Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a pici gyerekeknek...

Szerintetek a pici gyerekeknek a fa vagy a műanyag játékok a jobbak? (1 év felettieknek)

Figyelt kérdés

Tudom hülyén hangzik, de szeretnék venni 1-2 készségfejlesztő játékok, de van belőlük fából is meg műanyagból is. 😅


Bocsi tudom, hogy ez nem olyan "fontos" kérdés, de engem érdekelne😅



2021. febr. 17. 21:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiam fa kockaval torte be a tesoja fejet. Minden fa jatek repult itthonrol.

Sokkal szebbek a fa jatekok de nem annyira reszletesek, izgalmasak mint pl egy lego.

2021. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen bele voltam szeretve a fa játékokba, ezért nagyon gyakran ajándékoztam azt ismerősök/rokonok gyerekeinek. Aztán lett saját gyerekem és jaaaj fogom a fejem, hogy a fa játékok leejtve sokkkkkal hangosabbak, mint a műanyagok 😀 úgyhogy már csak mértékkel szerzek be fa cuccokat.
2021. febr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Felnôtt szemmel nyilván a fa játék szebb, letisztultabb, ízlésesebb. Ugyanakkor a mûanyag játék sokszor élethûbbre van megcsinálva, ami egy kisgyereknek vonzó lehet.

Olyan gyereknek, aki a szájába is veszi, higiénikusabb a mûanyag, mert azt le lehet mosni, a fába meg beszívódik a nyál.

Én kettévágható zöldség és gyümölcs készletnél gondolodtam, hogy fa vagy mûanyag legyen. De játszóházakban úgy vettem észre, hogy a fából készültek gyakran már a súlyuknál fogva szétesnek, mire a vágásra kerülne a sor, így ebbôl a mûanyag mellett döntöttem.

De van formabeillesztôs játékunk fából, ahol direkt jó, hogy a súlyuk miatt nem sodródnak ki a figurák a lyukakból olyan könnyen, illetve kinézetre szebb is.

Építôkockából is nyilván a fa a jobb, mert a súlya miatt nehezebben dôl el az építmény. A másfél évesem imádja egymásra tornyozni a kockákat, akár 5-6-ot is egymásra rak.

A legó jellegû összeilleszthetô játékok is nagyszerûek persze, de az egy másfajta élmény. A nagyobbik lányom a fa építôkockát és a duplót ugyanolyan gyakorisággal használja, hangulatfüggô, hogy mikor melyikkel épít.

2021. febr. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
9-es voltam, szerintem összegezve nem rossz, ha van fa játéka is, 13-as nagyon jó érveket mondott, de szerintem ezekkel kb. 5-6 éves koráig inkább felügyelettel játsszon, egyébként legyen elpakolva.
2021. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊

Nehéz dönteni, de szerintem akkor kipróbáljuk vegyesen a játékokat😅😁

2021. febr. 19. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!