Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így a kisfiam?

Miért viselkedik így a kisfiam?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam, páromnak van egy 6 éves kisfia, tiniként a csaj nem tudta, hogy terhes és csak szülés elött 2 héttel szólt neki. Ha a kisfiú itt van a kisfiam csak hisztizik, sétálni sem tudunk mert ő rohan elöre, rám nem hallgat mert én senki vagyok rám nem kell, mert az anyukája ezt mondta. kiengedi a kutyát, hogy elüsse az autó, tegnap ő vitte a pórázzal és pont az autó elött elengedte, kisfiam azért nem nyugodt, mert érzi, hogy én is és a párom is olyankor feszültek vagyunk ha itt van, hogy lehetne ezt a feszültséget megszüntetni?

2020. máj. 3. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy amíg a gyerek apja és a gyerek anyja nem beszélik meg, hogy a gyereknek nálatok is szót kell fogadni neked is, addig a gyerek nem mehet hozzatok lathatasra és kész. Tudod ki kínlódna vele. Aztán meg ha baja lesz, mikor csak veled van, akkor a te felelősséged lesz, holott direktbe le se tojja amit mondasz neki.
2020. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjed se szól rá? Őrá hallgat?
2020. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rászól, de elsőre nem hallgat rá.
2020. máj. 3. 12:56
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A párod dolga a saját gyerekét fegyelmezni. Olyan nincs, hogy "elsöre nem hallgat rá sem", a gyerekkel tisztázni kell, hogy vagy szót fogad, vagy nem mehet veletek sétálni!
2020. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem kéne elhozni, mert nem érzi jól magát, a férjed otthon látogassa, a megszokott környezetében.
2020. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
A 4-es vagyok: ezen kívül ha baja lesz, az nem a te felelöséged, hanem a párodé, az ö gyereke!
2020. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy az ő felelőssége, de akkor mi együtt soha nem mehetünk hétvégén, mert ő szalad mint egy .... előre, a kicsi ordít , hogy miért szalad, neki miért nem fogjuk a kezét, de nem lehet neki fogni. és minden hétvégén itt van.
2020. máj. 3. 13:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De ha így viselkedik minek viszitek minden hétvégén? Valószínűleg az anyja utál téged es azért fűti a gyereket, hogy nem kell viselkedni meg nem kell neked szót fogadni. Egyébként hiába a párod gyereke, ha csak te vagy a két gyerekkel mikor sétáltok és mondjuk elütik az úttesten téged is elő fognak venni, mert akkor éppen te vigyáztál rá, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy biológiailag van-e közöd a gyerekhez. Ha az anyja azt mondta, hogy nem kell neki szót fogadni, akkor nála kell elkezdeni a beszélgetést, hogy állítson a saját meg a fia hozzàtok való hozzáállásán is, de a láthatás nem kötelező (illetve apának kötelessége és joga is, de ha nem gyakorolja sem lesz semmi, hosszútávon annyi, hogy anyuka kérvényezheti, hogy az apa szülői jogait szüntessék meg, de attól pl tartásdíjat továbbra is fizetnie kell) úgyhogy ha nem sikerül normalizálni a helyzetet ti nem fogjatok elvinni lathatasra.. Amúgy összességében nem normális a helyzet, a gyerek így, hogy nem fogad szót veszélyes magára, ezt nem tudom az anyja hogy pártolhatja. Külön neveljük mi is a gyereket, ha az apjának lesz másik nője mire elviheti egyértelmű lesz, hogy szót kell fogadnia neki is. Biztos beszüntetném ilyen formában a kapcsolattartást, egyrészt azért, mert így nem tudtok felelősséget vállalni a gyerekért, ha nem hallgat rátok, ami a gyerek érdeke is, hogy biztonságban legyen, másrészt a családi életeteket is megrontja, a ti normális gyereketek is full ideg, mikor ott a teso, harmadrészt még a végén nem csak magára lesz veszélyes a gyerek és nem csak a kutyát fogja elengedni az autó előtt hanem még a tesót is elélöki, ha úgy tartja kedve.
2020. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Simán ellöki a tesóját is, nem tudom, az anya nem ér rá hétvégén vigyázni rá soha, azért van itt, de azt hiszi magáról ő a király vagy nem tudom mi, tudom gonoszan hangzik, de mit csináljunk ha nem hallgat ránk soha, és veszélyes dolgokat müvel.
2020. máj. 3. 15:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha a gyerek nálatok kezelhetetlen, akkor oldja meg ő a hétvégi felügyeletet ahogy tudja. Ti felajánlottátok, nem működik, ez van. Amúgy nekem hihetetlen, hogy egy anya hétközben meg tudja oldani a gyerek felügyeletét és ellátását, de hétvégén sosem. Pláne, hogy egy szabad hétvégéje sincs. Nem tudom milyen munkája lehet. De nem értem mi a probléma, most a nőnek féltek megmondani, hogy nem lehet nálatok a gyerek, míg nem tud viselkedni?
2020. máj. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!