Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a kisfiam?

Figyelt kérdés
3 éves, egyke. Nagyon vártuk, születése óta ő aranyozza be mindennapjainkat, párommal nem teherként tekintünk rá. Születése és 1,5 éves kora között nagyon anya központú baba volt, hordozni, ringatni kellett sokat, aztán ahogy telt az idő, ő kinőtte. 2 éves volt, amikor bölcsibe került, azóta máshogy viselkedik velem. Az apjának 100x jobban örül, hatalmasakat játszanak együtt, alváshoz is őt kéri, a bölcsibe is ő mehet érte. Én igyekszem pótolni vele mindent, de én is fáradt vagyok munka mellett, ezt érzi biztos. Már csak akkor akar engem, ha baj van(beteg, elesett), ha ketten vagyunk itthon, mindig az apját kérdezi. Szerintetek normális, hogy ennyire apás lett, vagy én rontottam el valamit?

2021. febr. 7. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nem rontottál el semmit. Az apák érdekesebbek, mert vicceseket játszanak, az anyák meg végzik az unalmas napi rutint, mint öltöztetés, etetés. Kapcsolódj be te is a hancúrozásokba, de ne mindig, hagyjál nekik apa-fia időt. És olyan nincs, hogy a bölcsibe is csak ő mehet érte, nem a gyerek szabja meg a család munkamegosztását.
2021. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ilyen időszakban van, nem jelent semmit. Ugyanúgy legyél mellette, ne legyen benned harag felé emiatt. Ne legyél féltékeny az apára és a kapcsolatukra.


Az én fiam pl 2-3 hétig minden reggel amikor felkelt, első kérdése az volt, hogy apa hol van? Mindig mondtam, hogy már elment dolgozni és legalább fél órát vigasztalhatatlanul sírt utána. Aztán elmúlt, vannak ilyen bekattanások a gyerekeknél.

2021. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!