Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feladnád az álom munkát...

Feladnád az álom munkát gyerekvállalásért?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Minden adott a gyerek vállaláshoz és akkor bekopogtat az álommunka. Ha elvállalom egy olyan folyamat indul el, hogy a következő 4, de inkább 5 évben esélyem sem lesz és nem is szeretnék otthon maradni éveket egy gyerekkel. Ha nem vállalom el egy hatalmas lehetőségről mondok le, de közben meg ketyeg az óra. Én azt gondolom utána 35 évesen mèg nem késő gyereket vállalni. Mások szerint igen és karrierista tyúk vagyok. Ha most esnék teherbe nem hiszem hogy egy felhőtlen történet lenne így. Én is szeretnék gyereket és ha már lenne csodásan menne mellette is a munka, de a teljes kiesést amivel a szülés és az első 1-2 év jár nem lehet összeegyeztetni vele jelen fázisban.
2021. febr. 18. 09:50
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Egy induló személyre szabott projekt mérnöki munkával. Mire minden felépül elindul, betanítok valakit, hogy ő is boldoguljon és működőképes a dolog az a 4 év kb. Ha kihátrálok vagy azt mondom várjunk még 2-3 évet másba fektetnek.
2021. febr. 18. 10:12
 12/34 anonim ***** válasza:
47%
Élet akart lenni :)
2021. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
80%
Ha apukának annyira kell a gyerek, akkor maradjon vele otthon ő. Így max pár hétre esel ki a szüléskor. Bár gondolom így már annyira nem fog lelkesedni.
2021. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%
Én nem várnék vele, a tested öregszik, már a 30 se olyan fiatal gyerekválláshoz. Ráadásul ilyenkor szokott kiderülni, hogy egyik-másik félnek ilyen-olyan gondja van, ami nehezíti a teherbeesést, lehet évek kellenek hozzá. Ha 35 évesen álltok neki, lehet már össze se jön. Ha ez a gondolat nem rémiszt meg, akkor válaszd a munkát, de ezt tisztázd a férjeddel is.
2021. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
40%

Látom, mindenki le lett pontozva, aki a gyerekvallalast helyezne előbbre. Szép kis világ ez...


Kérdező, azért ne felejtsd el, hogy mindenki helyettesíthető, olyan nincs, hogy nem. Azt írod, most meg nem igazán szeretnél gyermeket. Ha a párod is tud várni vele, akkor vállald el a munkát. Lehet 1-2-3 év múlva jön m a jd az érzés, hogy most már szeretnél. Akkor viszont ha úgy érzed, ne halogasd, hogy még ez a projekt, meg az, stb. Ha terhes leszel, majd találnak mást. Jó esetben lesz rá vagy fél év, mire találtok valakit a helyedre és betanitod. Ha veszelyeztetett terhes leszel, az is megoldodik valahogy.


Figyelj, ha holnap a fejünkre esik a tégla, a munkahelyunk akkor sem dől össze nélkülünk. A projektek sem.

2021. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy karrierista ettől, de én szemelyszerint nevetsegesnek talalom a 40es anyukajat ovis gyerekkel, főleg ha első.

Azert altalaban nem fitt, csinos, szerelmes, boldog párkapcsolatban elő nők szoktak ezek lenni,hanem leharcolt, kioregedett, ráncos, fáradt, turelmetlen, lassan mama korú anyukák. Plusz egyáltalán nem biztos hogy osszejon rovudebb idő alatt és hogy nem sinyli meg a kapcsolatotokat ez az 5-6 év.


Nem ez az élet rendje, fiatalon sokkal konnyebb és jobb minden, ez is.


A munka nem fog hozzadbujni és sosem fog akkora örömet, boldogsagot okozni mint egy gyerek.


Ettől megértelek, ha az az álmod, kar lenne lemondani róla. Talán valami köztes megoldás.. Otthonról folytatni ha lehetséges kesobb..

2021. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
89%

Lókukit mehet 6 hetesen, 24 hetesen veszik be állami bölcsibe, az kb fél éves korában van, de gyakorlatilag nincsenek ekkora gyerekek a bölcsődékben. De ha akad egy-egy annak viszont baromi jó dolga lesz, mert az összes gondozónő körbeugrálja. :)

Én ebben az esetben bevállalnám azt a 35 évet az első gyerekre inkább.

2021. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
69%
30 évesen szültem, előtte évekig próbálkoztunk sikertelenül. Közben a karrierem szuperül alakult, párhuzamosan voltam a topon a munkámban és padlón a magánéletemben a gyerek utáni vágy miatt. Már célegyenesben volt a vezetői kinevezésem amikor sikerült a lombikunk, ikrekkel lettem veszélyeztetett terhes, azonnal abba kellett hagynom a munkát, majd 3 évig voltam itthon a fiaimmal. Minden gond nélkül vissza tudtam menni a korábbi munkahelyemre, ami a távollétemben totálisan megváltozott, rengeteg új ember, új vezetőség, új körülmények, szóval kezdhettem mindent kb. elölről. Néha szomorkodom ezen ha rosszabb passzban vagyok, de most sem csinálnám másképp, a gyerekeim sokszorosan kárpótolnak bármi másért.
2021. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

#15 baromi könnyen biztatsz szülésre valakit, akinek jelenleg nem ez az álma. Aztán, ha visszajön majd 1,5 év múlva, hogy utálok a gyerekemmel lenni, akkor meg majd megy a sárdobálás, hogy miért nem lehetett ezt átgondolni.

Persze fontos az életkor, de közel sem az egyetlen szempont.

Nekem van ismerősöm aki 38 évesen szült, tehát 40esen van ovisa, és mindennek nevezném csak lepukkantnak nem, és boldog szép család. Miért ne lehetne szerelmes?🤦‍♀️ Olyan hülyék itt egyesek.

2021. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
15-os vagyok, ha figyelmesen elolvastad volna a válaszom, akkor nem szülést biztatta, hanem azt mondtam, hogy ha most jelenleg nem vágyik gyermekre, akkor vállalja el az állást, ha még egy-két év múlva úgy érzi, hogy most szeretne, akkor vágjon bele, munkaugyi projekt ide vagy oda.
2021. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!