Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki talalt mar a kicsinek...

Van aki talalt mar a kicsinek a fejeben tetvet? Azt uzente a tanito neni, hogy otthon mindenki nezze at a kisgyerekenek a fejet, van-e benne tetu?

Figyelt kérdés

Hogy nez ki, egyszeru, szabad szemmel lathato feher, ugral, vagy milyen? Megtudom en allapitani ezt itthon?

Ti hogy csinaljatok otthon a "tetveszest"?


2008. dec. 1. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nekem egyik gyereknél sem volt ilyen probléma. De ha lenne egyből elvinném a védőnőhöz, mert én sem tudnám mit kell nézni. Nehogy az legyen, hogy ha még csak pár van és még nem tették le a petéiket, akkor elkerülje a figyelmemet.
2008. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az iskolában rendszeresn jön a védönő és ő nézi meg minden gyereknek a haját, szerintem ez mindenhol így kéne legyen. Különben meg a tetüt magát lehet látni, de a serkét én sem ismerném fel. A fiamnak egyszer volt még az ovodában és ő maga vette észre mert viszkedett és nagyon zavarta, szerencsére azóta sem volt.
2008. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A serkét egyszerűbb meglátni. Főként oldalt és hátul, a tartkónál telepszenek meg, közel a hajtőhöz. Világos, fényes barna színű és az különbözteti meg a korpától, hogy nem jön le csak úgy, ha végighúzod a hajszálon. Amikor lehúztad és még mindig bizonytalan vasgy csinálhatsz egy próbát: ha nehéz összeroppantani körömmel, akkor az sajna tetű és jöhet a Nittiform. Ha már kikelt a serke lesz a tetű, ami meg egyszerűen csak "sétálgat" a fejbőrön.

Amennyiben biztosra akarsz menni megelőzőleg bemoshatod a gyereked haját tetüírtóval. Mi legalábbis a suliban ezt szoktuk ajánlani a gyerekek szüleinek.

2008. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2008. dec. 1. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!