Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Látja a gyerekorvos a rendszer...

Látja a gyerekorvos a rendszerben, ha nem váltom ki a tápszerreceptet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a sumákolós fajta, de kényszerhelyzetbe kerültünk. A környéken csak 1 gyerekorvos van, akivel ráadásul nem egyeznek a nézeteink.

Most hívott, hogy már régen voltam Sinlac receptért és azonnal menjek be, mert ír fel, ezt 6 éves koráig ennie kell a gyereknek és hogy nagyon reméli, hogy a gyerekemet nem mérgezem tejtermékkel.

2 éves múlt a lányom. Semmire se allergiás, kiegyensúlyozott a táplálkozása.

Ha megtagadom a receptet, akkor keresztbetesz nekünk (volt már vele problémánk), esetleg ha ki se váltom, akkor észre veszi?


2021. jan. 13. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az eeszt-n látszik, hogy nem váltottad ki, de nem vagyok háziorvos, azt nem tudom, hogy látja-e,

de ez nagyon gáz.

Nagyobbik gyerekem evett Sinlacot, de reflux és lassabb gyarapodás miatt.

A kisebbiknek eszem ágában se volt íratni. Mondjuk azt hozzáteszem: tejet se kap, mert mi se iszunk, viszont tejtermékeket (sajt, joghurt, túró...) bőven. 1,5 éves.

2021. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles receptet kíváltani. Kivétel ugye valódi gyógyszer, beteg gyereknek, az veszélyeztetésnek számít, de a Sinlac nem az a kategória. Mondanám, hogy köszönjük, doktor úr, nem kérjük

Amúgy érdekes, hogy felhív....

2021. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Miért kéne már 2 évének tápszer??Ilyen idős gyereknek azért már rendes étel kell.
2021. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Eszik rendesen. Ráadásul nagyon egészségesen,gyarapodik rendesen. Egészséges: eddig az összes betegsége egy torokgyulladás volt a 2 év alatt.

Én is adok neki már mindent, az más kérdés, hogy mit fogad el. Pl az édeset egyáltalán nem. Nem kell neki a gyümölcsjoghurt, csak a kefír házi gyümölccsel vagy nem issza meg a kakaót/ bolti tejet, csak tisztán a házi bio tejet.

Szóval semmi sem indokolná a Sinlacot.

2021. jan. 13. 12:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Látja elvileg en úgy tudom.
2021. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor a békesség érdekében kiváltom és odaadom egy rászorulók családnak vagy felkínálom a védőnőnek.

Max megkínálom vele a gyereket, de nem hiszem, hogy annyira jóllakna tőle, mint egy rendes reggeltől vagy vacsorától.

2021. jan. 13. 12:34
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem váltasz orvost, ha ennyire gázos? Nem is értem a dokit...
2021. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bakker...

Váltsatok orvost. Még ha nincs is a környéken...ez egy idióta. Miért kéne Sinlacot ennie?? Anno a védőnő említette, hogy ha nem hízik megfelelően a baba (baba, nem 2 éves gyerek, pláne nem 6), akkor ez egy lehetőség, mert lehet sűríteni vele a tápszert/kaját. Az orvosunk meg egyenesen letojja, hogy mikor megyek milyen receptért, nemhogy még hívogasson.

Amúgy meg mondd azt, hogy kaptál vagy vettél, mert mittomén épp a Rossmannban jártál, és jó árban volt, és ha már ott voltál, nem akartál párszáz forint miatt receptet íratni meg külön patikába menni.

2021. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem váltanám ki,hanem finoman de határozottan leszerelném. Vagy mégis most meddig szeretnéd, hogy a nyakadra járjon?
2021. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
És akkor még 4 évig, azaz a lányod 6 éves koráig ki fogod váltogatni, és mindig odaadod valakinek...?
2021. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!