Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a terhesgondozás december...

Ha a terhesgondozás december 1-ig megkezdődött, akkor valóban vállalhat szülést az orvos?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvosom, hogy vállalja a szülésem, mert csak a december utániakat nem vállalhatja. Ez minden kórházban így megy vagy a kórház dönti el? Semmilyen szabályt nem találtam erre. Ráadásul itt van ez a marcius 1-i szerződés, amit még meg sem kaptak így nem tudják mi van benne.
2021. febr. 23. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyelőre elegge kórház függő úgy tűnik.
2021. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szabály, hogy nem vállalhatja a szülést. Egyszerűen azért nem vállalják, mert nem éri meg.

Eddig a beteg halapenzzel honorálta azt, hogy az általa választott orvos vezette le a szülést, nem pedig a beosztott ügyeletes. Mivel a hálapénz január elseje óta büntetendő (mindkét félnek, akár 1 évig tartó szabadságvesztéssel), így értelem szerűen az orvosnak nem éri meg a szabad idejében bemenni, hiszen nem kap érte szart sem (nem, a kórház nem fizet érte túlórapénzt, mielőtt valaki megkérdi).

Gondolom az orvosod saját lelkiismerete alapján hozta ezt a szabályt, ha már megígérte és egyébként is gondolom a rendeleseken fizettél december óta rendesen, így bevállalja, hogy bemegy így is. De a végtenségig nem fogja a jófejet játszani ingyen.

2021. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem elkéri a rendes összeget, számlát ad róla és bejön. 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez is egy megoldás, de elméletileg ugye választani kell hogy magánban vagy államiban folytatja tovább. Én is arra gondoltam, hogy majd a 6 hetes kontrollon számlával valahogy lerendezzük, de lehet egyáltalán akkor még magánrendelésük?
2021. febr. 24. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!