Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják még az akár 3...

Miért mondják még az akár 3 éves gyerek korát is hónapokban?

Figyelt kérdés

Nem egyszer láttam ilyent akár itt, akár egy fb posztnál vagy volt hogy személyesen is hallottam hogy tényleg kb minden anyuka ezt csinálja.

Ezt nem kötekedésből kérdezem, nekem még nincs gyerekem és esküszöm hogy érdekel miért van ez? Van valami jelentősége? Pl orvosnál nem elég hogy 2 éves múlt, kell tudja pontosan hogy mondjuk 28 hónapos? Vagy csak megszokás vagy mi?

Ugyebár 1 éves kor alatt oké, de utána miért? Nem egyszerűbb azt mondani hogy pl 2 éves ahelyett hogy 24 hónapos? De tényleg láttam már olyant is hogy valaki azt írta hogy 30 akárhány hónapos :D

Lehet most hülyének tűnök de eskü nem tudom és érdekel :D



2021. febr. 24. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 19 hónapos koráig mondtam hónapokban a korát, megszokásból. Azután leszoktam róla. 2 év felett már tényleg kicsit túlzás. De pl. mi Ausztriában élünk és az itteni kiskönyben is hónapokban van megadva egy 3 éves is.

Szerintem csak megszokásból mondják.

2021. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnál/védőnőnél az oltások illetve a státuszvizsgálatok miatt szokták a hónapokat említeni.

Játszórtéren/közösségben meg talán azért, mert hiába mindkét gyerek 1 éves múlt, de pl egy 13 hónapos és egy 22 hónapos gyerek között nagy a különbség már ami a fejlettségi szintre vonatkozik.

Ettől függetlenül 1 éves kor felett én sem számoltam már hónapokban a gyerekem korát.

2021. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam mondjuk még csam másfél éves, de csak olyannak mondom hónapban, akiről konkrétan tudom, hogy úgy érdekli.
2021. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves korig mondtam hónapokat, mert addig van létjogosultsága, nagyon gyorsan változnak addig hónapról hónapra, és az oltások is így vannak megadva. 2 év felett totálisan indokolatlan a dolog.
2021. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éves korától nem szamolgatom hónapokban. Az orvosnál mindig gyorsan fejszamoltam mert ott tényleg kérdik. De magamban másfél eveskent, aztan két eveskent gondoltam rájuk.

Szerintem páran elfelejtik, hogy legfeljebb más kisgyermekesek fejében nyernek ertelmet ezek a hónapos dolgok. Dehát melyik kisgyerekes nem megy bele túl sok reszeltbe a gyerekekkel kapcsolatban... :D

2021. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Mert idióták.
2021. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

5

Igen így van. Orvosnak, védőnőnek meg más anyukának mondom hónapban a korát. Nekik jelent valamit. Mindenki másnak másfél éves és kész

2021. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Két éves korig teljesen indokolt, teljesen más egy 15 hónapos, mint egy 1 éves.
2021. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Mert debilek. Bocs. Ok vedononel számít. De mivel nem versenyeztetem a gyerekem így full nem érdekel, hogy egy 15 hónapos másabb. Akkor is egy éves. Majd ha már közelít a 1,5-hez akkor annyi. Aztan 2. Hetkoznapi viszonylatban full tökmindegy. Ennyi erővel amikor kisebb mondhatnánk, hogy 5 hónapos és 17 napos 🤦🏼‍♂️ Mert ugye már az is tok más, mint egy 5 hónapos vagy épp 6 honaposhoz képest is más.
2021. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de van egy ismerősöm facebookon, akinek egészen pontosan tudom, hogy 34 hónapos a kisfia, ugyanis minden egyes hónapban (!) kirak róla egy képet "Pistike 28 hónapos", "Pistike 29 hónapos", stb. címmel (nem ez a gyerek neve). Most járunk 34 hónapnál.

Eleinte bosszantó volt, de most már inkább kíváncsi vagyok, hogy meddig fog ez tartani. Vajon 3 év múlva ilyenkor 70 hónapos lesz az a gyerek? 🤔

Ja és amúgy a csaj tök normális, régről ismerem, nem debil. Valamiért mégsem kapcsol, hogy ez már túlzás.

2021. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!