Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valóban nagy gond a mai...

Valóban nagy gond a mai világban, ha egy 10-11 éves fiúgyerek nem rendelkezik agresszivitással, hanem inkább barátságos természetű?

Figyelt kérdés

Talpraesett, nagyon határozott fiatalember fiam. Önállóan közlekedik minden nap az iskolába (3 trolimegállót utazik). Heti kétszer elmegy elsős húgáért, aki másik iskolába jár. Lekíséri a tornaterembe, ahol karatéznak, majd együtt hazajönnek. (5 percre lakunk és nem kell átmenni még zebrán sem)

Vásárolni is lemegy egyedül a közeli lidl-be.

Viszont a többi fiúval ellentétben, semmi agresszivitás nincs benne. Sőt, hatalmas lelke van, képes bármi sérelmet a lelkére venni.

Bántani nem szokták, mert sportos erős alkat, inkább avval vannak gondjai, hogy alul marad a többiekkel szemben. Az ő véleménye, akarata soha nem érvényesül.

Elrontottuk avval, hogy túl jónak neveltük?



2016. nov. 30. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ez lenne a normalis. Amugy az en nyolc eves fiam is ilyen. Tavol all tole az agresszio, verekedes.
2016. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az azért gond, hogy az akaratát semmibe veszik. Ahhoz nem kell fizikai agresszivitás vagy rosszabb modor... Mondjuk ennyi idősen én is gyenge voltam e téren, ma már más s van, akinek a személyisége eleve lágyabb. De jó lenne, ha a saját érdekeit meg tudná védeni.


Az, hogy barátságos, kicsit érzékeny lelkű (amilyen egy normális ember) s nem agresszív, az teljesen jó.

2016. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem hasonló, mint a Tiéd, de ez mostanra alakult ki. Ovitól kezdve egészen tavalyik pont a túl sok agresszivitás volt a problémánk. Én úgy érzem, hogy a társaságában leharcolták már a "hierarchiai sorrendet" Mindenki tudja mit várhat a másiktól, és talán legalábbis én reménykedem benne, hogy "megjött az esze", megértett és rájött, hogy többet ésszel, mint erővel, szóval ezek a dolgok (verekedés, harcok) elmaradtak az életéből mostanra. Én örülök, hogy így alakult, te úgy látom nem annyira úgy tűnik.

Nekem mindig az okos enged szamár szenved mondás jut eszembe és azt gondolom, ha rendben van a gyerek akkor ha igazán kell fogja érvényesíteni az akaratát (otthon például tudja, érveléssel, hízelgéssel és szerencsére már nem agresszivitással.) és nem is baj, hogy nem megy bele apró-cseprő vitákba.

2016. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ez meg milyen kérdés már? Mi az, hogy "túl jónak neveltétek"?

Amúgy meg egyetértek az előttem szólóval, tényleg nagyon jó, hogy felelősségtudó és önálló, de az már jóval kevésbé, hogy soha nem tudja érvényesíteni az érdekeit. Ez nem "jóság" kérdése, egy jó ember is kiállhat magáért. Lehet, hogy a temperamentuma ilyen, azzal csak ő tud kezdeni valamit, de ha ti neveltétek meghunyászkodásra, akkor igen, ezt elrontottátok.

2016. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem gond ha nem agresszív. Lassan csoda az olyan szülő aki nem akarja állandó felügyelet alatt tartani a gyerekét, és elengedi egyedül bárhová 11 évesen. Vannak barátai? Dönthet dolgokról? Rá tud venni titeket valami olyanra amit ő szeretne? Ha igen, akkor szerintem nincs gond.


De írj pár példát

2016. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Úristen, bárcsak minden kamaszodó srác legalább feleennyire lenne empatikus, normális.

Én azt vettem észre, hogy rengeteg 11-15 éves fiú agresszív és bunkó, komolyan, mintha direkt kis pitbullnak nevelték volna őket. Minap is belém kötött 5 normális kinézetű kiskamasz...undorítóak voltak.

Remélem a fiad mindig ilyen marad (és tisztelni is fogják, csak idő kell).

2016. dec. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Bárcsak a mai kamaszok fele ennyire lennének jók. Manapság már egy óvodás szájából is több káromkodás jön ki, mint anno a kocsiséból. Az agresszió/durvulás meg alap náluk. Az előttem szólónak igaza van. Tényleg jobban hasonlítanak a mai gyerekek egy agresszív kutyára, mint egy normális emberre.
2021. nov. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos meglett a böjtje, másik iskolába kellett vinni, mert kiközösítették az eléggé agresszív osztálytársai, a tanárok pedig nem védték meg. Végül fiúnk kiakadt és beszólt az osztálytársainak és tanárainak, amiből ő húzta a rövidebbet. (mivel soha semmi probléma nem volt vele előtte, így nagyot szólt a dolog)

Az iskolaváltással viszont jól járt (jártunk)! Kiváló suliba került! Igaz a főváros másik végében van, de megéri a 60-70 perc tömegközlekedést. Ráadásul, még talpraesettebb, önálóbb lett a mindennapos közlekedéstől. Nagyon sok barátja lett, imádják az iskolában (nem csak a saját osztályában), szinte már-már népszerű lett. :-D

Olyan a története, akár Az új fiú c. (2002) filmben, csak esetében még általános iskolában nem középsuliban.

2021. dec. 13. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!