Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, valakinek segített...

Őszintén, valakinek segített a CSOK és a babaváró hitel valamit is?

Figyelt kérdés

Politikától függetlenül. Én a közeljövőben nem tervezek gyereket, de látom, hogy most nagyon megnőtt a házasodási és gyerekvállalási kedv (statisztika is van rá, aki nem hiszi, KSH honlapján), viszont utánanéztem a CSOKnak pl., és halljátok, ez nem egy nagy segítség szerintem. Lehet, hogy én ehhez túl "szerencsés" vagyok és rosszul nézem, ezért kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy tisztábban lássak! Az ismerőseimet nem merem szembe megkérdezni, hogy miért verik hitelbe magukat stb.

Szóval komolyan, semmi lenézés, meg politika. Valakinek ezek a támogatások őszintén nagy segítség / biztonságérzet / utolsó lökőerő volt?



2020. dec. 23. 13:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, főleg a CSOK.
Igen, főleg a babaváró.
Igen, főleg az egyéb támogatások pl. GYED extra, adómentesség stb.
Nem, de másoknak a környezetemben igen.
Nem, és nem is tudom elképzelni, hogy valakinek igen.
87 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk segített.

Nulla önerővel és rezsivel együtt közel 200.000 forintos albérlettel éltünk, amit ki tudtunk ugyan fizetni, de nem tudtunk üres zsebbel egyről a kettőre lépni.

Bevállaltuk a CSOK-ot 2 gyerekre, felvettünk mellé egy személyi kölcsönt és a saját házunkban élünk most (nyilván még sokáig fizetjük majd), a havi kiadásunk pedig az első 7 évben felére csökkent, majd ha lejár a személyi kölcsön akkor csupán havi 42.000 lesz a lakhatási kiadásunk. Ha albérletben maradunk, akkor is életünk végéig fizetünk, így legalább saját házba.

Nekünk a Csok azt a biztonságot adta meg, hogy esélyünk lett egy vidéki saját házra, aminek előre tudjuk a törlesztő részletét 20 évre. Nem emelik meg, nem változtatják, fix minden.

Albérletben is lakhatnánk 20 évig.


Annyi, hogy mi reálisak voltunk és nem 3 gyerekre kértük, hiába 10 milliót ad, mert minek előre elkötelezni magad 3 gyerekre ha tudod, hogy kettőt szeretnél.

2020. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyen kommentekre gondoltam (terjedelemben, semlegességben stb)!
2020. dec. 23. 13:58
 3/76 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos nem nagy segítség, 10+10+15 még "csak" 35 millió ft, nem kapsz ennyiért kertes házat vagy 3 gyerekkel elég nagy lakást Budapesten. Még ha van 10 millió önerőd, akkor sem, talán putri agglomerációban. És nyilván a 10 millió állami támogatást nem kapod meg használt házra, lakásra, szóval akkor inkább 25 millió támogatásra számíts a 35 helyett.


Ez a 25 millió 10 millió önerővel viszont vidéken lehet hogy jó lehet, de kíváncsi vagyok sikersztorikra :)

2020. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk két gyerek van, házbővítésre fölmerült a CSOK. Igaz, messze nem annyi járna ilyenkor, mint a folyton emlegetett 10 millió, de 1-2 millió is jól jön az embernek.

Utánanéztem, utánakérdeztem ismerősöknél. Annyi megkötés, buktató, sőt szívatás van benne, hogy inkább anélkül vágunk bele. Pedig nem is hitelről, hanem vissza nem térítendő támogatásról van szó.

2020. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén? Nem.


7.6 milliót kaptunk vissza (Áfa max. + 2 gyerekes csok), de úgy felmentek közben az árak, hogy az eredeti költségvetéshez képest végül nem 7,6 millióval, hanem vagy 10 millióval került többe a ház.


Szóval, még meg is szívta, mert plusz 3 milliót szerezni kellett, és akkor még ez a 7,5 misi is feltételhez van kötve. Jobban jártunk volna, ha nincs ez az egész hercehurca és maradnak az árak.

2020. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
85%
Babaváró hitelt vettünk fel, abból vettünk egy haszongépjárművet amivel a férjem tud maszek munkákat végezni a rendes állása mellett és így szerencsére keres annyit, hogy az én jövedelmem szinte teljes egészben megmarad. Jelenleg cseden vagyok a kisbabánkkal. Nagyvárosban élünk albérletben, most lesz esedékes a kertesház vásárlás, amit a babaváróból fogunk kifizetni (plusz hitel kell még mellé sajnos) de még így is olcsóbb, mint egy sima lakáshitel. Szeretnénk még egy babát majd 1-2 év múlva, akkor már kedvezőbb lesz a törlesztő is és nem azért akarunk másik gyereket, hogy kevesebbet fizessünk, hanem, hogy legyen tesója a gyerekünknek.
2020. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
44%
Egy igen jómódú rokonomnak segített, mikor anno bevezették ezt az egészet már megvolt a 3. gyerek is, de hiába voltak alapból gazdagok a gatyájuk is ráment az új házra
2020. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk nagyon jól jött a babavaro, mert csak egy lelakott házat tudtunk venni, a babavarobol szépen fel tudtuk újítani.

Közepes jövedelemmel rendelkezunk nulla családi segítséggel.

2020. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
74%
Mi saját lakásban élünk, de hitelt azt kellett rá fizetni, nem is keveset. Viszont tudtuk jól, hogy amint lehet, előtörlesztenünk kell, mert gyereket akartunk, a másfél szobába viszont nem annyira jó több gyereket is lepottyantani. Szóval mi a babaváróval ezt a hitelt váltottuk ki (részben, még így is maradt belőle, de nem mindegy, hogy havi 200 ezret vagy csak 75-öt fizetünk a lakáshitelre, amikor pont kiesek én is a munkából, de tavasszal végre az egészet letudjuk és akkor kezdhetünk gyűjteni a nagyobb lakásra/házra). Nekünk ez hatalmas segítség. A CSOK-on gondolkodunk (3 gyerekre), új építésű lakást nézegetünk, de Budapest belvárosában élünk, az a 10+15 misi igazából lónak a fütyköse ebben a kérdésben, olyan lakást, ami megfelel az elvárásainknak (minden gyereknek külön szoba, ez már alsó hangon 90-100 nm, erkély, mert most nincs és baromira hiányzik, teremgarázs hely, mert most nincs, és baromira hiányzik, normális tömegközlekedés- mert az most van, és baromi hasznos :D ) 90+ lehet errefelé venni, szóval az a 25 millió legfeljebb a negyede annak, amit ki kell fizetnünk, és az a 25 millióból is 15 igazából hitel, szóval annyira nem egy fantasztikus deal, hogy a földhöz verjem a hátsómat tőle örömömben. De 25 millió is pénz, és akkor is segítség (valamelyest), ha nem fedezi az összes szükséges költséget.
2020. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
88%
Babavárót vettük fel. Nekünk egy jó biztosíték, egy induló tőke.
2020. dec. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!