Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiabálás, visítás. Hogyan...

Kiabálás, visítás. Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. Egész nap folyamatosan beszél, ezzel nincs is gond, édes mindent mond utánoz. DE! Ha nem vele foglalkozok sokat kiabál. Tőlünk nem tanulhatta itthon nincs kiabálás hangos szó. Esetleg a tv-re gondolok. + ha valami nem sikerül neki azonnal visít, vagy ha valamit kitalál,hogy az neki kell akkor is visít. Hogyan taníthatnám meg neki, hogy ne kiabáljon. Mindig mondom, hogy nee, de annál jobban. Most tanítom suttogni, halkan beszélni nem nagyon megy. Szóval ti hogyan szoktatnátok le ezekről?
2010. aug. 16. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer elmondod neki,hogy nem szabad,elmagyarázod,hogy miért nem és hogy ejnye bejnye,ha nem figyel,akkor ott kell hagyni és nem törődni azzal amit csinál.Persze azért figyelni kell nehogy baj legyen,de úgy értem a nem törődést hogy nem szólsz,mint ha nem is érdekelne.
2010. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezzel hívja fel magára a figyelmet, mert már "rájött", hogy ezzel tud idegesíteni. (Azért az idézőjel, mert ez persze tudat alatt megy), és így harcolja ki, hogy vele foglalkozz. HA az igényeit jobban kielégíted, valószínűleg alábbhagy ezzel.

Mindemellett szerintem ennyi idősen akár lehet egy "csak olyan sikongatós korszaka".

Nos mindez tipp, mivel nem ismerlek titeket, tehát lehet hogy más oka van.

Legjobbakat!

2010. aug. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem. Úgy gondoltam, hogy ha valami mást csinálok. Persze már nagyon sokszor elmagyaráztam neki, hogy nem szabad kiabálni. Nem csak velem kiabál, hanem kiabálva játszik szaladgál.
2010. aug. 16. 23:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy fel akarja magára hívni a figyelmet, hogy csak vele foglalkozzak. Sokat játszunk együtt sokat megyünk, magyarázok neki mindent amit csinálok, ő segít. De ő azt szeretné, hogy csak vele legyek mindig!
2010. aug. 16. 23:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen korszak. Minden gyerek szereti a hangját hallatni. Majd kinövi. Az enyémek között csak 15 hónap van, a lányom igy mindent 2x csinált egyedül is, meg az öcsivel is. :)) bosszantó volt, de már nem dupláz rá. Vegyél egy jó füldugót, és havarkodj össze a szomszédokkal, ha vannak.
2010. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!