Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy milyen lesz...

Mitől függ, hogy milyen lesz valakinek a szülés után az alakja?

Figyelt kérdés

Ismerőseim között két típust látok. Ugyanolyan csinos, mint szülés előtt, el sem hinném, hogy már szült vagy pedig felszedett 10 kilót, eltűnt a dereka, nagy a feneke és kerek az arca.

Ha odafigyelek az étkezésre és mozgásra, akkor van esélyem csinosnak maradni vagy ez genetika és a csillagokban meg van írva, hogy milyen testem lesz?


2021. febr. 24. 00:34
A kérdező szavazást indított:
Odafigyeléssel visszanyerhető a régi alak
Hiába minden erőlködés, genetikán múlik
51 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

1. Lehet genetika, ismerek 2 három gyerekes anyukát szuper alakkal, akik semmit nem tettek érte.

2. Aki a terhessége előtt aktívan sportolt, és odafigyelt magára, az általában terhesség alatt sem hagyja el magát, és ha hízik is, szülés után visszaáll a rend.

3. Ismerek olyanokat, akik terhesség előtt annyira nem figyeltek magukra, aztán szülés után észbe kaptak, és csinosabbak lettek, mint gyerek előtt.

4. Sok függ a férj hozzáállásától is, aki foglalkozik a gyerekkel, segít otthon, ott anyukának több ideje jut magára. Illetve ahol a nő meg van becsülve, ott általában ő is igyekszik csinos maradni.

2021. febr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A genetika max hajlamosít a hízásra/fogyásra, de nem eszi meg helyetted a teljesen felesleges kalóriákat.
2021. febr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Szülés után pár hónappal ifejezetten bomba alakú nők esetén pontosan tudom, hogy semmit nem tettek azért, hogy a 2-3 gyerek után úgy nézzenek ki, ahogy. Ők szimplán szerencsések.


A többieknél vegyes. Általában az első fél év után, aki összeszedi magát, szokott látszani eredmény, elkezd fogyni stb. Ők nem két hónap alatt, de mondjuk bő egy év után akár ugyanolyan csinosak lehetnek. Aki durván elhízott, és szétfolyik, ott pedig általában se sport se helyes étkezés nincs.

2021. febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Én 70kgval lettem terhes. Amit kívántam ettem. Sokszor inkább zabáltam. 12kg plusszal mentem szülni. Szülés után 2héttel sulyra ugyan annyi voltam mint mikor teherbe estem. Mikor 6hós volt a fiam, 62kg voltam. Mindezt úgy, hogy full nem figyeltem a kajára, semmit nem sportoltam. (Most 2éves a gyerek, 70kg vagyok)


Barátnőm szintén 70kgval lett terhes. Ő ch diétázott, heti 2x kismama jógára járt. 90kgval ment szülni. A mai napig 85kg, pedig eljár futni, a kajára is ofafigyel. (6hónapja szült).


Szóval szerinten full genetika.

2021. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Az elsô válaszoló jól összefoglalta. Tényleg fontos, hogy legyen énidô, amikor az anya el tud menni mozogni, vagy este ne hullafáradtan egye meg a többiek maradékát, hanem legyen energiája odafigyelni magára is.


Annyival kiegészíteném, hogy a kor sem mindegy. Nem kifogásként, én fiatalon szültem, de 40 felett azért nehezett visszaszerezni a formát, mint mondjuk 25 évesen.


Anyám 30éve mondja, hogy ô azután hízott el, miután én megszülettem. Azt persze kihagyja, hogy ezzel csak magát mentegeti, nem is tett soha semmi azért, hogy ne hízzon el.

2021. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

1. Leginkabb alkat kerdese, van aki konnyen hizik, van aki konnyen fogy, van aki nem is hizik igazan.


2. Terhesseg elott es utan egy endokrinologiai vizsgalat. Sok bosszusagtol megkimelnek magukat a kismamak/anyukak ha rendbetetetnek a hormonszintjuket.


3. Szoptatas: Van amikor a gyerek szo szerint mindent leeszik rolad es vannak akik szoptatas alatt hiznak meg, ez szinten hormonalis lehet.


4. Szules utani mozgas. Aki mindenhova gyalog, babakocsival, busszal jar a babaval, tobb kaloriat eget mint az, aki autozik. Es ehhez meg fitneszberlet vagy apuka sem kell.


De nagyreszt szerintem genetika. Ha valaki hizekony akkor annak sajnos sokkal tobbet kell beletennie h uugy nezzen ki mint baba elott. Viszont nem lehetetlen.

2021. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

"Sok függ a férj hozzáállásától is, aki foglalkozik a gyerekkel, segít otthon, ott anyukának több ideje jut magára. Illetve ahol a nő meg van becsülve, ott általában ő is igyekszik csinos maradni."

Pont hogy nem. Ha valakit csak dicsérnek meg hazugságokkal áltatnak, azok pont undorítóak lesznek szülés után. Ha a férfiakon múlna a dolog, mindenki bombanő lenne Magyarországon.

2021. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha szülés után nem áll vissza mozgásra és étrendre figyelve, akkor ott hormon gond van, irány az orvos. (Persze nem 2 hónappal utána, hanem évekkel értem.)

Nekem mindig mondják, milyen szerencsés vagyok. Nos, nem nassolok (csak ritkán), napi 3x étkezem, egészségesen, reggel mozgással kezdem a napot (10 perc, de sokat számít), 2 naponta este kb egy órát sportolok, miután elaludt a gyerekem.

Dolgozom is, 8 órában. Főzök is. Családozom is, sőt, nem is tudom, mikor "passzoltam le" utoljára a gyerekemet, bár ez félig a vírus miatt van.

Nem panaszkodásból mondom, sőt, elégedett vagyok.

Csak hogy lásd: aki tesz érte, annak nem hinném, hogy az alakja bánja a gyerekvállalást. Csak könnyebb mondani este, hogy már fáradt vagy.

Az a része genetika, amikor szülés után 1 hónappal már ugyanolyan valaki, mint előtte. De kitartással behozható. ;)

2021. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is nagyban beleszól a a genetika. 50 kg-mal estem teherbe, 62-vel mentem a szülőszobára. 54 kg voltam mikor hazajöttünk. 2 hónapos volt a fiam amikor már ismét 50 kg voltam es nem tettem semmit. Én szerencsés alkat vagyok. A barátnőm minden nap tornázik viszont és csak nagyon lassan és nehezen mozdul a mérleg. Alkatra hasonló volt mint én.
2021. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Még évekkel ezelőtt olvastam valami kutatást, ami nagy számú mintán összehasonlította a 25-35 közötti nők súlyát annak függvényében, hogy van-e gyerekük vagy sem. Az eredmény szerint nincs összefüggés a gyerek születése és a testsúly között, aki odafigyelt és sportolt, az szülés után is vékony volt (nyilván nem pár héttel később, hanem így nagy átlagban), aki pedig elhagyta magát, az gyerek nélkül is túlsúlyosabb volt. Valami olyasmi volt a kiinduló tézis, hogy a gyerekes anyák átlagosan kövérebbek, és ezt sikerült megcáfolni.
2021. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!