Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalással önbizalomnöv...

Gyerekvállalással önbizalomnövekedés, talpraesettség?

Figyelt kérdés

Van itt olyan Anyuka, esetleg Apuka, aki a gyerekvállalás által vált határozottabb, magabiztosabb emberré? S ezáltal boldogabbá, mert úgy érzi fejlődött, kiteljesedett a személyisége?

Úgy érezte, hogy a gyerekvállalással járó feladatok, problémák megoldása 'erősebbé', életrevalóbbá tették?

Olyanok véleményére lennék elsősorban kíváncsi, akiknek azelőtt nehezére estek ügyek intézése, szocializálódás, önbizalomhiányosak, határozatlanok voltak.


Köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 18. 03:15
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Az onbizalmammal sosem volt gondom de tomegben szorongtam, illetve idegen helyekre egyedul nem mertem bemenni, volt h elmentem shoppingolni es egy boltba sem voltam kepes bemenni mert nem tudom h mi merre van, merre a kijarat, stb. Onnantol h teherbe estem, ketten mentunk be a pocakkal, amikor megszuletett, akkor a babaval. Teljesen "kinottem" az elmult 10evben ezt a fobiat, 3 gyerekem van, ritkan van h egyik sincs velem:)

Egyebkent felelosseget tanul az ember, rendszerezettebb, tervezobb, elorelatobb lettem, de pl a lenyugvast, a leszromtablettat, a nem erdekel mar ki mit gondol, azt a 30as evek masodik fele hozta, nem a gyerekek.


Ne a gyerektol vard a kerdesedben felvetett problemaid megoldasat.


Van baratnom aki kutyat vett h ne legyen egyedul. Amikor szakitott vele a pasija, a kutyaval a sarokban ulve sirt h most mar ketten vannak egyedul...egyaltalan nem taltosodott meg a tudattol h ketten vannak. Ez lutri.

2021. febr. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen én. Pánikbeteg is voltam,de a gyerekeim megszületése olyan szinten segített,hogy gyakorlatilag tünetmentes vagyok.Nekem hihetetlen erőt adtak,hogy vannak.
2021. febr. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvállalás kétsègtelenül felnevel, azonban elvárni tőle ilyesmit nem szerencsés. Viszont sok hülye szeszélyt hátrahagy az ember, mert egész egyszerűen nem engedheti meg magának.
2021. febr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy az önbizalmam lett nagyobb, inkább az, hogy most már nem érzem magam gyereknek pláne ha pl a szüleimmel beszélek.


Múltkor is anya megakarta mondani, hogy csináljam a dolgaim, én megvártam míg befejezte aztán csak megmondtam neki, hogy 30 éves vagyok, gyerekkel, eddig se halt szomjan, meg úgy látom nem fejlődik rosszul, majd megoldom.

Tehát növesztettem egy kis tököt, egyenrangúbbnak érzem magam a mindennapokban. De nem mondanám magabiztosságnak.

2021. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akinrk erősen ilyen problémái vannak én azt látom, hogy rosszabb lett


Már nem csak a saját, hanem a gyereke életét sem tudja levezényelni..


Nekem egyébként segített, de nem voltak egy ideje ilyen gondjaim.

Előtte igen, de foglalkoztam a témával.

Gyerekeknek hamarabb elintézek akármit, mint magamnak...magamé valahogy nem fontos, ha kényelmetlen valami kiatt

2021. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!