Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyedülálló anyák kitől,...

Az egyedülálló anyák kitől, honnan várnak tulajdonképpen anyagi segítséget a gyerekneveléshez?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben számos olyan kérdésbe botlottam itt GYK-n, ahol a férjükkel sz*r kapcsolatban élő anyák kérdezgetik, hogy tudnának megélni válás után a gyerekekkel.


Itt általában közös jellemző, hogy anyukának nincs jelentősebb saját vagyona (mondjuk legalább a fél lakás) vagy csak gyest kap, mert nem volt meg a ledolgozott ideje baba előtt, a szülei távol vannak vagy egyáltalán nincsenek a képben.


Szóval a lényeg, hogy ezekben az esetekben anyuka úgy vállalta be a babát, hogy tudta, ha bármi probléma lép fel (nem feltétlenül válás, akár baleset vagy valami), akkor nem tudja egyedül eltartani a gyereket/gyerekeket.


Na most, nekem nem egyértelmű, hogy ilyenkor lényegében kitől várnak anyagi segíséget, ha nincsenek szülők? A neten nem nehéz utána nézni az aktuális támogatásoknak meg az önkormányzatnál megkérdezni, mit kapnak, esetleg felhívnak egy ügyvédet, bár szerintem itt is elég egyértelmű, hogy nem lehet apukám kisemmizni, hogy a lakást is otthagyja meg a gyerektartást is fizesse..


Nem tudom, nem értem, hogy felnőtt emberek nem tudnak maguknak utána nézni ezeknek a dolgoknak? Vagy mit várnak, hogy valaki ad majd nekik havi 100 ezer forintot a gyerekek eltartására?



2021. jan. 17. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

Tessék, itt ekézte napokig az anyukát, csak túl sok pirosat kapott, így inkább kiírta ezt a kérdést.

#4

2021. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
11, láttam azt a kérdést néhány oldalon keresztül, én nem válaszoltam mert szerintem eleve azt egy provokátor írta, meg lehet nézni a kérdező válaszait ahogy leostobázza, okostojásozza a válaszolókat és a végén már írnia sem kellett mert összeveszett a nagy semmin a kommentsereg. Ez a tökéletes trollkérdés amikor úgy összeveszejti a népet hogy neki ott már nincs is több dolga. Amúgy a válaszolók között is ott vannak a nőgyűlölő trollok.
2021. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Kösz, 11-es. Elolvastam a kérdést, hát, nem egy kellemes helyzet. Nem olvastam végig az összes kommentet, csak a kérdező hozzászólásait, meg még egy párat.

Szerintem a kérdező egy kicsit proli. Jól értem, dolgozott kemény 2 évet külföldön, meg itthon pár hónapot, aztán szült is? 18 évesen már dolgozott, egyáltalán van valami piacképes szakmája? Ez nem derült ki (vagy csak elsiklottam felette).

Azért szomorú, hogy bevállalja a másodikat is, most meg kérdezi, hogy az önkormányzat tud-e segíteni. Sajnos az 5-ös válaszolónak rohadtul igaza van, fel kell készülni B opcióra is. Én sajnálom a 2 évesét is, meg ha megszüli a másodikat, azt is. Látszik, hogy nincs rá pénze.

Remélem, megoldódik neki a helyzete.

2021. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
#10 es jól leírta. " nem lenne ennyi szegénysorsú gyermek". Es a belinkelt kérdésnél is, hogt megtartsa - e. A gyermek et? Sokan azért ekézték, mert a pasas elmegy, a nő meg bevállalná ugy. a2. gyereket, hogy nem tudja eltartani. amikor van valasztasod, kkor lehet, hogy a meglévő gyereknek megadja azt,nhogy jó körülmények között nőhessen fel. Sajnos itt megint az apa felelőssége IS, aki elhúz, mintha mi sem történt volna
2021. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Persze, szerintem senki nem vitatja az apa felelősségét. Sőt! De itt jön, amit az 5-ös válaszoló, vagy a 10-es írt, hogy csak akkor vállalom be a gyereket, ha egyedül is megy, ha bármi történik, akkor egyedül is tudom érte vállalni a felelősséget. Ez férfira, nőre egyaránt érvényes!

Az emlegetett hölgy is elsősorban a már megszületett gyerekéért felelős. Ha már a kérdésben azt kérdezi, mit tudna kérni a pasitól, meg az önkormányzattól, akkor nem hinném, hogy olyan helyzetben van, hogy szüljön még.

Azt már nem is részletezem, hogy minek kellett neki még egy gyereket csinálni egy szar kapcsolatba, mert nekem senki ne mondja, hogy egyik héten még minden tökéletes, utána meg elköltözik a pasi és válni akar. Vannak az ún. funkcionális gyerekek, ilyenek azok, akiket azért vállalnak, hogy megmentsenek egy haldokló kapcsolatot pl. Az ilyen gyerekek óriási érzelmi hátránnyal indulnak az életben, az övé anyagi hátránnyal is indulna.

Ja, és volt egy válaszoló, aki jól leírta: ha nem mond le a férfi a ház feléről, hanem a nőnek kell kifizetnie őt, vagy közös tulajdon megszűntetétést kérik, akkor olyan szinten semmilye nem marad a nőnek, hogy akár az apának is ítélhetik a gyerek(ek)et.

2021. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Azért az ilyen pasinak is levágnám a farkát. 8 hetes, azaz 6 hete szexeltek. Akkor még minden szupi volt és akarták a gyereket, 6 hét múlva meg válni akar. Wtf?

Az ilyen meg is érdemelné, hogy megkopasszák amúgy.

2021. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd, 15, itt nem szabad megkérdőjelezni olyan dolgokat, mint tudatos családtervezés, felelősség, biztos érzelmi és anyagi háttér, mert te leszel a szemét.
2021. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%

Ezert vallaltam egy gyereket ,nem 4 et. Egyet tudok etetni barmi lesz, olyan a szakmam ,hogy mindig lesz munkam, fizetesem, penzem, van hazam.

De megertem azt is aki csaladot vallal ezek nelkul, ennyi erovel ne szuljon az akinek nincs semmilye? Arra szamit hogy apa lesz es minden oke lesz. Jogosan! Ahok van 4 gyerek ott nyilvan anya felaldozza a karrierjet, mindenet, honnan lenne barmilye? Ha elkezd 20 evesen szulogetni? Akk ove a haztRtas gyerekek, apa meg hozza haza a penzt. Es ha ez a no nem orokol vhonnan akk em fogja eletebe megkereani a betevojuket

2021. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%
"ennyi erovel ne szuljon az akinek nincs semmilye?" - pontosan. Ha nekem nincs semmim, akkor nem újragenerálom a nyomorom és kicseszek mással is, hanem először keresek jobban fizető állást, képzem magam, rendezem a hiteleimet, tartalékolok, és azután gondolkodom csak gyerekvállaláson.
2021. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%
az utolsó nagyon jól megfogalmazta. itt is napi szinten vannak olyan kérdések. "hogy elhagyott a férjem, nincsen semmim, terhes vagyok, de meg fogom tartani ki tud nekem segíteni"
2021. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!