Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan család, aki megkapt...

Volt olyan család, aki megkapta a babaváró kölcsönt már meglévő 1 gyerekre, aki 1 éves és csak a férj dolgozik, míg az anyuka gyeden van a gyerekkel otthon?

Figyelt kérdés

Több gyereket nem akarunk, nem akarunk bevállalni. Ennek feltételében meg lehet kapni így a babavárót?


A csok, meg olyan ne is írjon, aki babaváró és csokot is igénybe vette. Köszönöm. Csak a babaváró kölcsön érdekel minket.

Remélem kapunk érdemben választ erre. Nézelődtem a neten, de erre nem találtam semmit sem. Bankba holnap fogunk menni érdeklődni. Addig is, kíváncsian várom a tapasztalatokat.



2021. jan. 19. 14:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el kérdező. Ki van ez találva. Ha nem szulsz, megszivatnak. Röviden.
2021. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
11-es. Ebben az esetben teljesen jogosan, hiszen nem véletlenül babaváró a neve. Ha nem akar már az ember gyereket, akkor ez nem neki szól, vegyen fel piaci hitelt.
2021. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

12 írtam en, hogy nem jogosan?! Nyilvánvaló a hitel célja. Aki nem akar gyereket, valóban ne vegye fel. Mert hogy ezt pontosan erre találtak ki. Hogy az olyanok mint a kérdező, mégis vállaljanak meg egyet.

Nyilván ha valaki nem teljesíti a feltételeket, az viselje a következményeket.

2021. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

1 eves gyerekre 1 evvel ezelott kellett volna felvenni, amikor meg nem szuletett meg. Ez babaVARO, ha mar nem akarsz gyereket VARNI akkor ne vedd fel, mert brutal sokat kell visszafizetni! Nem

Ertem mit akartok ezzel. Vegyetek fel rendes hitelt.

2021. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2021. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyon nem erne meg igy nektek. Ha nincs 5 even belul minimum 12 hetes terhesseg, akkor 1-2 millio kozti osszeget,szinte egyben ki kell fizetni,illetve az addigi kb 45 ezer ft-os havi torlesztoreszlet megugrik 70 kornyekere. Tehat kb ugyan ott vagy,mintha valamelyik bank piaci hitelet vetted volna fel.
2021. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolnám, hogy ne vedd fel úgy, ha nem szeretnétek gyereket, ugyanis, ez egy öt évente változó kamatozású kölcsön. Alapból, amit a hitel felvevője fizet (ha teljesíti a feltételeket, mint pl.: gyerekvállalás), az ugye 0%, de amit az állam belefizet, mint kamattámogatás, az 5 évente változik.


Nyilván, ha egyébként az ember nem szeretne gyereket, és úgy juthat 10 milkához, hogy csak öt év múlva kell befizetnie belőle az első évek kamattámogatását (készül erre, direkt gyűjti), és onnantól 70.000 Ft körüli összeg lenne a törlesztő, simán megérné. (Be lehetne fektetni olyan megtakarításba, ami minimalizálja a veszteséget, és ekkora szabad felhasználású, fedezet nélküli hitelt nem igazán szórnak az ember nyakába 70.000-es törlesztővel.)


De mivel változó kamatozású, és pont ötévente változik, így elképzelhető, hogy a törlesztőrészlet az nem 70.000 Ft lenne, hanem 120.000, vagy több. (Vagy kevesebb.) Szóval én nem tanácsolnám ezt inkább.

2021. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!