Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy csak 7 kg...

Hogy lehet hogy csak 7 kg ment le szülés után? Mindenhol 12-13 kg-ról olvasok. Nálatok hogy alakult?

Figyelt kérdés

A babám 3 hetes. 13kg-t híztam terhesség alatt. Azt hittem leszédülök a mérlegről, mert szülés után 5 nappal csak 3kg-mal voltam kevesebb, aztán lassan lement még 4 kg és azóta stagnál.

Sanos nem szoptatok.

Létezik, hogy a maradék 6kg csak koplalással fog eltünni?

Az előző terhességem alatt ugyan ennyit híztam, de az kb egyből le is ment.



2021. jan. 17. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Első terhességem alatt 25 kg jött fel. 6 hónap múlva 30 kiloval voltam kevesebb de kín keservesen ment le.

Másodikkal 8 kiló jött fel szülés után 2 héttel 6 kiloval voltam kevesebb mint terhesség előtt. Annyira kiszámíthatatlan szerintem.

Pedig mindkét terhesség alatt ugyanazt csinaltam és ettem. Mindkét gyerek tápszeres volt.

2021. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Nem teljesen mindegy?!

Nem ez az elso.

2021. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rajtam kerek 20 kg volt a szülés napján, igaz jó része víz... 8 kg ment le a szüléssel, és további 7 a szülés utáni két hétben (a víznek kellett ennyi idő). Te nem vizesedtél nagyon? Hatha csak kicsit több idő kell...
2021. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pld 20kg híztam és 2 hét alatt 15kg ment le.De én a 2.trimeszter elejétől már vizesedtem és ez határozottan látszott a kg is na meg egy 4kg gyereket szültem.Szülés után 2 hétig csupa víz volt a bokám,az arcom kezeim.Aztán lement és eltűnt 15kg vele:)

A plusz 5kg ami rajtam maradt meg nem tűnt fel senkinek mert terhessége előtt a kórosan sovány kategória voltam.

2021. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mar szules utan kezdo sullyal jottem ki, refluxos a babam, szoptatom, kb 6fele kajat eszek osszesen, olyan vagyok mint egy anorexias. Egyel nagyokat, valtozatosan es idovel lemegy. 3hetes babaháj meg siman lemehet!
2021. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 12 kg-t híztam a terhesség alatt, de 3 héttel a szülés után még volt rajtam valamennyi, nem ment le az összes azonnal, és nem is ugrott vissza a hasam egyből olyan szép laposra, mint a terhesség előtt volt, pedig mindenütt ezt olvasni. Szerintem hagyj időt magadnak, simán lemehet a maradék is magától, ez nem olyan sok. Nekem kb 3 hónappal szülés után lett megint szép lapos hasam, és addigra már nemcsak a terhesség alatt felszedett kilókat adtam le, hanem még 7 kiló lement azon felül is. Ne siettesd a tested, mondják, hogy 9 hónap alatt változott ennyit, akkor minimum 9 hónapra is lesz szükség a visszarendeződéshez.
2021. jan. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

12+al mentem szülni. Szülés után 2 héttel mértem magam, pont annyi voltam, mint mikor teherbe estem. Egyáltalán nem vizesedtem.


Mikor 6hós volt a fiam, a terhesség elötti súlyomhoz képest 7kgval voltam könnyebb. Semmit nem tettem érte.

Abbahagytam a szoptatást, mikor 1éves lett a fiam, az a 7kg vissza is ugrott 2hónap alatt.


Szóval nálam a szoptatás volt a kulcs

2021. jan. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!