Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg hogy állsz a gyerekvá...

Jelenleg hogy állsz a gyerekvállalás kérdésével?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, egyre több fiatalnál látom, hogy nem szeretne gyereket több okból.

Ha nem szeretnél, miért nem? Ha szeretnél, mikor érzed alkalmasnak?

Fontos, hogy ne egymást ítéljük el, saját magatokról beszéljetek kérlek. Hány éves vagy?



2021. jan. 14. 14:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%
29 vagyok, lassan aktuálisnak kéne lennie a gyerekvállalásnak, de nem visz rá a lélek. Egy részem vágyik rá, más részem a háta közepére sem kívánja se a szülést, se a nehézségeket. Viszont nem akarom megbánni később, hogy nem lett gyerekem, így egy 2-3 éven belül rávesszük magunkat a férjemmel.
2021. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
20: nem tudom, pedig reméltem hogy ez nem fog megtörténni :(
2021. jan. 14. 16:48
 23/28 anonim ***** válasza:
91%
21-es, attól nem tartasz, hogy majd a gyereket bánod meg? Abszolút nem kötekedésből, csak tényleg érdekel, hogy ettől nem tartasz?
2021. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
52%
23, úgy vagyok vele, hogy inkább bánjam meg, hogy van, mint hogy nincs. Úgy általában így állok mindenhez az életemben amiben kételkedek, hogy inkább bánjam meg, hogy megtettem, minthogy nem.
2021. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 27 hetes terhes, 29 éves vagyok. Egy gyereket terveztünk, nem szeretnénk többet.
2021. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiam van.
2021. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
92%

#24 Ez egy jó hozzáállás mindaddig, amíg nem mások életével játszadozol, márpedig egy gyermek az egy élőlény, egy ember. Én nem szívesen játszadoznék más ember életével "inkább bánjam meg hogy van, mint hogy nincs" alapon, eléggé mocsok dolog ha engem kérdezel (nem sértés, tényszerűsítek).

#18 Láss túl a babán. Egy gyerekvállalás nem csak a babából áll. Az a baba (alap esetben) cseperedik, gyermek lesz, majd kamaszodik, felnő, elkísér téged az életed hátralevő részében. Az összképet nézd, egy gyerek minden egyes életszakaszához alkalmazkodnod kell. Eleinte gyerekesnek kell lenned, majd ahogy nő meg kell tanítanod neki az általad helyesnek vélt viselkedési formát, fel kell készítened az életre. Így máris másképp hangzik azért nem?

#20 - Nem lettem lepontozva (#3 vagyok). Engem nem is igazán érdekel ez a része. Az emberek álláspontjára volt kíváncsi a kérdező, hát én leírtam az én álláspontomat. Nem zárkózok el semmitől, nem engedhetem meg magamnak egyszerűen, mert az élet tényleg kiszámíthatatlan. Tervezni lehet max, azt jobb esetben be is válik. Mondjuk így halkan megjegyzem, én azért fantáziálgatok arról, hogy a szülő-gyermek viszony túloldalán vagyok, tehát gyerekem van, én el tudnám magamat képzelni szülőként. Más a gyakorlat persze, lehet nem jön be, nem tudhatom.

2021. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
71%
Egy gyereket tervezünk, mert egyet tudunk kényelmesen eltartani. Halálunk után nem szeretnénk, hogy testvérek meg unokatestvérek gyerekei örököljék meg a félretett pénzünket meg a lakásunkat, amit 25 évig fizettünk. 34N
2021. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!