Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyjátok a falat összefirkáln...

Hagyjátok a falat összefirkálni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Csak nekem fura ez nagyon? Mivel 2.5 éves kisgyerekem van sok helyre megyünk, sok barátja van, és több helyen látom az összefirkált falat, összematricázott bútorokat. Ti is hagyjátok, csak nekem fura?

Persze most nem arról van szó, amikor nem figyelsz a gyerekre 2 percre és mondjuk összefirkálja a falat, ilyen egyszer nekünk is történt, hála ég mosható festék, nyom nélkül lejött a ceruzafolt. Hanem ahol konkrétan a fél ház össze van rajzolgatva és látszik hogy nem egy fél perc csend eredménye, sőt, sokan még mondják is, hogy 3-4 évig ki sem festenek, mert addig úgyis rajzol a gyerek a falra, majd ha már nagyobb lesz megcsinálják.

Ez csak nekem fura? Én nem engedem a gyereket a falra rajzolni, van színezője, papírjai, rajztáblája..


2021. febr. 23. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy hagyom.

Nemet tudni kell mondani.

2021. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nálam nem teheti meg! Sok munkánkban és eronkbe került a sajat lakásunk nem hagyom h leamortizalja szándékosan! A baleset más meg nyilván neha próbálkozik de égi h ez tényleg nem szabad kategória. (2,5 éves) de pl nalunk van egy kis asztala csak ott szabad rajzolni és gyutmazni megtanulta. Nálam a gyurma se fér bele szonyegen! De voltunk pl vendegsegbe ahol elkezdte a padlót firkalni rögtön raszoltam erelyesen és a házi gazda rám szólt h miért ne csinalhatna.... Hát én csak pislogtam. De ott a gyerek 6 evesen is butorra nyomdazott...
2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ismerősnél úgy van hogy vam a gyerek szobajaban egy firkafal. Azon kiélheti magat, rajzol matricazik stb. A ház többi része így biztonsagban van 🙂
2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk is van firkafalunk, előszeretettel használják a gyerkőceim. Volt már, hogy más falon is próbálkoztak de azt nem engedtem. A saját bútoraikra ragaszthatnak matricát, azzal nincsen bajom mert úgyis cserélni kell őket nagyobbra pár év múlva.
2021. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy engedem. Ettől függetlenül van az az "5 perc gyanús csend"
2021. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
nem engedem meg, hogyne... matricázni van egy komódja, annak az ajtajára, belülre!! szabad ragasztani neki, ennyi
2021. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedem.

Nekem gyerekként volt egy firkafalam, de apuék meséltek, hogy a felnőttek jobban élvezték, mint én.

2021. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak firkafalra nyilván. Érti, tudja, szereti.
2021. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16%
Tudod az az “öt perc” nem csak egyszer fordul elő hogy nem veszem észre hogy a falra firkál. Honnan tudod hogy hagyják? Ha meg már úgyis firkàs, nem fogok szívbajt kapni a következő rajztól, nem éri meg. Csak azért szólok rá mert egyszer meg kell tanulnia.
2021. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!