Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják még az akár 3...

Miért mondják még az akár 3 éves gyerek korát is hónapokban?

Figyelt kérdés

Nem egyszer láttam ilyent akár itt, akár egy fb posztnál vagy volt hogy személyesen is hallottam hogy tényleg kb minden anyuka ezt csinálja.

Ezt nem kötekedésből kérdezem, nekem még nincs gyerekem és esküszöm hogy érdekel miért van ez? Van valami jelentősége? Pl orvosnál nem elég hogy 2 éves múlt, kell tudja pontosan hogy mondjuk 28 hónapos? Vagy csak megszokás vagy mi?

Ugyebár 1 éves kor alatt oké, de utána miért? Nem egyszerűbb azt mondani hogy pl 2 éves ahelyett hogy 24 hónapos? De tényleg láttam már olyant is hogy valaki azt írta hogy 30 akárhány hónapos :D

Lehet most hülyének tűnök de eskü nem tudom és érdekel :D



2021. febr. 24. 12:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9%
10 és akkor mi van ha úgy írja ki? Pont le se szarnám. Ha valaki zavar a fb-on letiltom a falról, észre se veszi.
2021. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
#11 Nem zavar, jót mosolygok mindig. Csak nem értem, miért indokolt egy majd' 3 éves gyereknél hónapozni, és őszintén kíváncsi vagyok, mikor lesz az a pont, hogy már átáll évekre. És mint írtam, amúgy a csaj teljesen normális.
2021. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
98%

10

Ilyen ismerősöm nekem is van. Igaz ott még csak másfél éves a gyerek, de születése óta minden hónapban megy a kép hogy x hónapos.

2021. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D Ezek szerint számít pl az orvosnál, de mint mindenben ebben is vannak túlzó emberek.

Bevallom én elég furán nézek amikor valaki olyan embernek akinek ez semmit sem számít benyögi hogy 26 hónapos vagy 38 hónapos, de örülök hogy nem csak azért van ez mert még gyerektelen vagyok :D

2021. febr. 25. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!