Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy valakinek...

Hogy lehet az, hogy valakinek nem szerepel a céljai között a család és gyerek?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, pl. alkotók, akik a munkásságuknak szentelik az életüket. Ebbe az életformába nem fér bele érthető módon a család, habár itt is jelentős számú ellenpéldát találunk. Egy ilyen embernél a szellemi örökség az, ami utána marad.

Egy hétköznapi ember viszont nem értem, hogy nem érezhet késztetést arra, hogy továbbadja azokat az értékeket, amikben hisz és amiket fontosnak tart? Esetleg nem is hisz semmiben? Ha más nem, azzal nem számol, hogy egyedül fog meghalni a magányban? Vagy rosszabb esetben egy háziállattal, akit szerintem kb. a gyereke helyett szeret?

Vannak, akik azzal indokolják a gyermektelenséget, hogy ők a karriert választják. Ők mire fognak emlékezni a halálos ágyon? Hogy milyen sok pénzt kerestek, és a szomszéd biztos irigy rájuk? Ez így egy minőségi életcél?

Én sok gyermektelennél látom ma azt, hogy kizárólag az "ÉN" számít nekik és a személyes boldogság, viszont eközben a legkevésbé sem boldogok - keserűek, rosszindulatúak, mintha irigyek lennének a családosokra, és közben megbánták volna a döntésüket, hogy egyedül maradtak (már ha erről van szó, nem pedig arról, hogy senki nem választotta őket). Tisztelet a kivátelnek, nyilván ilyen is akad bőven (pl. aki meddő).



2021. febr. 20. 14:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
22%
Én is ismerek ilyet. Karrierista, nem kell gyerek, se család. Az igazság azonban az, hogy olyan ronda, és elviselhetetlen a természete, hogy senki nem marad meg mellette. Így inkább ezt mondja. Ez a savanyú a szőlő kategória.
2021. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
12%
Most ez a divat. A kormàny csalàdpolitikàjàra így reagàlnak.
2021. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el kérdező, nagyon sok ember van, akinek nem való a gyerek,mert például rossz, bántalmazó, mérgező szülők lennének, erősen nárcisztikusak.

Olyan embernek sem való a gyerek, aki mondjuk akár testi akár mentális betegségben szenved tartósan és magát is nehezen látja el vagy csak segítséggel.


Nem beszélve a sok nagyon szegény emberről, akik napról napra élnek, hol dolgoznak, hol nem stb.


Valaki pedig simán nem találja meg a párját 40-45 éves koráig, de utána már késő gyereket vállalni.


Amúgy meg a gyerek sem garancia mindenre. Lehet gyereked, de ha szarik a fejedre öregségedre, akkor meg ugyanott vagy, mintha nem is lenne.

Sok gyerektelennek amúgy vannak testvérei, rokonai akikre időskorban is számíthat.

2021. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
92%
Azért gondolj bele, akinek például pszichés problémái vannak, az miért vállaljon gyereket? Jobb is, ha nem teszi. Aki rossz családi környezetből származik, és úgyis csak negatív mintákat örökítene át? Szintén jobb, ha gyermektelen marad. Nagyon különbözőek az emberek, millió okuk lehet az általad felsoroltakon kívül.
2021. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%
Lehet egyszerű kényelemszeretet, és ezzel sincs semmi baj. Az ember szeretheti az elegendő mennyiségű, pihentető alvást, a csendet, a nyugalmat, azt, hogy nem kell senkiről gondoskodnia, senkit szórakoztatnia, hogy a munkaidejét leszámítva szabadon jön-megy, senki által nem korlátozva, hogy egy csomó problémát, aggódnivalót nem vesz a nyakába stb. Nem kell ehhez alkotói lét vagy karrierizmus.
2021. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
5: egyedül? Az ember társas lény. Nem hiába fogadnak örökbe macskát a gyerek helyett. Egyedül nincs boldogság.
2021. febr. 20. 14:50
 7/41 anonim ***** válasza:
93%
6 akkor legyen az ő bajuk, te meg csinalj gyereket
2021. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindenki vesz magához kisállatot egyébként.

Van, hogy nem is a boldogság a kérdés, hanem inkább a boldogtalanság. Azaz hogy mi okoz nagyobb mértékű boldogtalanságot. Van, akinek a gyerekvállalás, családalapítás és annak velejárói. Azért szerintem elismerhetjük, hogy rengeteg munka, energia, nyűg...

2021. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
90%
Miért nehéz elhinni, hogy nem mindenki abban látja az élete értelmét, hogy gyereket vállaljon?
2021. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%

Csak a kérdéseidre reagálva:

1. nem csak egy módon lehet továbbadni az értékeidet. Van akinek ez a saját gyerekén keresztül történik. De miért ne lehetne valaki másnak az az "értékátadás" hogy tanít, vagy publikál, vagy valami olyat ér el a szakmáján keresztül ami az értékeit képviseli, vagy az unokaöccsének adja át az értékeit, vagy egy közösség életét teszi jobbá élete során, vagy még sorolhatnám? Miért tudja valaki más megmondani hogy nekem mi az értékátadás?

2. Nagyon vicces így egymás mellett olvasni hogy szerinted a gyermektelenek nem gondolnak arra hogy öregkorukra magányosak lesznek, és rögtön utána felróvod nekik hogy énközpontúak. Aki azért szül gyereket hogy legyen gondozója, társasága öreg korában, az ugyan miért nem énközpontú? Az nem a te személyes boldogságodat szolgálja?

3. A karriernek nem csak az lehet a célja hogy jó sok pénzt keresel, ez egy egysíkú nézőpont. Ha valaki tényleg őszinte lelkesedésből csinálja amit csinál, akkor a munkájának a hatása is lehet a cél, és ez nem csak a világhírű alkotók esetében lehet így. Egy orvos például nyugodtan visszatekinthet a halálos ágyán arra hogy hány embert gyógyított meg, hány ember életét mentette meg, hány ember egészségét segített megőrizni. Szerintem elég fasza életcél. Nem fogok végigmenni az összes létező szakmán, de minden szakterületen lehetnek olyan célok, amik akár egy közösség, akár egyének életét jobbá teszik. És akkor még bele se mentem abba hogy a karrieren kívül is lehetnek életcéljai egy gyermektelen embernek.


Az meg hogy hogy lehet hogy valaki más célra vágyik mint te - különbözőek vagyunk. Ennyi. Ez a megfejtés.

2021. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!