Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány év munkaviszo...

Szerintetek hány év munkaviszony után érdemes elmenni szülni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 2 éve dolgozom. Előtte egyetemre jártam. Most emelték meg a fizetésem, szeretem a munkahelyem ahol dolgozok. Sokaktól megkapom, hogy lassan ideje lenne szülni. Páromnak se lenne gond egy baba. Én még dolgozni szeretnék. Nem akarok kiesni 3 évet, viszont az évek meg telnek. Gondolom nincsen olyan, hogy ideális időszak.

Ti mit gondoltok?


2021. jan. 31. 16:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, egy nőnek igazából sosem ideális kiesni a munkaerőpiacról, ez az igazság. Ha kevés ideje vagy ott, azért, ha régóta, azért, ha kis cég és nem biztos, hogy lesz helyed visszajönni azért, ha 35 évesen kell új munkahelyet keresni, azért.


Ez van sajnos. Én akkor vállaltam az első babát, mikor olyan anyagiak lettek adottak, hogy ha nem tudnék egyből visszamenni a kis céghez két baba után - nem akarok kettő között dolgozni -, akkor se haljunk éhen.

2021. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy elkésve, de a jó csedhez, gyedhez kellő szolgálati időd már megvan, ha a fizud is jó, akkor pláne tök jó. Egyébként nem kell 3 évre kiesned, én pl. szeretnék majd visszamenni a munkahelyemre gyed extrával a gyerek fél éves kora után, ha nem is teljes munkaidőben, de mondjuk heti 15-20 órában. A harmadik évben már úgyis csak gyest kap az ember, az meg éhenhalásra sem elég. Ezt nem kötelező végigbekkelni otthon.
2021. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kis cégnél dolgozok. Csak én vagyok alkalmazott. Mindent én csinálok az irodában. Gondolom valaki a helyemre kerülne, de hát igen, ki tudja visszavennének-e.

Jó olvasni ilyeneket, hogy csökkentett óraszámban visszavesznek titeket a baba mellett.

Párom 30 éves. Felőle jöhetne a baba, de én nem vagyok kész erre lelkileg. Nem tudom anyaként elképzelni még magam.

Jaj mennyivel jobb volt pár évvel ezelőtt, mikor még az volt a legfontosabb sikerül-e egy vizsga az egyetemen...

Nem egyszerű a nőknek. Kezdem irigyelni azokat a volt osztálytársaimat, akik 20-21 évesen szültek. Ott mostanra már ovis a gyerek, az anya is fiatal, dolgozhat kihagyás nélkül.

2021. jan. 31. 17:41
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#13 ha nem érzed magad késznek erre, akkor nincs itt az ideje. Tökmindegy, mennyit dolgoztál előtte, milyenek az anyagi körülményeid, hány évesek vagytok, igazából "ideje" csak és kizárólag akkor van a gyerekvállalásnak, amikor anyuka (ideális esetben persze mindkét szülő, de azért a meló oroszlánrésze mégis csak az anyáé) felkészül rá testileg-lelkileg. Amíg így bizonytalankodsz, addig felesleges ezen gondolkodni. Csak azért, mert 26 vagy, még nem kell belevágni a babázásba, sőt, semmi baj nem történik ha csak 3-4-5 év múlva juttok el oda, hogy már őszintén vágytok rá. De abból igenis lehet baj, ha csak külső nyomásra lesz gyereketek, mert ezzel vegzálnak a rokonok. Ne miattuk szülj, ők kimaradnak a szívás és nehéz részéből a gyerekvállalásnak, nekik jobb esetben is egy-két hétvége jut a gyerek idősebb korában, addig viszont az összes éjszakázás és aggodalom és nehézség a te (ti) nyakadba borul, amiből persze a rokonság semmit nem fog érzékelni, mert találkoztok babakorában havi 3-4 órára, amikor egyébként is cuki a pici. Így ők persze, hogy nagyon várják, de attól még neked nem lesz se könnyebb, se jobb. Akkor, de csakis akkor "van ideje", illetve akkor ideális a gyerekvállalás, ha te minden nehézségbe boldogan veted bele magad, mert ezt másképp egyszerűen nem lehet csinálni, ha nincs lelkesedés ami átlendítsen a holtpontokon akkor pillanatok alatt belezombulsz az egészbe, és abból semmi jó nem sül ki.

Csakszólok.

2021. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
1ev hogy meglegyen a gyed :)
2021. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%
És később akarsz kiesni 3 évet, amikor már tényleg beindulna a karriered? Dolgozhatsz még eleget életedben, a pénz is pótolható. Gyerekvállalást viszont nem lehet túl sokáig húzni. Persze rá érsz még 5 év múlva is szülni. 2 év munkaviszony kell az megvan, Ha megoldott a lakahatás, autó is én nem várnék
2021. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nincsen még autóm. Páromnak van. Illetve saját lakás is jó lenne, de arra önerőből sosem lesz pénzünk.


#16: Nyilván nem lehet sokáig húzni, de ha nem szeretném szívből, és utálnám a terhességtől kezdve az egészet, akkor erőltessem magamra? Ezen kattogok jó ideje. Megy az idő, mindenki szerint el leszek késve, kényszerből kell szülni mert nem lehet sokáig húzni a dolgot. A sírás kap el komolyan mondom.


#14: Annyira jó kommentet írtál! Teljesen igazad van. KÖSZÖNÖM!

2021. jan. 31. 19:58
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy leszel elkésve! Bocs, de sokra nem mész azzal, ha 30 alatt szülsz, de nem tudod élvezni az anyaságot, meg hiányérzeted lesz otthon ülve, mert te még máshol lennél. Szülj, mikor készen állsz, a saját és a jövendő gyereked érdekében is!!
2021. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!