Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány év munkaviszo...

Szerintetek hány év munkaviszony után érdemes elmenni szülni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 2 éve dolgozom. Előtte egyetemre jártam. Most emelték meg a fizetésem, szeretem a munkahelyem ahol dolgozok. Sokaktól megkapom, hogy lassan ideje lenne szülni. Páromnak se lenne gond egy baba. Én még dolgozni szeretnék. Nem akarok kiesni 3 évet, viszont az évek meg telnek. Gondolom nincsen olyan, hogy ideális időszak.

Ti mit gondoltok?


2021. jan. 31. 16:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Nincs 😂


Mivel manapsag amugy is nehezebben esnek teherbe a lanyok igy varnek 1 evet es itana abbahagynam a vedekezest.


Ja amugy van 4 misid a babazasra? Tudod manapsag ennyi a minimum 😂 (cinizmus)

2021. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Pont ezekkel a paraméterekkel mentem szülni, én nem bántam meg, sok volt a csedem és a gyedem is magas. Egy gyereket tervezünk, szóval én nem tartom soknak ezt a 3 év kiesést. Olyan a szakmám (informatikai), ahol könnyű újra belerázódnom a dolgokba.
2021. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Ideàlis a helyzeted.
2021. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezekkel a paraméterekkel estem teherbe, a 3. évet betöltöttem már, mire elmentem szülni, akkor már 27 voltam (ugye a szülés az nem rögtön a fogantatás másnapján történik meg, ezt is nyugodtan bele lehet kalkulálni a dologba, és minthogy semmi gond nem volt és megtehettem, én a 32. hétig dolgoztam).

Amúgy nem kötelező 3 évre kiesni a munkából. Tudom, hogy ez a mondás, de ha olyan a munkahelyed, ahol rugalmas munkaidőben, esetleg 4-6 órában is tudnak foglalkoztatni, akkor hamarabb is visszamehetsz. Én a lányom 15 hónapos korában megyek vissza napi 4 órában, ő addig bölcsiben lesz. Ez kevesebb, mint 1,5 év kiesés a munkából, ami azért még simán belefér a karrierépítés szempontjából is szerintem, és azért anyagilag sem mindegy (a max GYED-et kapom, de az még így is kevesebb, mint a fele a rendes fizetésemnek, szóval a félmunkaidős fizetésemmel kiegészítve majdnem ugyanott leszek anyagilag, mint mikor eljöttem szülni, ami azért nem rossz dolog).

2021. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De ha még várnék pár évet akkor nagyon késő lenne?

Az a baj én még az anyaságra sem érzem késznek magam, és jó lenne még pénzt is gyűjteni. Szívesebben dolgoznék egy ideig még.

Az utóbbi időben nagyon sokat van ez eszemben, azért tettem fel a kérdést. Tudom, 30 alatt lenne ideális szülni, meg nagy a nyomás mások felől, de én nem ezt akarom egyelőre. :(

2021. jan. 31. 16:32
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

En 28-30-35 evesen szultem es semmi bajom. A gyerekeknek sem 🙂 karrierben nem artott a kieses. Sot most jobb pozicioban vagyok mit voltam a fizum dupla annyi...


Es kell a 4 misi hidd el mert kineznek az anyukak ha nem 500e a babakocsi (ujfen nem komoly)

2021. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt a 4 milliós baromságot. Nem erről szólt a kérdésem. Direkt az első kommentedre sem reagáltam.
2021. jan. 31. 16:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod még, akkor nincs miről beszélni.
2021. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, akkor miért kérdés?

Addig nincs ideje, amíg nem vágysz rá. Dolgozhatsz te 10-15 éve is, ha még nem állsz készen.

Minimum idő van csak, amit érdemes eltölteni egy olyan munkahelyen ahová vissza szeretnél menni.

23 évesen végeztem, 7 év munkaviszony után mentem szülni, az utolsó munkahelyen mindössze 1 éve dolgoztam akkor. Ez nekem ideális volt.

2021. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Ezt te tudod. Én úgy érzem, nem igazán fontos ez most neked, amivel nincs semmi baj. Főleg hogy a párodnak “se lenne gond egy baba” megfogalmazás is nagyon arra mutat, hogy még nem vagytok az igazán a család akarás határán.

Annyit jegyeznék meg, hogy ha szereted a munkád és rugalmas vagy, akkor nem kötelező 3 évig otthon lenni. Én, amikor 1 éves lett a fiam, kaptam a munkahelyemtől 4 órás otthonról végezhető feladatokat, amiket alvás időkben végeztem, majd 2 éves korában bölcsibe ment és onnantól visszatértem 8 órába dolgozni. Azóta is kiegyensúlyozott jó életünk van, nincs benne törés, hogy én hamarabb vissza mentem dolgozni. :)

2021. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!