Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy az életem már soha nem lesz olyan, mint gyerek előtt?

Figyelt kérdés
Már elmúlt fél éves a kislányunk, pár hónap és eléri az 1 éves kort. Első baba, viszont engem váratlanul ért, mikor megláttam a terhességi tesztet anno, mivel úgy éreztem nekem úgyis nehéz lesz teherbe esnem. Ráadásul akkor még házasok sem voltunk és együtt sem laktunk a párommal. Ő mindig is szeretett volna családot meg tervezte az esküvőt is csak a baba miatt hirtelen történt minden. Már jobb a helyzet, mert megszoktam hogy hozzájuk költöztem hogy itt neveljük a gyermekünket, de sokszor még mindig hiányzik a nyugis életünk. Régebben többet jártunk ide oda, hozzánk haza, de ez a vírusos időszak ugye most akadályoz. A másik hogy sokan mondják ahogy egyre nagyobb lesz könnyebb lesz vele de úgy érzem alig tudok mostanában megcsinálni mellette bármit is. Van segitségem az igaz de legtöbbször egyedül vagyok vele. Régen sokkal több idő jutott magamra is, szerettem csinosan öltözködni fodrászhoz, kozmetikushoz eljárni de amióta megszületett a kislányunk nagyon elhanyagoltam magamat és alig tudok kimozdulni otthonról. Sokszor látok más anyukákat és azon csodálkozok hogyan tudnak ilyen csinosan kinézni és lehet van 2-3 gyerekük is. (szép haj, smink, mennek ide oda ugyanúgy mint azelőtt ) Hogyan tudnak ilyen boldogok lenni? Úgy szeretnék kicsit néha kimozdulni, magammal is törődni, kicsit megpihenni, feltöltődni. Engem nagyon kimerít a gyereknevelés sajnos.
2021. febr. 17. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Férjedre bízd rá a gyereket pár órára, ő is teljes értékű szülő. Addig neked jut időd magadra. Azért az 1 éves már nem csecsemő aki mellől mozdulni sem lehet.
2021. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Fél éves múlt.
2021. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Megint egy nyavogo anyuka, akinek a segge is ki ban nyalva, mégse jó semmi.


A ennyi időt ez a sok "semmire nincs idő" nő, itt ezen az oldalom tölt, már rég csinalhatott volna valami ertelmeset is.


Amig ezt leirtad már feloltozhettel volna normalisan, smink stb.

Dehát, panaszkodni konnyebb.


Nolj fel.


Fogd meg a gyereked és menj ahova akarsz es tudsz. Mi a franc akadalyoz meg egy kirandulasba??


Mi az hogy az apa teljes értékű szülő ezért órákra rá kéne hagyni? Igen az, mellette eloteremt mindent és foglalkozik természetesen a gyerekkel. De anyukanak most ez az elsődleges feladata , ezért van otthon! Ne legyen már életképtelen.


De az megy hogy igenytelen legyél mi? Gondolom szex sincs. Te nem maradtál teljes értékű nő is, erre kifogás a gyerek persze...


Miért nem tudsz sminkelni, mi bajod van? Nincs napi 10 perced?


Kapd össze magad mert hamar egyedül talalod magad.

2021. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Hàt úgy, hogy felemeled a telefont és kérsz időpontot a fodrászhoz és a kozmetikushoz meg a kormoshoz. Azt mondod, van segítséged is. Kezdd ezzel. Nagyon fel fog dobni.
2021. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom...ne foglalkozz az ilyenekkel, mint az utolsó. Gondolom férfi vagy olyan nő, aki sosem volt ebben a helyzetben. Mert aki volt már otthon babával, az tudja, hogy ez nem így megy. Sokszor örül az ember, ha aludni van ideje, nemhogy még sminkelni. Én meg gyakorizni pl. szoptatás közben szoktam, olyankor elég nehéz lenne nekiállni öltözködni meg frizurát csinálni. Én is azt tudom javasolni, hogy bízd rá gyakrabban a férjedre a babát. És minden segítséget vegyél igénybe, amire lehetőséged van pl. nagyszülőktől, rokonoktól. Egyébként sok múlik azon is, hogy milyen a baba természete. Vannak babák, akik rengeteget alszanak és jól eljátszanak magukban, mellettük több ideje van az anyukának, mint egy sírós/rossz alvó/nagyobb figyelmet igénylő mellett. És ahogy kicsit nagyobb lesz, majd őt is be tudod vonni a "felnőtt tevékenységekbe", és szerintem érdemes is, mert így neked könnyebb, ő pedig önállóbbá válik.
2021. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Igazából te saját magadat zárod be. A fodrász nyitva van ,sétálni lehet,kirándulni lehet,barátokkal találkozni lehet ,léteznek online tanfolyamok ,könyvek ,filmek ..

Persze a koronavírus miatt most korlátozottak a lehetőségek ,de vannak . A gyereknek van apja is ,vigyázhat rá ő is,de közösen is lehet programokat csinálni .

2021. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

Ne fogd a gyerekre,hogy elhanyagolod magad! Egyszerűen ez csak lustaság..főleg ha van segítséged.

Hármasnak abszolut igaza van

2021. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekkel mindent lehet csak sokkal többet kell szervezni. Nekem baromi nehezen megy a szervezés, bár így is megteszem mert muszáj, engem inkább csak stresszel, hogy örökké egyeztetnem kell, időpontot sakkozni, lemondani, újat kérni, felírni és gyűjteni, hogy mit kell elintezni ha végre jut 3 órám bent a városban. Szóval tényleg mindent lehet csak ezt kell megszokni, hogy már nem egy emberhez kell igazodni, hanem gyerek etetés, apa, nagyszülők, fodrász sokszögben mi az a legidealisabb időpont ami szóba jöhet. Fiam 5 éves, már gördülékenyen megy minden de engem ez az egész még mindig zavar. Munkában is, előtte ha volt feladatom, tudtam maradni túlórában, most tollat eldobva rohanol bármennyire is elmélyültem egy feladatban. És jó hogy haza tudom vinni a melót, mert különben fogalmam sincs, hogy végeznék.


Netezessel lehet a legjobban az énidőt elcseszni, ha sokat netezel tenyleg6semmire se jut időd.

Nem a smink tesz boldoggá. :)

2021. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Vegyél egy biztonsági rácsot az ajtajára, ő szépen jatszik a szobájában te meg azt csinálsz, amit akarsz. Én így szoktam főzni meg játszani. Ha sír, bemegyek hozzá játszani, vagy kiültetem magamhoz a pihenoszekbe.


Menni meg bárhova tudok vele.

2021. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg csak magadnak csinálod a problémát. Ha van segítséged akkor bízd rá a gyereket 2-3 órára. Ha aggódsz, akkor időzíts az alvásidejére vagy kérd meg a férjed, hogy vigyázzon rá vagy sétálgasson addig vele, ameddig szépülsz. Van olyan fodrász, aki házhoz is kimegy. Lehet, hogy találsz olyan körmöst is, aki otthon elvállal. 3 hónapos a gyerekem. Voltam már egyszer kozmetikusnál azóta mióta megszületett. Igaz, vittem magammal, mert muszáj volt és bevallom, hogy nagyon féltem, hogy fel fog ébredni, de szerencsére végig aludt. Fodrász is jött már hozzám házhoz amikor egy hónapos volt a baba. Nálam egyébként alap, hogy reggel összeszedem magam és nem slamposodok el. Miért nem jársz el otthonról? Nincs kivel? Nincs hova?
2021. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!