Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelő és koronavírus....

Keresztelő és koronavírus. Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Most 1 éves a kislányunk, a tavalyi évben akartuk már a keresztelőt, de a koronavírus miatt halogattuk. Nekem nagyon fontos és örömteli lenne, ha összejönne az egész család, de most ez nem tűnik kivitelezhetőnek a vírus miatt. A legszűkebb család is 21 fő, eredetileg korábban úgy terveztük, hogy egy étteremben ebédelnénk utána, de amíg van ez a vírusos helyzet, ennyi fővel nem tartom jó ötletnek, illetve több idősebb is van a családban. Lakásban élünk, nincs kertünk, és ennyien el sem férnénk, de nem is tartanám jó ötletnek,hogy ennyien összejöjjünk most egy lakásban.


Eddig vártunk, de nem nagyon tudom, hogy mennyire van értelme. Most a következő 2 ötletem van a helyzet megoldására:

1. Megtartjuk a keresztelőt a templomban, utána pedig nincs semmi ebéd vagy vendégfogadás, mindenkinek adnánk egy doboz süteményt valami felirattal, hogy köszönjük, hogy eljöttek. Nem kell rögtön elrohanni, a templom előtt lehet még kicsit beszélgetni, sétálni, megnézni a gyerekeket.

2. Tervezünk még gyereket, aki kb 2 év múlva születne, majd amikor őt kereszteljük, akkor megkereszteljük egyben a két gyereket.


Mit gondoltok ezekről? Nagyon furcsa megoldások, esetleg udvariatlan az első, hogy mindenki kiöltözik, eljön, aztán csak ennyi az egész?



2021. jan. 2. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nyáron, szabadtéren meg tudjátok tartani a bulit. Ha más nem, a templom kertjében.
2021. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

A tesómék vannak ebben a helyzetben, igaz ott még kisebb (4 hónapos) a baba, szintén nem "kirakatkeresztség" lenne (bocsi, de értitek). Egyelőre tavaszig elhalasztották, de ha kb. húsvétig nem lesz lényeges pozitív változás covid fronton, akkor megkereszteljük a kicsot úgy hogy csak ők ill. mi mint keresztszülők leszünk ott. A rokonságnak pedig majd nyáron tartanak egy afterparty-t. Nem akarnak kockáztatni. Esetleg ez a verzió?

Az általad felsoroltak közül egyértelműen az első, bár az sem kockázatmentes.

2021. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem divatból, látványosságként keresztelitek a gyereket, akkor nem értem, miért olyan rettentő fontos, hogy ott legyen az egész család.


A Keresztelő lényege nem a buli, hanem a keresztség felvétele.

2021. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Hát nálunk úgy alakult, hogy reggel megkeresztelték a fiam, délután belázasodtam elment a szaglásom és ízlelésem, tudtam, hogy covid... az is lett.Nalunk csak mi, és a 2 keresztszülő volt jelen ( és szerencsére nem adtam át nekik) nekem fontos volt, így nem halasztanám de csak nagyon szűk körben, szerintem ez érthető
2021. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán utána kellene érdeklődni, hogy most vállalnak-e keresztelést. Rengeteg helyen pl csak online istentiszteletek vannak és lesznek is még egy darabig, ilyen körülmények között nem hiszem, hogy tartanak keresztelőt. A lányomat tavaly február legvégén keresztelték, tehát pont az első korlátozások előtt, de most pl a gyülekezetünkben karácsonykor is csak online istentisztelet volt. Bár nem térnek ki rá, de szerintem nem lehetne keresztelő, mert ugye az hivatalosan gyülekezet előtt van, stb.
2021. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!