Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy háromgyerekes család napi...

Egy háromgyerekes család napi költség vetése megvan 10 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Tehát: 3 gyerek, anya, apa, és a ház. Állítólag anyagilag albérletben vagy saját tulajdonú ingatlanban napi 10 ezer forint a család fenntartása (evés ivás wc papír és még sorolhatnám) tehát hogy egy család fenntartásához havi 330 ezer nettó forint nem elég. Így van? Vagy ez másképp inkább?

2021. febr. 17. 17:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az a kérdés hogy adott bevételből fedezni lehet-e a kiadásokat. Ezt akkor lehet megmondani, ha tudjuk mennyi a kiadás, ez a kettő egymástól függetlenül nem értelmezhető.

Nem teljesen tiszta hogy az albérlet/rezsi is a 330-ból fizetődik vagy sem. Ha igen, akkor albérlet esetén számít a bérleti díj+rezsi, ha saját ingatlan akkor a rezsi és ha van akkor a hiteltörlesztő. A bérlet/hitel függ többek között a lakás méretétől és a lakóhelytől. A rezsi függhet attól hogy hogyan fűtenek, milyen közművek vannak bevezetve.

A másik tipikus nagy pénznyelő az autó. Ha van autó, akkor kérdés hogy ki van-e fizetve vagy van rajta hitel, kérdés hogy mennyit használod, vagyis mennyi benzint fogyaszt havonta, illetve hogy mennyire tragacs, mennyit fog szerelőnél ülni évente.

Étkezésnél kérdés hogy mi a megszokott színvonal. Kérdés hogy melyik családtag hányszor hol mennyit eszik (ingyenes munkahelyi menza vs otthonról vitt ebéd vs rendelt menü például). Kérdés hogy kapnak-e valahonnan viszonylag rendszeresen ajándékba ételt (mondjuk disznóvágós család) vagy tudnak-e bármit maguknak termelni.

Kérdés hogy mindkét szülő dolgozik-e teljes munkaidőben. Ha igen, és nincs egyéb segítségetek abból lehet egy csomó plusz kiadás. A gyereknek időnként kellhet fizetni bébiszittert, nyári tábort mert nem tudod hova tenni nyári szünetben, amikor beteg, vagy akár a suli után délután, mert nincs ennyi szabadságotok. Lesznek dolgok amikből a drágább megoldást kell választani mert egyszerűen nincs idő rá. Ha az egyik szülő otthon van, akkor nem kell fizetni a gyerek gondozásáért, és ha idősebbek a gyerekek akkor neki lesz ideje takarékosan menüt tervezni, mindent házilag készíteni ami olcsóbb úgy, kisebb ház körüli javításokat szakember nélkül magának megoldani, stb.

Sorolhatnám még egy ideig, de szerintem érthető. A rövid válasz az, hogy van olyan család aki bőven megélne belőle, és van olyan amelyik a duplájából is szűkösen. Saját hitelmentes házban, autó nélkül, vidéken ahol van csirke, veteményes, almafa, háztartásbeli anyukával, unatkozó nagyszülőkkel nem akkora kihívás. Budapesten, belvárosi albérletben ahol még a muskátli se marad meg a teraszon, minden nap 100 km autókázással, két napi 9-10 órában dolgozó szülővel, rokonok nélkül esélytelen.

2021. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Ezt így nem lehet általánosítani. Nekem pl a telefonszámlám 35 ezer. Van akinek 5. Van aki parizert eszik és van aki kaviart. Van aki 50nm-t fut és van aki 300-at.

Nekünk nem elég ennyi pénz. Kb 420 ezret költünk egy hónapban hitel és bérleti díj nélkül.

2021. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
12 és vagyok. És az kimaradt, hogy 3-an. Meg két gyerek nekünk plusz 100 lenne meg havonta az tuti.
2021. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Fsms ***** válasza:
80%
Az étel a kérdéses , ha a gyerekek kamaszok és sokat esznek , fiúk, szerintem nem elég.
2021. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

Van olyan az ismerosi koromben aki 3 gyereket nevel, de az anya nem tud dolgozni a gyerekek miatt. Igy napi 1000forintbol vagy kevesebbol kell megoldani 5 ember etkezeset.

Meglehet elni ennyibol is, de ilyen helyzetben nincs gyumolcs, nasi semmi luxus dolog.

2021. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyon ember függő.

Szerintem nagyon kevés 5 főnek a 330 e Ft.

Mi négyen a ketszeresebol élünk és egyáltalán nem élünk nagy lábon.

Saját lakás-hitelt fizetünk.

2021. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
16: még mindig nem derült ki, h a k3rdező pontosan mire értette a napi 10ezret...
2021. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Napi 10 ezer forintot valóban nem fejtettem ki, mert igazából nem tudom mire lehet elég egy 5 fős család számára azaz összeg per nap. Az albérlet 100 ezer, autó nincs. Rezsi nem tudom mennyi, de körülbelül ezt halottam egy embertől hogy 330+100/150 ezer forint keresetből nem tudnak feltétlen megélni 5-en. Kérdésem azért született, hogy jobban rálássak a miértekre és valamennyire az igazságra. Köszönöm szépen válaszaitokat!
2021. febr. 17. 21:46
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18 három gyereknél iszonyú drága a kaja, ruha, cipő (persze lehet mindent orokolni, de a kicsiknek nem lesz őszinte a mosolya), gyógyszertár, iskolai cucc tételek. És ha ez nem is havi szinten de átlagolva is nagyon sok pénz. Mi 3-an vagyunk testvérek. 20 évvel ezelőtt is már 100.000 Ft volt csak az etkezese a családunknak. Csak kaja. Úgy, hogy a menza ingyen volt! Ez mai árakon gondolom alapból a minimum duplája. És akkor meg nincsenek csekkek ruhák, wc papír, iskola cuccok stb.
2021. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

18: tehát akkor ez csak egy feltételezett élethelyzet, nem a te saját családodról szólt a kérdés?


Vagy ti most mennyiből hozzátok ki ezeket?

2021. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!