Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férfi meggyőzhető arról,...

Egy férfi meggyőzhető arról, hogy akarjon gyereket? Meddig tartanátok ki?

Figyelt kérdés

Szeretem a barátomat, Ő a mindenem, viszont néhány szempontban eltér a véleményünk a jövőről... Elég fontos szempontokról van szó.

Én (idővel) szeretnék majd kertes házba költözni, akár a budai oldalon (II., XII., XI.), vagy esetleg Budaörsön, Budakeszin. Mind a kettőnk a lakását a szüleitől kapta, de azt már szeretném úgy megvenni, hogy még ha kell is hozzá segítség, a nagyobb részt mi tudjuk adni bele. Ezért pl. a lakásom bérleti díját teljesen félreteszem, a fizetésemből is teszek félre egy fix összeget és próbálok előre gondolkozni mindig. Ő viszont a kerületből sem akar elköltözni soha, mert hogy minek, itt van minden és legalább van élet. Viszont ez a belváros szíve, itt fiatalként jól elvan az ember, de kisgyerekkel, családdal már nem az a fő szempont, hogy hány szórakozóhely van közel...

Szeretnék 1, 3 és 5 éves tervet, hogy kb hol tartsunk majd az életben akkor. És nem titok, hogy 25 és 28 éves korom között szeretnék anyuka lenni. Ezt tudja a párom is.

Most 21 évesek vagyunk, én jövőre diplomázom és utána szeretnék továbbmenni MSc-re. De már most is dolgozom és próbálok úgy helyezkedni, kapcsolatokat építeni, hogy az később jövedelmező lehessen.

Ezzel szemben a barátom "sehol nem tart", most kezdte el a 3. képzését, mert az első kettő nem tetszett neki. Ezzel nem is lenne gond, van, hogy az ember mellényúl, de ő csapong összevissza. Hol elkezd egy teljesen reál szakot, miközben utálja a matekot, hol azt mondja, hogy ő a családi vállalkozást akarja átvenni, de amikor mondja az apja, hogy akkor besegíthetne mondjuk heti 2 nap már most, hogy lássa, mi hogy van, akkor fel van háborodva, hogy ő biztos nem, meg minden barátja egyetemre jár, nem fog dolgozni a húszas évei elején. Mindenbe belekezd, az elején lelkes, de 3-4 hónap után már unja és kezdi a megjegyzéseket, hogy lehet mégsem neki való, más téma érdekelné. Ahogy van egy olyan tárgya, ami nem a kedvenc, ő rögtön otthagyná az egészet, mert hogy nem érdekli, nem fogja megtanulni.

A másik a babatéma, ha felhozom, akkor az a válasza, hogy "majd visszatérünk rá", meg hogy "majd 10 év múlva gondolkozzak ezen" (2 hónapban egyszer beszélnék erről, tehát nem ezen pörgök nonstop). Közben én már most nagyon szeretnék babázni, 10 évig nem akarom ezt húzni. Meg mi van, ha akkor is még kér 5-6 évet...


Szeretem, de sokszor kétségbeejtő, ahogy viselkedik.

Szerintetek hogy tudnám rávenni, hogy kicsit komolyabban álljon az élethez, ne úgy, hogy "majd lesz valami" és "ráérünk erre még"?


2021. jan. 5. 10:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy mióta vagytok együtt, az sem mindegy.. Mint előttem leírták ez alapján egyáltalán nem illetek össze. DE el tudom képzelni azt is, hogy pár hónapról van szó, és csuklóból vágja rá a nemet, mert úgy érzi túl nagy nyomást helyezel rá a tűpontos terveiddel.
2021. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon éretlen, szó szerint gyerek még a párod. Persze még csak 21 éves, ami nem sok, te viszont érettebb vagy a korodnál. Hosszabb távon viszont így nem fog működni a kapcsolatotok.

Benne még fel se merülnek ilyen gondolatok mint amiken te agyalsz, hogy költözés, saját család, saját munka, gyerek. Tehát semmi olyasmi amihez fel kéne nőnie, saját lábra állni és felelősséget vállalni.

Mostanában ne várj tőle változást, ezért is mondja ő (őszintén), hogy 10 év múlva térjetek vissza rá, hiszen őt ezek most nem érdeklik. Lehet persze hogy idővel változni fog, de a leírásod alapján ez nem valószínű h 4 év múlva itt lesz, amikor te viszont már gyereket szeretnél.

Csak akkor maradnék együtt vele a helyedben, ha neked belefér, hogy mondjuk csak 30-35 éves korára érik meg annyira, hogy családot alapítson (hiszen még saját munkát se mostanában fog végezni, ahogy elmondtad).


Én 21 évesen jöttem össze a férjemmel (egy idősek vagyunk), és persze még konkrét gyerekvállalásról nem volt szó, de az már akkor látszott rajta hogy családszerető ember és később majd szeretne gyerekeket.

2021. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

"Csak akkor maradnék együtt vele a helyedben, ha neked belefér, hogy mondjuk csak 30-35 éves korára érik meg annyira, hogy családot alapítson (hiszen még saját munkát se mostanában fog végezni, ahogy elmondtad)."


Vagy nem fog akarni egyaltalán, a kérdező meg 10 évet pazarolt el az életéből, mert beszelni se lehet a jövőjükről.

2021. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%

Pont azt akartam írni 12-re, mint 13-as.

Semmi garancia nincs arra, hogy ez a fiú 10 év múlva majd akar gyereket. Sőt, ha tippelnem kéne, szerintem sosem fog gyereket akarni.

Pont ezzel cseszi el sok nő az életét, hogy sok évig benne van egy olyan kapcsolatban, ahol a férfi elvileg akar gyereket, de MAJD. És a MAJD-ból sosem lesz MOST. Mint egy délibáb után, úgy futnak a nők ez után a "MAJD" után. A kérdező annyival jobb helyzetben van, hogy még nincs lekésve semmiről, és a fiú még csak nem is ígéri, hogy egyszer majd akar gyereket. Ha ezek után bent marad ebben a kapcsolatban, gyakorlatilag tudomásul vette, hogy nem lesz gyereke. (Azazhogy lesz: maga a fiú, ahogyan valaki már írta.)

2021. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%

Én sem hiszek abban, hogy ez változni fog. Mármint a gyerek kérdés. Persze előfordulhat, hogy 40 évesen majd mégis akar, de ez lutri.


Férfi vagyok, magunk helyzetét tudom példának hozni: mi is 20-as éveinek elején jöttünk össze és végig tervben volt a házasság, gyerekvállalás. Nyilván nem arról volt szó, hogy akkor azonnal vágjunk bele egyetem mellett lakás nélkül, de simán beszéltünk róla és mindketten ugyanazt akartuk a jövőbeli célnak. Szóval igen, 20-25 évesen is vágytam már arra, hogy majd egyszer apuka lehessek amikor adottak a körülmények.

(Most 30-35 év között vagyunk, megházasodtunk és eddig 3 gyerekünk született.)


Szóval kidobhatsz az életedből még 10-15 évet aztán vagy lesz gyereked vagy nem.

Szerintem célszerűbb olyannal együtt lenni akivel lehet beszélni a jövőről, tervekről és egy irányba tartotok.

2021. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem illetek össze, ennyi. Ez nem is olyan, hogy ő most rossz, 21 évesen szerintem kevés férfi akar gyereket, illetve nem tudja, akar-e egyáltalán. Én nem hiszem, hogy ez azt jelenti, hogy SOHA nem akar, persze, ez is lehet, de egyáltalán nem muszáj, csak még fiatal. Én amikor megismerkedtem a férjemmel, annyi idős voltam, mint ti, ő 26. Mikor szóba került a gyerek téma, annyiban, hogy szeretnénk-e, azt mondta "nem tudom, egyszer majd talán". Viszont mivel akkor én is kb. így voltam vele, hogy igen, egyszer majd, de az még messze van, nekem teljesen megfelelt ez így 21 évesen. Most én vagyok 26, ő 31, és már mindketten 100%-osan szeretnénk, semmi kétség, tehát egyszerre jutottunk el arra a szintre, hogy szeretnénk, és ez a kulcs. Nálatok az a gond, hogy te már a közeljövőben szeretnél, ő meg azt sem tudja, hogy igen vagy nem. Ez elég nagy gond lehet, ha te eljutsz oda, hogy most már igazán szeretnél. A munkás dolog szintén elég nagy gond. Ezt is ki lehet magyarázni azzal, hogy fiatal, de hát te is annyi idős vagy, és dolgozol. Én is dolgoztam suli mellett ennyi idősen. Mi ha ez sem változik?
2021. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Feleslegesen pazarlod az idődet. Oké, hogy nem akar 21 évesen gyereket, de azért a többség ilyrn idősen annyit még tud mondani, hogy egyáltalán házasságban, gyerekkel képzeli-e el az életét. És ha 10 év múlva tértek vissza rá, ő meg nem akar, akkor ott leszel 31 évesen, és esrtleg időd semesz arra, hogy keress egy értelmes társat.
2021. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%

Egy 21 éves fiatal srácot nem a gyerekvállalás fogja izgatni. 21 évesen.

Nem is értelek?!

Semmi baj nincs azzal,hogy te betáblázod az életed és menetrend szerint szeretnéd élni. De ebből is világosan látszik, hogy nem fogtok együtt maradni.

2021. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

#18: de, igenis izgatja azt már 20 évesen is aki szeretne apuka lenni. Mer róla beszélni is.

És ez nem azt jelenti, hogy 20 évesen a nagy semmire belevág. Csak azt, hogy tudja, hogy ide szeretne eljutni mondjuk 28 évesen.

2021. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
40%

19#


Mutass nekem egy 20 éves srácot aki arról áradozik 20 évesen, hogy apa akar lenni 🤣 és erről áradozik.


A legtöbb 20 éves vagy bulizik egyetem mellett (ha jár egyetemre vagy valamilyen képzésre) és lébecol, kihasználja a legtöbb lehetőséget "él"

A másik fele karriert épít,dolgozik.

Vagy aki a gép mellett játszik.

De hogy pont arról áradozzon hogy mennyire akar apa lenni.. Nem hiszem. Max van egy halvány elgondolása, hogy 1x valamikor akar majd családot.

2021. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!