Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anno miért vállaltak gyereket?

Anno miért vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés
A régi időkben a gyerekeket rendszeresen verték, kínozták a szüleik, valamint az iskolákban is folyamatos volt a terror. De akkor miért csinálták meg a gyerekeket, ha teher volt a létezésük, és nem szerették őket? Ennyire nem volt fogamzásgátlás? Meg a régi embereket mi mozgatta akkor? A mostani öregek pofáznak arról, hogy milyen szent dolog a család, de a saját gyerekükkel meg úgy bántak, mint egy hadifogollyal.
2021. jan. 11. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért, mert:

* Munkaerő.

* Abban bíztak, hogy a gyerek majd eltartja őket idős korukban. Kötelességből persze, cserébe azért, mert felnevelték.

* Nem volt fogamzásgátlás, nem volt abortusz, az egyház egyiket sem engedélyezte.

2021. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%
Azt azért nem hiszem, hogy minden szülő rosszul bánt a gyermekével, nem tudom, honnan veszed? Amúgy meg: nem húzta ki időben, kellett a dolgos kéz a tanyára, kellett valaki aki továbbvitte a családnevet.
2021. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem anno egy fiúnak jobb lehetett a katonaság is, mint otthon szopni a tanyán. A lányok helyzete meg még borzalmasabb lehetett.

#2

Nyilván voltak normális családok, de a többség hülye volt. Sokat olvasgattam a régi időkről (második vh., meg a szocializmus idejéről) és akkor az egész társadalom agresszióra nevelt volt, legalábbis nekem ez esett le a történelmi eseményekből is.

2021. jan. 11. 17:40
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

- dugni akkor is szerettek, de a legtöbb helyen nem volt a védekezés túlzottan előrehaladott / az emberek többsége nem is tudott a védekezési eszközökről

- mert beléjük volt nevelve, hogy az az élet rendje, és rendes emberek gyereket vállal

- munkaerőnek, meg hogy legyen, aki eltartja meg gondozza időskorában

- volt olyan ezek között, aki biztos szerette a gyerekét, csak ár ugye otthonról sem hozott egészséges mintát, és azt hiszi, az a normális és a követendő példa vagy a szeretet jele, hogy minden csipcsup dologért pofonnal neveli a kölköt

2021. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anno például hallottam egy sztorit, egy Budapest ostromáról szóló előadásban, hogy a város előterében egy harcállást fiatal kamaszok védték. Most, hogy melyik alakulat volt, arra így nem emlékszem, és hülyeséget nem akarok írni. A lényeg annyi volt, hogy fedezték a német-magyar csapatok visszavonulását a Duna-Ipoly völgyében, és fiatal tinédzserek voltak, akiket az akkori felnőtt társdalom utált, és megvetett. De viszont az életüket adták, mert a túlélőket a szovjetek a csata után agyonlőtték. És akkor már késő volt hálálkodni nekik. Egy tragédiának tartom, hogy a fiatal generációkat anno így kihasználták, de talán jobb is lehetett egy 17-18 éves fiatalnak a halál, mint visszamenni a tanyára egy alkoholista apához, agy anyához.
2021. jan. 11. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan felületesen közelíted meg a kérdést. Biztosan nem vertek meg kínoztak minden gyereket de talán egy fokkal gyakoribb dolog volt ez mint manapság. Sokan nevelési célból verték meg a gyereket akik tisztelték a szüleiket es ez társadalmilag teljesen elfogadott dolog volt.

Nem is volt mindenkinek sok gyereke nálunk pl a reformátusoknal nem volt divat a sokgyermekes család 2-3 gyerek volt az átlag katolikusoknal kb 5-8 gyerek.

Sokszor 5 gyerekből 2 élte meg a felnőtt kort, vagy még annyi sem kutattam családfát tudom jól egyik felmenőm 5 gyerekéből csak 1 élte meg a felnőtt kort.

Szoval növelni kelett a esélyt arra, hogy lesz kire hagyni a földet vagy lesz aki rád néz ha beteg leszel vagy valami csoda folytán megéled a időskort.

Több gyerek több munkát képes elvégezni a földeken a lányokat férjhez lehet adni lehetőség van a rokonság bővítésére.

És fogamzásgátlás tenyleg nem létezett azt sem tudták mit jelent az. Meg a pap is azt hirdette a templomban, hogy szaporodjatok sokasodjatok.

2021. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Mert onzoek.
2021. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Mi az a régen? 1900-as évek elején született, két VH-t megélt rokonaim nagy szeretettel beszéltek a szüleikről és szívesen anekdotáztak a gyerekkorukról. Nem verték őket agyba-főbe, meg nem zsigerelték ki őket ingyencselédnek. Az biztos, hogy természetes volt, hogy elmosogattak maguk után, nem úgy, mint a mostani kamaszok :D meg vigyázniuk kellett a ruhájukra, mert csak egy volt, meg nem tudtak válogatni a kaja között, mert örültek, ha fonnyadt alma akadt a kamrában... stb. De ugyanolyan gyerekek voltak, csináltak sok hülyeséget.
2021. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem rossz a kiindulópontod, kedves kérdező. Tipikus példája annak, hogy miként lehet már a kérdés feltevésével is csúsztatni.


De tudod, mit? Válaszolok. Egészen pontosan arra a kérdésre, hogy: MIÉRT VÁLLALTATOK GYEREKEKET?


Nos, erre csupán annyi a válasz, hogy el se tudtam volna képzelni az életem gyerekek nélkül. Felnőttem, gyermeket vállalok. Mert csak. Mert ez az út a teljességhez, az élet körforgásához.


"Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek.

Ők az Élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai."

(Kahlil Gibran: A próféta)

2021. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
B*szni már akkor is szerettek és persze fogamzásgátlás nem volt, sem megfelelő oktatás. Plusz a fiú gyermeknek külön örültek is, volt kit kiküldeni a földre. 4 éves gyerekre már rábízták a tyúkokat. Ismerek olyan családot, ahol a dédszülők még ilyen szellemben nevelték a gyerekeket, a 6 éves lánygyermeknek kellett egyedül ebédet főznie pl. Nyilván ocsmány lett, de megették, kaját nem dobtak ki.
2021. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!