Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell egy 2 évnél idősebb...

Miért kell egy 2 évnél idősebb gyerek korát hónapokban emlegetni?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de engem kifejezetten irritál, amikor valaki azt mondja egy kisgyerekre, hogy 28 meg 24 stb. hónapos. Ti, hogy vagytok ezzel?
2011. dec. 19. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Engem is zavar, mert utálok fejben számolni :)

De nem zavar jobban a királyi többesnél :D

Már bilibe kakilunk, már 10fogunk van...

2011. dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

a "más 38 hónapos babája is aranyos?" kérdés után már meg sem lepődök ilyeneken :)

na jó, azért az "egész hétvégén fosiztunk" nálam is kiveri a biztosítékot ;)

2011. dec. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
:D
2011. dec. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem ias zavar ez a hónapozás. Pontatlansághoz vezet, nem lehet jó tanácsot adni. Teljesen másképp viselkedik egy 871 napos kisfiú, mint egy 879 napos.
2011. dec. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
:D:D
2011. dec. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesít. Valaki írt a 33 hónapos gyerekéről, erre én kiírtam a koromat hónapokban. Egyébként 37 éves vagyok, vagyis 446 hónapos. :D :D
2011. dec. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy buta vagyok, de ezt a hónapozásnak maximum másfél éves korig van értelme, és másfél hetes koráig a napozásnak. :) Én a hetezés nekem sosem ment, a védőnőnél számoltam mindig utána (ott meg szerintem maximum a 12. hétig lehet ezt tiszta fejjel csinálni..) Egyszer kiszámolom, hogy hány órás a kislányom. Csak, hogy agybajt kapjak. :D
2011. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Engem is megőrjít...még a 24 hónapig csak csak...bár én már akkor is másfél év vagy xkor lesz 2 vagy ilyesmit mondtam.. De ez a 32 hónapos, meg 34 hónapos...szörnyű. Én az elején hetekben számolást SE tudom követni max 6.hétig (mivel a kontroll akkor volt) de hogy 15 hetes pl...azt már minek hetekben?
2011. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar. Valószínű azon a pár emberen kívül, aki ezt így írja, mindenki mást zavar. :)
2011. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

:)) Megnyugodtam, hogy nem csak az én agyam kattanik az ilyenre :D Nekem 2 hónapos a babám, de megőrülnék, ha azt kéne mondanom, hogy X hetes. Nem is tudom hány hetes. Úgy szoktam mondani, ha kérdezik, hogy 2 hónapos, vagy lassan már azt is mondhatnám, hogy 2 és fél hónapos. Mindegy, de ha eléri az egy évet, nem hiszem, hogy hónapozok, sőt biztos, hogy nem. Talán már akkor se.

Lényeg, a lényeg, egyrészt tényleg követhetetlen, ha valaki így beszél, másrészt idegesítő.

Legközelebb én is majd kiírom hetekben a korom, ha lesz rá alkalmam. :DDDDDDDDDD

2011. dec. 20. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!