Kirughatnak vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne felétek hogy kirughatnak akkor ha terhes vagyok (6 hetes)!?

Nem céges vagyok hanem külsős cégnél vagyok. Tavaly július óta. Azt mondják hogy kirughatnak valaki meg hogy nem meg ha kirgnak akkor feljelenthetem őket?!

Köszönöm szépen a segítséget.


2021. jan. 29. 06:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Attol fugg tervezett volt-e vagy becsuszott.
2021. jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Beszéltünk is róla hogy majd egyszer ha lesz es most meg lett 🙂

De

2021. jan. 29. 06:24
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem akartuk gyorsan csak becsuszott es most azon aggódok hogy kirugnak..
2021. jan. 29. 06:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De milyen szerződéses van? Fix határozott? Vagy, csak megbízási?


Mi itt hogy állapítják meg ennyi info alapján, kirúghatnak-e?

2021. jan. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre szól a szerződés
2021. jan. 29. 06:31
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Kivel állsz szerződésben? Az nem rúghat ki, legalábbis sima munkáltatói felmondással nem. Ajánlhat egy közös megegyezést, illetve rendkívüli felmondással kirughat
2021. jan. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
HRC
2021. jan. 29. 06:35
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

12 hetes szivhang után mond el. Addig elég nagy a kockázat.

Onnantól, emiatt nem rúghat ki.


A szerződés lejárhat. A TB-re ki tudod magad írni veszélyeztetett terhesnek egy normális orvossal. Bármilyen járvány extrán veszélyes a terhesekre, mert csökken az immun válasz, hogy ki ne dobja az idegen testet (magzatot).

2021. jan. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy speciális eset, de nem bonyolult.

Az, hogy kölcsönzött munkavállaló vagy, annyiban bonyolítja a dolgot, hogy azt simán mondatja a cég, ahol dolgozol, hogy téged ne közvetítsenek ki hozzájuk, ekkor oda nyilván többet nem tudsz menni. Viszont neked a munkáltatód nem ők, hanem a kölcsönző cég, ők viszont nem rúghatnak ki, ha terhes vagy. Ha máshova nem tudnak kiközvetíteni, akkor állásidőre járó bért is kell kapnod. Tehát nem mondhatnak fel neked. Biztos megpróbálnak majd valami közös megegyezést vagy kamut bepróbálni, de nem kell hagyni magadat.


Azt azért nézd meg, hogy egy közös megegyezéssel történő felmondást nem írtál-e alá korábban. Sok kölcsönző cégnél pl a belépési csomag alap darabja egy ilyen dokumentum, hogy ha kell, akkor bármikor fel tudják használni. Nyilván ha van ilyen, akkor majd meglobogtatják, de ettől se parázz be, simán támadható lesz.

Ha kell segítség vagy tanács, írj nyugodtan nekem.

2021. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!