Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

Párommal együtt cca. 600 ezer forint a netto fizetésünk, ami kb fele-fele arányban oszlik meg.

Megtakarításunk cca. 4 millió forintunk van.

Jelenleg albérletezünk, de a baba érkezése előtt szeretnénk családi házba költözni. Budapesten tervezünk venni házat, cca 40 millió forintért.

A havi törlesztő havi 200 ezer lenne (babaváró+csok+csok hitel+piaci lakáshitel VAGY babaváró+piaci lakáshitel).

Most kb 150 ezer forintból élünk havonta+lakbér (120 ezer)+rezsi (35 ezer).

Ebből megvan mindenünk amire szükségünk van, nem nélkülözünk.

Az én munkahelyem fix cég, a szakmám keresett, nyugdíjas állásként tekintek a szakmámra, a munkahelyem pedig kifejezetten nő- és családbarát, így nekem nem kell félni a munkanélküliségtől.

Párom informatika területén dolgozik, így az ő munkája is stabilnak tekintethető.


Pár hónap múlva szeretnénk elkezdeni a próbálkozást a babával, de az így pont egybe esne a házvásárlással is.


Ti bele mernétek vágni? Ekkora törlesztőt be lehet vállalni 25 évre?

25 évesek vagyunk.

Illetve a család mellettünk áll mindenben, így ha beüt a krach se kerülünk utcára, de nem szeretnénk a családot terhelni, így önerőből próbálunk előrébb jutni.


2021. jan. 2. 17:53
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%
30 millaert bp-en kb masfel szobas lakas van.
2021. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2021. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
86%
200 ezres törlesztő? Soha. Bármi, ismétlem bármi történhet. Úgy vegyetek fel hitelt, hogy azt egyedül is fizetni tudja bármelyikőtök. Olvasni is rossz volt. Kössetek kompromisszumot, költözzetek olcsóbb helyre.
2021. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem 200 ezres törlesztő borzasztóan sok.

Mennyi most az albérlet? Maradhatnátok ott gyerekkel?

2021. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen fizuval ne legyen alberletben . Az penzkidobas. Vegyetek kisebb ingatlant, par ev mulva majd tovabbleptek.
2021. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
28%
Komcsi 95 millió egy ház Budapesten?
2021. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a másfél szobás lakásom került 2 éve 48 millióba... Szóval nem tudom, mennyire reális, ha valaki 40 millióért családi házat akar venni, kerttel.

Akkor már inkább agglomerációban nézelődnék.

2021. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%
Mi is 40 millióért akartunk kertes házat venni Budapesten, aztán lestünk nagyokat. :D Szóval 30 millióért vettünk egy 57 négyzetméteres lakást, de ezt sem a belvárosban.
2021. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
91%
A másik, hogy nem vagyok benne biztos, hogy 40 milliós házra kapnátok hitelt. (Értem ezalatt a babavárót, csokot és a sima hitelt). Mi is majdnem annyit keresünk mint ti, 40 ezerrel kevesebbet. A 30 milliós házra pont megkaptuk a hitelt. (Babavarót és a csokot is felvettük.)
2021. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell 25 évesen majdnem pályakezdő fizetésre megvenni azt a házat, ahol meg akartok öregedni, még gyerek nélkül sem. Később, ha beindul a karrier, te is visszamész dolgozni, sokkal több lehetőségetek lesz jobb ingatlant venni. Én vennék most hitelre egy két hálószobás lakást valami normálisabb családbarát környéken, aztán 30 felett próbálkoznék a kertes házzal.

Vagy ha mindenképpen kertesben gondolkoztok, akkor max agglomerációban van esélyetek.

2021. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!