Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 3 éves lányommal ma először...

A 3 éves lányommal ma először akarunk bkv-ra szállni. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Kb 1 órás út lesz, nem Pesten lakunk. Eléggé parázok, hogy milyen lesz. Tapasztalat?
2021. febr. 17. 07:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Pisiljen előtte


Lehetőleg foglaljatok helyet, ablak mellett.


Ennyi


Mitől tartasz?

2021. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sok inger, sok ember, ki tudja szót fogad-e...

Az Alleba kell menni, a villamostól azért sokat kell sétálni. Sok az autó, zebra...

2021. febr. 17. 08:10
 3/21 subrette ***** válasza:
68%

Legyen nálad fertőtlenítő törlőkendő. Felszálláskor úgyis megfog ezt-azt. Amikor leültök, lefertőtleníted előtte a kapaszkodót, ablakkeretet, amit fogdoshat és a kezét is. Leszállás után megint kézfertőtlenítés.

A kezedben ne vigyél csomagot, inkább hátizsákkal menj. Ekkor egyik kezeddel tudsz kapaszkodni, másik kezeddel neki segíteni.

Sokat számít az, hogy előtte már látta-e a lányod, hogy szállnak fel-le az emberek a buszra/villamosra, hogy működik a tömegközlekedés. Pl. megálltatok-e egy buszmegállóban szemlélődni, úgy hogy nem utaztok.

2021. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Ne stresszeld túl magad, mert azt megérzi


Én utaztam a 1,5 évesemmel 35 hetes terhesen is


Szintén vidékiként.

Szerintem nem para


De nekem egyszerű volt, mert pelusos volt még.

Engem ez a része zavar jelenleg.

Hol fog, mikor fog pisilni-kakilni, kibírja-e.


1.

2021. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Az Alle előtt áll meg a villamos.


Amúgy ne parázz, az én lányom is ennyi idős, imádja a metrót, a villamost.

2021. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi Lányok! Kicsit parázós típus vagyok. 🙈
2021. febr. 17. 08:53
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

A pisi az egyik, amit már írtak.

Az én fiam kisebb volt, amikor buszoztunk, és a kelleténél hamarabb állítottam fel a megálló elôtt, még bôven ment a busz. Fékezésnél megijedt.

Vagy üljön minél tovább, vagy tudjon kapszkodni.

De 3 évesen már biztos fogja élvezni, ne aggódj 🙂

2021. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Eddig soha nem utazott tömegközlekedéssel??
2021. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit olyan érzésem van, mintha minimum Csernobilba készülnétek. XD

Egy egyszerű buszról van szó, még nem is metró, ahol mondjuk para lehet a mozgólépcső. Legyen nálad víz, kaja, és élvezzétek, mert az első alkalmakat még lehet.


Az meg, hogy szót fogad-e... mert volna a lányom bármelyik járműn (pestiek vagyunk, három éves koráig sokat kipróbált már) is nem szót fogadni nekem. Sok az ember, eleshet... ilyen esetben nem fogadok el ellenkezést, ül a fenekén, amíg oda nem érünk. Nyilván te ismered milyen, de szerintem úgyis lefoglalja majd a rengeteg látnivaló. Azért vigyél magaddal valami kis (lehetőleg hangtalan, légyszi kíméld meg a többi utast...) játékot, amivel el tud lenni, ha mégis megunná.


Szerintem nem lesz semmi gond, tetszeni fog neki.

2021. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
9-és vagyok. Még annyit, hogy a pisi része nálunk sosem volt gond, mert a lányom tovább bírja, mint mi a férjemmel, de lehet kapni ilyen kis papírbilit Rossmannban, DM-ben, kb 600 Ft, érdemes beszerezni egyet. Ha nagyon nem bírja, max leszálltok az egyik megállóban, pisil egyet, és mentek a következő busszal tovább (érdemes plusz vonaljeggyel készülni, vagy utánanézni ennek, mert nem tudom, hogy megszakítható-e az út, mindig bérletes voltam).
2021. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!