincs pénze. Vegyetek lakást, spóroljatok tovább és menjetek pár év múlva házba.

2021. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az a hitel nagyon durva :/ én inkább azt gondolnám meg nem a gyereket.
2021. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
Hol veszel Budapesten 40 millióért HÁZAT? Maximum egy két szobás lakást egy panelben.
2021. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon elhibázott döntés lenne. Nem a gyerekvállalás, hanem az ilyen hitelfelvétel melletti gyerekvállalás.
2021. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Budapesten 40 millióért ház. Aha sok sikert. Hacsak nem valahol a 22-23. kerületben gondoltad a Kádár kockát, amiben a nagymama lakott és kvázi téglából kell újraépíteni. Meg max 60 nm.


Én nem vállalnék ekkora hitelt, csokot sem, 25 éves pasival főleg nem, aki még igazán nem is élt. Jó tudom, ő pont más, ő pont nem olyan, ő pont soha nem hagyna magadra. De szerintem túl rizikós.

2021. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Akkor inkább most nézzünk egy lakást valamivel olcsóbban (30 körül) és évek múlva nézzünk kertes házat, akár Budapesten kívül szintán 30 körül? Akkor a 2 hitelt jobbnak tartanátok?
2021. jan. 2. 18:38
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
Egy kerdesem van. BUDAPESTEN HOOOOL veszel CSALADI hazat 40millioert??? Most epitkezunk. Ikerhaz, nem csaladi. 105nm kicsi kerttel 95 millio😳😳😳 szolval tenyleg erdekel, h hol van csaladi haz 40-ert? Amugy amit leirtal, nagyjabol oke, pl minazt csinaltuk h elso gyereknel a masfel szobas igaz sajat lakasbol egy 70nm-est vettunk, 4-5 evre, addig lett tobb penzunk es most epitjuk ezt a hazat. Nem kell egybol csaladi haz.
2021. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!