Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha fontos nőként a karrier de...

Ha fontos nőként a karrier de még is vállaltál gyereket ?

Figyelt kérdés

Mindig azt olvasom hogy a nő feladja a gyerekek miatt a karriert és a pénzt hiszen nem lehet a kettőt ez egyértelmű de az lenne a kérdésem hogy miért nem az apa adja fel a karriert? Miért van az hogy még ezt is adja fel a nő? Ti gondolkoztatok azon hogy az apa adja fel inkább a karrierjét? Ha igen de te adtad fel végül miert?

Semmi rossz indulat!! Csak érdekel a tapasztalatotok .. Karrierista Apák véleménye is érdekel !



2020. okt. 16. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Ó hány ilyen van. Karrier is meg gyerek is merthát annak

gyereknek mindent IS meg kell adni. A vége: anya apa folyton melózik, a 80 éves nagymamát ugráltatják ingyencsősznek. A gyerek meg sír a sarokban az iPad-ével mert senkise játszik vele.

2020. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Van ilyen ismerősöm, ahol apa lejjebb adta. De ritka, főleg a társadalmi szokások miatt. Mi ebben nem akarunk a nyugatra hasonlítani, a gyeden otthonmaradó apa képe nagyon messze van a kultúránktól, sőt sokan egyenesen papucsnak tartják, a nőt meg megvetik, ha nem ő az elsődleges gyermeket ellátó személy.


Ezért. Nálunk felmerült, de a férjem elzárkózik tőle, pedig profin ellátja a gyereket pici korától kezdve. De nem, ő nem marad otthon vagy vállal részállást, pedig jobban keresnék mint ő.

2020. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Férjemnek volt olyan kollégája, aki otthon maradt a második gyerekkel (amikortól ugye otthon tudott). Mindketten ugyanolyan munkakörben dolgzotak, hasonló fizetéssel. És apuka is szerette volna ezt átélni. Szerintem semmi gond ezzel, nem kötelező az anyának feláldozni a karrierjét. Viszont akárhogy nézzük is, még ha hamar visszamegy is a kismama, szülés előtt és után is elég sok idő kieshet, amit nem minden munkahelyen/munkakörben tolerálnak. Ha jól tudom apuka nem maradhat rögtön a babával, meg nyilván megszülni sem tudja ugyebár. Én megértem egyébként azt, akinek fontos a karrierje. Nekem speciel nincs és nem is vágyom rá. Nekem "csak" munkahelyen van és kész. Férjem keres többet, tehát még ha szeretné sem megoldható, h ő maradjon otthon. Én őszintén semmi kivetnivalót nem látok benne, apukát is ugyanolyan szülőnek tartom, de valahogy úgy érzem nálunk ez még annyira ritka, h megrökönyödnek rajta az emberek. Az én ismerőseim (tisztelet a kivételnek) tuti szar anyának gondolnának, apukát meg papucsnak. És ez elég szomorú..
2020. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

1 évet maradtam otthon, utána a férjem is 1 évet maradt otthon. Két évesen bölcsibe ment, nagyon szereti a kisfiam, imád gyerekekkel lenni.

De nekünk ugyanaz a végzettségünk és ugyanott, ugyanolyan beosztásban dolgozunk, így nem éreztem volna fair-nek, hogy az én karrierem áll, neki pedig semmilyen áldozatot nem kell hoznia és mégis lehet gyereke. Nekünk ez egy nagyon jó kompromisszum volt, mindenkinek bejött és a fiam nagyon szoros kapcsolatban van az apjával is. Pár év múlva valószínű így vállalunk mégegy gyereket, de ha nekem kellett volna végig otthon maradni, akkor egynél megálltunk volna.

2020. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg nőnek van karrierje és gyereke is.
2020. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is azt latom hogy Magyarország ebben is eléggé maradi még pedig annyi mindent kell feláldozni a egy nőnek a gyerek miatt nem értem miért nem áldozhat fel kicsit a férfi is... jó hallani 4# és hogy vannak ilyen férfiak is !
2020. okt. 16. 11:28
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

"Rengeteg nőnek van karrierje és gyereke is."


Aztán meg belerokkannak, mert nem bírnak egyszerre 100 helyen teljesíteni. A kettő együtt nem megy.

2020. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
7: vagy nem... Az emberek nagyon különbözőek, más a teherbírásuk, és persze a gyerekek is mások. Tudok többgyerekes nőről, aki energikus és vígan balanszírozik család és elég komoly karrier között, olyat aki három kétév alatti (ikrek+csecsemő) gyereket nevel segítség nélkül kisujjal, meg olyat is, aki az egy szem, teljesen átlagos gyereke és a háztartás mellett meghasonlik.
2020. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

7 ugyan már.

Az egyetemen volt olyan oktatóm akinek 2-3 gyereke is volt, persze olyanok is voltak, akiknek nem volt gyereke és csak a karriernek éltek, de abszolút nem lehetetlen.

Más kérdés, hogy nekem pl. egy gyerekem van és nincs karrierem, de betegség miatt nincs is akkora teherbirásom, mint más nőknek, nem vagyunk egyformák.

2020. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
A férfiak általában jobban keresnek, ezért a nő adja fel a karrierjét.
2020. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!