Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg minden gyerek beteg...

Tényleg minden gyerek beteg közösségbe kerüléskor?

Figyelt kérdés

Nemsoká megyek vissza dolgozni, 2.5 éves fiam megy a bölcsibe. Eddig még mióta megvan 2* volt össz vissz beteg, lázas nem volt soha meg nem kapott még el eddig semmit. De engem rémisztgetnek már bölcsis anyukák, hogy 1 hetet megy a gyerek 3 hetet meg otthon mert beteg. Már vagy 3an mondták ebben a hónapban. De ez most komoly? Én is tisztában vagyok vele, hogy elkaphat dolgokat és fog is, de 3 hetet otthon??? Ezt melyik munkáltató tolerálja, hogy 1 hetet dolgozik valaki havonta? Mert ezt nem akarom elhinni. Amúgy jó étvágyú gyerek, eszik mindent, húst, zöldséget, gyümölcsöket rengeteget, tejterméket, gombát mindent. Kap Béres cseppet, D vitamint, Cebiont, iszik még Junior tejitalt is.

Most komolyan tiszta ideg vagyok előre már. Nálatok mi volt?


2021. febr. 16. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálam kb 2 hetet ment, egyet nem, inkább ez volt az arány a téli hónapokban. De ez egy db év telét jelenti, tavasszal javult, utána években pedig egyre kevésbé volt már hajlamos lebetegedni.
2021. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamat 5 hónaposan már hörgőgyulladással kezelték, aztán 8 hónaposan kruppos befulladás miatt a kórházban kötöttünk ki, és onnantól egy egyszerű felső légúti megbetegedés is általában hasonlót váltott ki nála, csak már tudtuk otthon kezelni. A bölcsi és ovi ideje alatt viszont kb. 4x kellett otthon maradnom vele betegség miatt és sose hetekre. Ne aggódj előre!
2021. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Az sem mindegy, mikor kezdi a bölcsit. Ha pl. szeptemberben egy teljesen új csoport indul, ott valószínûbb, hogy gyakrabban lesz betegeskedés a csoportban.

Ha viszont pl. tavasszal egy gyerek bekerül egy már összeszokott csoportba, akik ôsszel már átestek néhány betegségen, az új gyerek kevesebbet lesz beteg, mintha ô is ezzel a csoporttal indult volna ôsszel. Mert már van egy kialakult baktérium flóra.


Nyilván az egyéni sajátosságtól is függ, mennyire erôs az immunrendszere.


Akiknél van nagyobb tesó, aki az oviból hazaviszi a bacikat, ott a kicsi hamarabb erôsödik stb...

2021. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem, a miénk nem betegeskedik. Inkább hazahozza és mi robbanunk le, ő meg körülugrál minket.
2021. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére sokat jár velünk mindenhova, tesó mondjuk nincs, de nem vagyunk itthon, rendszeresen járunk rokonokhoz gyerekek közé, vagy barátnőkhöz gyerekek közé, sokszor vonattal megyünk meg jár velünk napi szinten boltokba is, drogéria, pékség, Lidl stb, szóval sokat járunk ki, de nyilván másabb egy gyerek közösség, bár igen, erre nem is gondoltam #3 igen hogy mostmár ő hogy márciusban kezd már sok mindenen lehet átestek a gyerekek szeptember óta.
2021. febr. 16. 20:52
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is a 2 hetet megy 1t van itthon. De most januárban 3 hetet ment majd 3t volt itthon (kicsi kohoges az istenért nem mult el és covid alatt így nyilván nem viheted be) amúgy sima takonykort hoz haza de ez is masfel het mire rendesen kigyogyul belőle. Ha o beteg amúgy a többi gyerek 90 százaléka is az.
2021. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb igen sajnos.

Az,hogy eddig mennyit volt beteg nem mérvadó,a közösségi vírusok teljesen mások.Az enyém 2 évig semmi,majd bölcsibe 1 hetet ment,1 hetet nem. Középső csoportra lett csak jobb :(

De kívánom,hogy ti a kisebbséghez tartozzatok!

2021. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Lányom is ritkán volt beteg bölcsi előtt, bölcsi alatt háromszor hiányzott összesen, kisebb orrfolyás közben is volt, de akkor még nem volt kovid, megtörölték az orrát, és ennyi, mindenki vitte olyankor is. Inkább az volt, hogy elkapott valamit, rajta átment egy nap alatt, szinte meg se látszott rajta (pl calici neki kb két hasmenés volt, és ennyivel letudta), mi meg itt pusztultunk a férjemmel ketten.


Most ovis kiscsoportos, két alkalommal volt egy napig lázas, ami aztán magától lement, és egyszer volt egy hétig náthás szeptember óta. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy folyton beteg lesz egy gyerek. Én 2 éves kora óta minden este adok neki marslakócskás multivitamin, kezdetben szirupot, most rágótablettát, mást nem kap.

2021. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém bölcsiben kétszer volt beteg összesen, az oviban 3 év alatt talán 4-5 alkalommal. Úgyhogy nem mindegyik.
2021. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagylanyom szinte sosem volt beteg. 12 már és szerencsére most is olyan erős az immunrendszere mint volt . A bölcsiből csak a bárányhimlő miatt hiányzott. A tesók is max köhögnek, de lázas, hányós ilyesmi betegség egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt.
2021. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!