Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldják meg a gyerek...

Hogyan oldják meg a gyerek bölcsödébe, oviba, suliba vitelét, elhozatalát, illetve a nyári szünetet, ha nincsen rokonotok egyáltalán? Mi ketten vagyunk a férjemmel, nincs senkink.

Figyelt kérdés
hasonló helyzetben lévőket kérdezek, nem kioktatást, hogy akkor minek szültél.

#gyerekvállalás #nincscsalád
2021. jan. 9. 07:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát, a fiam még csak ovis, de így is kijut bőven a logisztikai zűrzavarból nekünk.

Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert pont úgy dolgozunk, hogy eddig meg tudtuk oldani a dolgokat felváltva. Bölcsibe a férjem vitte reggel, én délután. A munkaidőmet meg tudtam beszélni a főnökömmel, hogy egy órával had kezdjek hamarabb, így egy órával előbb végzek és átérek tömegközlekedéssel a bölcsibe úgy, hogy még így is kb utolsó távozó a fiam.

A nyári szünetet felváltva szabadságoztuk sajnos, ami egyenlő azzal, hogy nem nagyon tudunk úgy nyaralni... Viszont ha beteg vagy nincs annyi szabadnap ami kitart a nyári szünetre, akkor nekem meg szokták engedni a home office-t. Ez is előny.. :/

Most már más a helyzet, mert idén ovis lett és a Covid miatt én is itthonról dolgozok, így én intézem az oviba menetelt és hazajövetelt. Viszont a férjemnek más lett a munkahelye, úgyhogy kíváncsian várjuk mi lesz akkor, amikor mindkettőnknek újra ingázni kell a munkahely és ovi között... Mert valljuk be, így kb szabadságot se kellett eddig kivennünk, betegség esetén sem, mert én otthon voltam..


Én úgy látom, hogy külső segítség nélkül a megoldás kulcsa általában a részmunkaidős munka (6 órás pl), a közeli ovi bölcsi (nekem közel 1 órára volt busszal a bölcsi budapesten.....), a homeoffice lehetősége és anyagi háttér, hogy valamilyen nyári napközibe tudjon menni a gyerkőc ha a szülők nem tudják megoldani a 2 hónapos szünetet. De ez talán csak iskolás korra jön el, mert nálunk pl van nyári ügyelet az óvodában.

2021. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Minél több a gyerek, ez annál nehezebb. Pláne, ha nem is egy intézménybe járnak.

1 gyerek estében szerintem még meg lehet oldani külső segítség nélkül, még kettőnél is csak csak. Az egyikőtök viszi, a másikotok hozza. A betegségeket, szüneteket stb. felváltva szabi vagy táppénz. Ami még opció az az otthoni munka, vagy a részmunkaiidő, esetleg saját vállalkozás, ahol te osztod be az idődet. Ha sehogy se megy, akkor ügyeletbe, összevont csoportokba marad a gyerek. Vagy ha anyagilag telik, akkor bébiszitter.

2021. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Ismerősök úgy oldják meg, hogy az ovi,iskola választásakor szempont volt hogy egymás mellett vannak így anyuka össze tudja a 3 gyereket szedni hamar.Meg mondjuk a munkahely is kb 10perc táv autóval.Jovore könnyebb lesz mert mindegyik sulis lesz.A nyári szünetben azért besegít vagy egyik vagy másik nagyszülő szóval pár hetet megoldanak így,a többi viszont rájuk marad váltott szabadsagolas.
2021. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm. Nálunk egy gyerek van és marad is :). En is arra gondoltam, hogy közeli bölcsit ovit keresünk, vagy ha ugy van, osszebeszelni hasonlo szülőkkel segítenk egymásnak. etc.
2021. jan. 9. 08:44
 5/18 A kérdező kommentje:
1-es megkérdezhetem, hogy miért volt olyan messze a bölcsi?
2021. jan. 9. 08:45
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Csak úgy, hogy itthon magunknak dolgozunk.
2021. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk kicsit speciális a helyzet. úgy van, hogy a férjemnek teljes munkaidős állása van, nekem részmunkaidős. (Heti 20 óra) Az étterem várható forgalmához igazítjuk a munkaidőmet. Ez a mi esetünkben a hétköznap esti órákat jelenti, vasárnap meg a déli időszakot. Este meg hétvégén itthon van a férjem, elvan a gyerekekkel.

De olyan is van, hogy egy barátnőmmel összedolgozunk és vigyázunk egymás gyerekeire.

2021. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

(1es vagyok)

Budapesten a 11. kerületben laktunk akkor és a bölcsi otthonról fél óra volt (pedig nem volt olyan messze, csak hát a tömegközlekedés..) szintén a kerületben, viszont a munkahelyem a belvárosban volt, ami a bölcsitől busszal-metróval-akárhogy átlag 40 perc a reggeli forgalommal.. :/

Azt súgta valaki annak idején, hogy munkáltatói igazolással a munkahely környéki bölcsibe is lehet pályázni, de mi jártunk utána..

2021. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Egy gyerekünk van, másodikos iskolás. Férjem viszi reggel sulikezdésre (7:30), én megyek érte 16:00-ra. Egyedül is meg tudná oldani bármelyikünk, csak akkor 15 percet ügyeletben lenne vagy reggel, vagy délután.

Bölcsis/ovis korban elég volt a szabadságunk a szünetekre, kisiskolásoknak pedig rengeteg jó tábor van.

2021. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Tábor, barátok összebeszélnek. Pl mi a legjobb barátainkkal már megbeszéltük, hogy a nyári szünetben ha valamelyikunk csak úgy szabin van a gyerek miatt akkor a másik gyereket is bevallalja (vagy akar ha megyünk valahova állatkert stb, nyilván elvisszük a másik gyereket is). Babysitter. Idős szomszéd néni. (Anyukamekra pl az also szomszéd vigyázott gyerekkorukban, mamam adott neki valamennyi pénzt).
2021. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!