Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti hajlandóak vagytok...

Szülők, ti hajlandóak vagytok változtatni az elveiteken, ha a gyermeketek erre kér?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenkinek vannak bizonyos elvei a gyereknevelés terén, amelyeket különböző okok miatt meg szeretne tartani. De mi van akkor, ha az gyerek - mondjuk kamaszkorában, mikor már van némi rálátása a dolgokra -, szembeszegül veletek, és arra kér, hogy változtasd meg a véleményed.


Példaként: én 18 éves koromig talán ötször voltam bulizni, mert egyszerűen sehova sem engedtek. Hiába mondtam el a szüleimnek, hogy szeretném, ha gyakrabban járhatnék el ide-oda a barátaimmal, hiába mutattam meg minden alkalommal, hogy tudok vigyázni magamra, nem ittam, nem cigiztem és nem drogoztam - mégse változtattak, mert úgy gondolták, nehogy ők alkalmazkodjanak hozzám.


Ti mennyire vagytok hajlandóak "alkalmazkodni" a gyermekeitek ellenkező véleményéhez? Mennyire tudjátok feladni az elveiteket?


2011. máj. 6. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyban függ a kérés jellegétől. Nálunk a nagyobbik lányom épp a regresszív korszakát éli, érdekes módon a kistesó születését követő másfél évvel később. Ez abban nyilvánul meg, hogy pl cumizni szeretne mint a kicsi, pedig ő soha nem cumizott. Hosszú tipródás után végül úgy döntöttem, hogy veszek neki cumit és kompromisszumként megállapodtunk, hogy csak az esti alváshoz használja, utcára, oviba nem viszi. Ez nekem nagyon elvelim ellen vall. Deszakértők is megerősítettek abban, hogy hagyni kell megélni ezt a korszakot és akkor hamarabb lezárul majd. Én hajlamos vagyok túlzottan tiltani mindent, így most épp azon dolgozom, hogy ha le akarja hoznhi az alvós nyuszit, akkor lehozhatja za emeletről, vagy ha buborké fújóval a kezében akar fogat mosni, akkor próbálom hagyni. Most hagyok minden olyat, ami nem veszélyes neki, csak nekem nem tetszik. Egyelőre úgy tűnik, hogy kevesebb a feszültség köztünk.
2011. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem alkalmazkodás kérdése, és a gyereknevelés során az elvekkel úgy van az ember, mint a szellentéssel: tartja, amíg bírja, de aztán....


Ha nem engedtek el bulizni, akkor hiába gondolod úgy, hogy hozzád kellett volna alkalmazkodni. Ez NEM erről szól.

A szüleid úgy gondolták, hogy az kevés, ha te vigyázol magadra. Bármikor történhet veled valami egy csomó részeg, drogos, felhevült, és felelőtlen, meggondolatlan fiatal között, akik főleg csak azért mennek ilyen helyre, hogy felszedjenek valami dugnivalót.

Az nem elég, ha te tudsz magadra vigyázni. MINDENKI azt gondolja, hogy tud magára vigyázni, és semmi baja nem lesz.

Az is, akit agyontaposnak, elütnek, megerőszakolnak, vagy drogot csempésznek az italába és eladják prostinak külföldre. Ma már csak a véletlenen múlik, ki ússza meg, és kinek lesz baja.

2011. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!