Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka és ovis gyerek mellett...

Munka és ovis gyerek mellett mikor főztök, takaritotok, mennyit foglalkoztok a gyerekkel hétköznap?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos, most találtam munkát. 8tól 4ig a munkaidő. Eddig ugye mindig délelőtt mentem boltba, főztem, takarítottam, délután csak a gyereké volt. Férjem 6 után megy reggel 17-18 körül jön haza, sokat nem tud segíteni.

#Kisgyermek, munka, óvodás,
2021. febr. 19. 16:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Én is 4-ig dolgozok. Munka után bevásárolok. Nagyobb bevásárlás havi 1x van. Vasárnap mindig főzök, az kitart keddig, szerdán főzök, meg még 1x a héten. A takarítást fenntartom, szombaton alaposabban takarítok. Beállítom a mosógépet,ami reggelre kimos és teszem a szárítoba a ruhát. A gyerekek 1. és 4. osztályosak, online tanulnak (Szlovákiában élünk). A nagyobb már ügyesen boldogul, keveset kell neki segíteni. A kicsi meg a konyhában tanul mellettem, míg főzök, pakolok. Nyáron sokat parkozunk, biciklizunk. Megy ez, csak bele kell jönni.

34 N

2021. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
30%

11-es vagyok.

Kertes házban élünk. Tavasztól őszig kinti munkák is vannak.

Apuka 7- ből 6 nap dolgozik éjszaka, ezért napközben itthon van. Kb. 9-kor végez.

2021. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Én nem értem a "magyar családmodellben" ezt a jaj, apuka 17-18 körül ér haza, akkor már az összes házimunkát a nőnek kell végezni? Látszik a leírásból, hogy nem igazán szeretsz főzni, amivel nincs is semmi baj, csak akkor miért nem felezitek el a férjeddel? Vagy rendeltek kaját?

Férjed mit enne, ha egyedül élne? Ne mondd, hogy akkor rendelne ebédet/vacsorát, mert akkor még kevesebb pénz jutna fejenként, mint közös háztartásban.

2021. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjem 5-6-kor már otthon lenne, eszembe sem jutna azt gondolni, hogy már késő van neki otthon bármit csinálni. Más se ér haza hamarabb, ha négyig, ötig dolgozik, sőt, akinek messzebb van a munkahelye (mint pl az én férjemnek), az még később van csak otthon, mégis megcsinálja az aznapi dolgokat.
2021. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Én minden második délután főzök, ha édesanyám nem jön át hozzánk nap közben. Takarítani hetente kétszer-max háromszor szoktam igény szerint, bár hétvégén van nagytakarítás. A gyermek, ha nem a nagyszülőknél van, akkor egész délután együtt vagyunk, beszélgetünk, játszogatok vele.

Nagy szerencsém van a szüleimmel, ha ők átjönnek, akkor édesanyám főz nekünk és édesapám ügyel a gyerekre, ha még át iszok magukhoz, akkor ott ügyelnek rá és akkor délután (mivel nincs itthon) több időm van a házimunkára is.

2021. febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 hegeszandi válasza:
31%
Homeofficeban könnyebb az élet és kevesebb a munka, a meló mellett meg tudom oldani a főzést takarítást és a gyerekkel való foglalkozást is :)
2021. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%
Most abban mi volt a nem hasznos, hogy nálunk nincs menü sehol, ezért muszáj főzni másnapra ebédet? Értem én, hogy mindenkinek úgy a jó, ahogy ő maga csinálja, de nem mindenhol azonosak a körülmények. Bocs, ha nem szeretnék minden nap pizzát ebédelni, pláne, hogy IR-es vagyok.
2021. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy csomo jo valaszt lepontozott vki. Ne foglalkozz vele🤷🏽‍♀️
2021. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
17es, azért mert manapság senki se tud főzni, és féltékenyek azokra akik tudnak.
2021. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!