Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után kirúghatnak a...

Szülés után kirúghatnak a munkából? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, a szakirányú végzettségem folyamatban van. Szerződés megírásakor az lett beleírva, hogy megszerzése folyamatban, de nem írtunk bele egyáltalán semmilyen dátumot. Valószínűleg csúszik a végzettség megszerzése mert akkortájt fogok szülni.

Munkahelyemen bejelentettem a terhességemet, azt mondták, ha május végéig nem szerzek végzettséget akkor kirúgnak a szülést követően, mert ezt bele is írták a munkaszerződésbe. Nem írtak bele dátumot hogy meddig kell megszerezni, valamint a terhesség letelte után (tehát szülést követően) tényleg kirúghatnak?

Köszönöm a válaszokat!


2019. dec. 2. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amint megszakítod a fizetés nélküli szabadságot (aka gyed/gyes), már nem vagy védett, kirúghatnak.
2019. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja.
2019. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem úgy van ahogy a munkáltató mondta, nem rúghatnak ki rögtön a szülést követően. Ebbe nem mondtak igazat, ahogyan abban sem, hogy mit rögzítettünk a szerződésbe és mit nem.
2019. dec. 2. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha te nem teljesíted a szerződében foglaltakat mi jogon várod el hogy ők teljesítsék?
2019. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy arról hogy tudnak hazudni, mit rögzítettetek a szerződésben? Aláírtad, van belőle egy példányod, olvasd el.
2019. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:)

A kérdésem kiírásánál is ott van, hogy a végzettség meglesz, csak később. A szerződésben annyi van, hogy végzettség megszerzése folyamatban, az nincs, hogy mikor. A feltételezésed sem értem, miért ne teljesiteném a szerződésbe foglaltakat.

Hazudni pedig úgy tudnak, ahogyan már meg is tették, azt hazudták, hogy beleírták a szerződésbe a végzettség megszerzésének határidejét, pedig nem írtak bele semmi ilyet.

Javaslom mielőtt kötekedni kezdesz egy normálisan feltett kérdésnél, próbáld meg értelmezni a dolgokat.

2019. dec. 3. 07:17
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, gondolom ők se azzal számoltak hogy 5-10 év múlva lesz meg az a végzettség. Amúgy meg, ha nincs végzettséged az se biztos hogy betöltheted azt az állást. Te sérelmezed hogy nem bánnak veled etikusan, de hogy te nem voltál etikus a munkahelyeddel az teljesen normális?
2019. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ők vettek fel így, ők írták bele a szerződésbe hogy folyamatban. Ki beszélt itt 5-10 évről? Nem tudom, miért is ne lennék etikus?

Az, hogy fél évvel később lesz végzettségem az már etikátlan, kedves válaszoló?

Az utolsó válaszolótól nem kérek több értelmetlen választ. A többieknek viszont köszönöm. Holnap tud fogadni az ügyvédem ezzel kapcsolatban.

2019. dec. 3. 17:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki más is lenne ilyen helyzetben, hogy nem tudja mint én annak leírom, szülés után 3 évig nem bocsátható el a munkavállaló.
2019. dec. 13. 09:30
 10/10 anonim ***** válasza:

en ugy tudom hogy gyes alatt nem rughato ki. aki mind a 3 evet kihasznalja, annak nyilvan ez 3 evet jelent, de aki kevesebbet, annak kevesebb. es ez midnig is igy volt. de amint lejar a gyes, kirughatnak siman.

nagynenem munkahelye a gyese alatt szunt meg es perelhette oket. nyert is.

2019. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!