Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok emiatt?

Rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés
33 éves leszek 1 hónap múlva és egyáltalán nem vágyom gyerekre. Férjnél sem vagyok, komoly kapcsolatban élek, esküvőt talán fogunk tartani, de valahogy a családalapítás egyáltalán nem szerepel a terveim között. Normális ez ennyi idősen? Boldog vagyok, nagyon elégedett a jelenlegi életemmel, nem vágyom változásra.
2021. febr. 10. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Boldog vagy. Neked/nektek így jó. Ez a legfontosabb.

Miért érdekel ki mit gondol?

2021. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

1esnek: Szerintem meg az ember kiemelkedett már annyira az állatok szintjéről, hogy ne csak a szaporodás adjon értelmet az életének.


Kérdező, szerintem ha minden hiányérzet nélkül így most boldogok vagytok, akkor nincs baj. És ezt úgy mondom, hogy van babám, de teljesen megértem, ha valaki nem ezt az utat szeretné bejárni.

2021. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha felmerül benned ez a kérdés, akkor gondold át mégegyszer a gyerekvállalás dolgot.

És addig oké, hogy te így gondolod, de a párod is?

2021. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem egészen értem, miért lennél rossz ember? Ha nem vágysz a családalapításra, és jobb esetben a párod sem, akkor nem alapítasz. Nem mindenki született arra, hogy anya legyen. Már rég nem ott jár a világ, hogy a nő gyereket nevel, a férfi meg dolgozik. Ne érdekeljen mások véleménye, ha te így boldog vagy, tulajdonképpen azt csinálsz amit akarsz.
2021. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha a párod ugyanígy van ezzel, akkor semmi baj.
2021. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy rossz ember, az égadta világon senkinek nem ártasz ezzel.
2021. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de amúgy tényleg unalmas már, hogy minden héten feljön ide valaki és megkérdezi ugyanezt. Mindenki döntse el maga mit akar, senkit nem érdekel a más élete és nem attól lesz valaki jó vagy rossz ember, mert vállal gyereket, a kettő között nincs összefüggés. Csak most már akadjunk el erről a probléma körről. A társadalmi pressziókat meg le kell szrni, amíg nem fognak az ember fejéhez pisztolyt, hogy szülsz vagy meghalsz, addig teljesen mindegy, hogy adott politikus, vagy celeb, vagy a szomszéd Mari néni mit gondol.
2021. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen normális, nincs veled semmi baj, egyre több ember nem akar gyereket, nem kötelező ám.

Szerintem az a nem normális, aki ezzel a nem normális jelzővel illeti azokat, akiknek sikerült a szaporodási ösztöneiken túllépve másban is örömet lelni! 2021 vagy, azt mondani valakire, hogy valami nem stimmel vele és nem normális, mert nem akar gyereket, az több, mint beteg.

2021. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagy rossz ember, legalább egyel kevesebb kölyök sikoltását kell hallgatnom a villamoson. Követhetnék sokan a példádat.25N
2021. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Eggyel *
2021. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!