Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell megsértődni ha...

Miért kell megsértődni ha megkérem ne puszilgassa szájon a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kislányom,sógoroméknél 3 gyerek(8,4,3 évesek)

Nàluk megszokott dolog a szájrapuszi,ez rendben van,az ő életük.Nekem viszon ez nem fér bele.

De a gyerekek vad idegen gyerekeket is szájonpuszilnak még a 8 éves is!

Amikor voltak látogatóba nem igen voltak annyira a baba közelébe.Nem igazàn izgatta őket.

De tegnap a 8éves megakarta fogni,persze ugyesen tartotta is.de hirtelen szájon puszilta,a kislányom meg éppen nyálas is volt ugyhogy elég nyàlas szájrapuszi lett

Szèpen mondtam a kislánynak h ne puszilja szájon,inkább a kis buksiját.

A sógorom felesége mintha tüzet okádott volna!!Láttam milyen ugyhogy gondoltam megbeszélem velük.

Ahány ház annyi szokás.Mondtam h engem nem zavar h nàluk ez normàlis hiszen ugy élnek,ugy nevelik a gyerekeiket ahogy akarják.De mi nem szeretnénk azt ha a 3 gyerek szájonpuszilgassa a mi gyerekünket,nekünk ez nem fér bele.Normális elmondtam megkérve öket h erre figyeljenek vagy beszéljék meg a gyerekekkel h ami otthon szokás az otthon is marad.

5 perc mulva hirtelen dolguk volt és elmentek.De nem értem miért kell ezen megsértődni?!


2021. jan. 28. 10:45
 1/10 anonim válasza:
97%

Hátamon felállna a szőr ha a gyermekemet szájon puszilgatnának. Semmi okuk nem volt megsértődni, sőt a saját gyermekeiket fogják ezzel kellemetlen helyzetbe hozni a későbbiekben.

Pl osztálytárs felköszöntésénél is puszi helyett le fogja smárolni az ünnepeltet.

Jól tetted, hogy szóvá tetted. Majd lenyugszanak és megértik, hogy ezt nem mindenhol lehet.

2021. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Jah és, hogy a kérdésre is válaszoljak: Azért sértődött meg, meg ezzel védekezett a kellemetlen szitu ellen.
2021. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 12 éves szomszéd lány is sokszor szájonpuszilta a fiam. Mi megkértük, hogy nálunk nem szokás, megértette.

Nekem is olyan izé ez a gyerekkel szajrapuszi. Az csak a férjemmel és ennyi

2021. jan. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióta. Már bocsánat.

Az én sógornőm és az anyja is ilyen. 10,6 és 3 évesek a gyerekek. Szerencsére náluk családban maradt mert a gyerekek olyan félősek hogy meg köszönni sem tudnak. Amikor a fiam megszületett(4 éve) a legnagyobbik annyira örült hogy szájon puszilta. De mondtam neki hogy ez nem szép dolog. Megértette. Bennem undort vált ki amikor a sógornőm puszilgatja őket.

Az én és a párom családjában sem volt szokás.


A sógornőddel meg ne foglalkozz. Ha előfordul meg egyszer akkor nem szépen hanem mar egy kicsit erőszakosabban mondanám. Az én gyerekemnek ne úgy viselkedjen ahogy az övek(ez a gyerekekre is vonatkozik)

2021. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Undorító szokás, szerintem még családon belül is.

De még nagyobb probléma, hogy ezek az ovis, kisiskolás korú gyerekek kész vírus- és baktérium tenyészet. Mindig összeszednek valamit a közösségben, és nem hiányzik, hogy elkapjon valamit a kisbaba. Tőlem aztán megsértődhetnének, ha nem fogják fel, akkor nem kell látogatóba jönni. A baba egészsége fontosabb, mint az ő lelki világuk.

2021. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is igy vagyok ezzel.Egyébként is minden nyavaját összeszednek,állandóan beteg a 3 gyerek.Nekem sem hiányzik ez.

Mondjuk nem kellett volna szolni a kislanynak hanem a szülőknek,vagy pl megkérdezni.

És ha mersz szólni megsértődnek.

Igazándibol nem érdekel,tudom h jol kibeszélnek most.Csak nem

bántottam őket mégis nekik áll feljebb😅

2021. jan. 28. 11:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Uhh ne is mondd... az én sógornőmék is ilyen nyálasan élnek. Szájon puszilgatják, szerelmemnek hívják a gyereket, lenyalják a cumit, ha leesett a földre, és úgy rakják utána a gyerek szájába, vagy még a hozzátáplálás idején a megrágott kaját nyomták be neki. Vannak ilyen fura szemléletű emberek, ami amúgy nem érdekel, csak azt nem szeretem, mikor a hülyeségüket próbálják meg rám erőltetni. Ha megsértődött, az ő baja. Én sem hagynám, hogy a gyerekemet puszilgassák a száján, főleg, ha egy kisbabáról van szó.
2021. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm, aki a 7 éves fiát is szájon puszilja, és náluk ez szokás. A gyereknek CSAK OTT van ekcémája az egész testén sehol nincs más, de a szája körül csupa száraz vörös folt, az anyja meg diétáztatja, mert szerinte ételallergia, ami CSAK ott jön elő, mert ott eszik?!


Nem mertem megmondani, hogy esetleg nem kellene ott puszilgatni, mert nyálas lesz, kiszárad, valami baci átmegy vagy bármi.., egyszer megemlítettem, hogy "hm.. hát.. nem tudom, mi nem szoktuk, nekem ez nem szimpatikus annyira" és már attól úgy nézett, mintha kikérné magának, hogy ő nem molesztálja a gyerekét, mintha ezt mondtam volna.


Mindegy, szerintem mindenkinél így van, ha érzik, hogy elítéled, mert elítéled, hiszen a te gyerekednek ilyet nem szeretnél, és az ember a gyerekének a jó dolgokat akarja csak, akkor fel fognak háborodni.


Lazítsatok a viszonyon.

2021. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban nem szokás ez, szóval számomra megdöbbentő volt amikor láttam hogy párom családjában az unokák szájon puszilták a nagyszülőket és a szüleiket is úgy szokták. Aztán csodálkozik mindegyik hogyha elkapják egymástól a betegségeket. Nálunk most van úton az első baba, de már előre érzem hogy sértődés lesz mikor közlöm hogy nekem ne nyalják, csókolgassák össze a gyereket főleg ne a száját.
2021. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom sértődött be..

Nálunk sem szokás a szájrapuszi,csak a férjemmel.

Anyós meg alapból irritálóan nyávogva,selypítve gügyög neki,hogy "megcokolom a szajackadat". Egyszer szóltam annyit,hogy a gyerekem szája tabu,légyszi ne..

Úgy nézett rám,mint a véres ingre.. azóta párszor be is szólt miatta. Szerencséje,hogy abbahagyta a beszólogatást,mert már ott tartottam,hogy kiosztom..

A következő menet ez a selypítve beszélés lesz.. ne szokja már meg a gyerek.. "cejejmem, csukikam,tejcike stb.."

Másik,meg hogy tejes cukros sz.rokkal tömné már 5 hónaposan. 3 hetesen itatni akarta vízzel, az anyatejes babát..

Szóval lesznek itt még "harcok".

2021. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!