Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mandula műtétet ez indokolja??

Mandula műtétet ez indokolja??

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2,5 éves kisfiam egy ideje horkol. Nem minden éjszaka és nem is egész éjszaka. A napokban beteg volt orvoshoz vittem, "valoszinuleg az orrmandulája" ennyit mondott, elszedte az antibiotikumot amit írt. Más ügyben voltam ma hozzá, és azt javasolta ha a gyerek horkol továbbra is kérjek időpontot fül-orr-gégészetre, vigyem el és ott valószínűleg kiveszik, de akkor már egyúttal vetessem ki a garat manduláját is. Köpni-nyelni nem tudtam. Egy évben 2-3x beteg a gyerek, ezf tudja jól ő is. Megmondom őszintén nem kicsit megijedtem, és nem is szeretném ha megműtenék ha csak nem feltétlen szükséges.. Szerintetek a horkolása miatt valóban megoperálják? Figyelembe veszi a fül-orr-gégész hogy ezen kívül nincs semmi probléma, vagy automatikusan megműtik? Legalább megvizsgálja valóban indokolt lenne-e? Pánikolok 🙁
2021. febr. 4. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogja a mutet megoldani a horkolast.
2021. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy emiatt megműtenék. Én horkolás miatt el se vittem volna.
2021. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem pontosan a horkolás miatt vették ki 3 évesen az orrmanduláim. Én cefettük horkoltam. Jelenleg csak akkor horkolok (34 vagyok) ha baromi fáradt vagyok.

A rndes manduláimat pedig 12 évesen vették ki.

2021. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Termeszetesen indok nelkul nem fogjak kivenni, ez nem igy megy! Mindenkeppen ful-orr-gegeszet, valoszinuleg hallasvizsgalatot is fognak majd vegezni. Ha tul nagy az orrmandula, akkor nem csak a horkolast okozhatja, hanem hallascsokkenest is, ami pedig bezavar termeszetesen a beszedfejlodesbe is. Egyebkent a horkolast okozhatja orrsovenyferdules, allergia, tulsuly, orrpolip is. A gyermekkori horkolast nagyon komolyan kell venni, mert gyakori naluk ilyenkor a legzeskimaradas,ami nyilvanvaloan nem jatek.
2021. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha ilyen kicsiként veszik ki, akkor akár vissza is nőhet, nem?
2021. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is horkolás miatt vették ki 3 évesen. Elvileg túl nagy volt, ami szintén nem előny, szóval nem sportból műtik futószalagon hobbiból. A horkolás pedig nem minden esetben olyan ártalmatlan, mint ahogy a közvélemény hiszi. Vidd el, majd megmondják, nyugodtan kérhetsz másodvélenényt is, nem kell kétségbe esni, ez nem egy sürgős műtét, hogy ne maradhasson úgy +1 hétig.
2021. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

5# igen. Nekem visszanöttek. 12 évesen a rendes mandulával még egyszer kivették.

3# voltam.

2021. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Visszanohet az orrmandula, de meg van az esely ra, hogy masodjara mar nem okoz gondot. Elofordul, hogy ugyis ki kell venni, paromnak negyszer vettek ki, de ez ritka.
2021. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is kivették 3 évesen, eredetileg horkolás miatt, de később hallásproblémaim is lettek így sürgősebbre vették a dolgot.
2021. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vidd el a gyereket az fül-orr-gégészhez, nem fogják rögtön megoperálni. Viszont ha a nagy orrmandulák okozzák a horkolást, akkor valószínűleg javasolják a műtétet.

A gyerekek gyakran náthásak, ilyenkor az orrmandula még jobban megduzzad, elzárja a fülkürtöt, ami negatív nyomást alakít ki a dobüregben, és a gyerek ettől rosszul hall. Ez nem túl feltűnő, főleg, ha már tud beszélni a csemete, de mégis lassítja a szókincs fejlődését, elhúzódó beszédhibát okozhat, és akadályozza a pontos beszédészlelés kialakulását, ami előfeltétele az olvasás-írás megtanulásának.

A gyereknek hallania kell, milyen hangokból áll a szó, mert csak akkor fogja tudni, milyen betűket írjon, hogy a gomba-ból ne hagyja ki az m-et, és a hasonló hangokat is meg kell tudnia különböztetni (ö-ű, o-u, t-d, és hasonlók). Ennek az elsajátítása lassú folyamat, és jó hallás kell hozzá.

2021. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!